Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Cześć, 

Zastanawiam się nad wymianą same explorer na mf 6150. Ciągnik głównie do rozsiewacza opryskiwacza i tura. Pola mam dosyć daleko więc 40 km h musi być. Przy jakich obrotach silnika osiąga te 40 km? Powiedzmy ekonomiczna jazda 1900 obr max, ile km h i mniej więcej ile spali? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie każdy jest ustawuony na 40 a jeżeli będzie to przez te ustaeienie będzie tracił na mocy z racji przełozenia według mnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co są skrzynie dynashift i max 30 km bo będzie za słaby? Po to według mnie jest skrzynia biegów żeby dobrać odpowiedni bieg do pracy. A w transporcie 4 półbiegi to co za problem przełączyć D C B A

Ewentualnie jaki inny traktor, do 100 koni z półbiegami i 40 km / h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A wybacz źle zobaczyłem model myślałem 3050 a 6150 to tak bo sam chcialem taki kupć al postanowiłem dołożyć i kupić 6265 i mieć nowszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1529    0

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum i nie chce zakładać nowego wątku na forum. Szukam jakiegoś ciągnika i rozglądam się za MF-ami. Ciągnik będzie pracował głównie w turze, kosiarce dyskowej i niedużym mulczerze. Myślałem o serii 3080,3090,3115 z turem i bez tura. Wszystko daleko. Znalazłem taki z turem https://m.olx.pl/d/oferta/massey-ferguson-6150-z-turem-sprezarka-CID757-IDMcBf5.html. Czy warto, może ktoś go oglądał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Kolega ma zdaje się z takim turem to tam nie idzie zaczepić narzędzi przystosowanych na euroramkę jakieś dziwne swoje mocowania ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markusss    0

Witam Wszystkich jestem nowy wiec jeśli coś nie tak napisze to z góry przepraszam

Pytanie brzmi:

Czy miał ktoś taką przypadłość z EHR-em w MF6160 że od czasu do czasu jak go naleciało przy opuszczaniu w dół narzędzia roboczego zapalał się wykrzyknik czerwony i leciało narzędzie w dół ( w sensie sam opuszczał) tylko przy podnoszeniu w górę aby działało poprawnie. Krócej mówiąc każda inna pozycja poza podnoszeniem prowadziło do całkowitego opuszczenia narzędzia roboczego. Dopiero po jakimś czasie przejechaniu kawałka pola puszczało go i kontrolka przy wykrzykniku gasła i zaczynał działać normalnie na pozycji środkowej trzymał narzędzie na tej pozycji na jakiej się zatrzymało i można było sterować z błotnika a jak klineło się na dół to opuszczał. 

Z góry dziękuję za wyrozumiałość z tłumaczenia z mojego na polski i odp. Pozdrawiam  

 

JEŚLI TEMAT NIE W ODPOWIEDNIM MIEJSCU TO PRZEPRASZAM SIĘ WYNOSZE  :)

Edytowano przez Markusss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam , chciałem zapytać czy modele 6110- 6140 są takie same gabarytowo a różnią sie tylko mocą ? Chce kupić taki traktor do opryskiwacza i rozsiewacza jako pomocniczy traktor ale widziałem 6140 i wydaje mi się duży jak na te moc, tzn jest raczej większy od mojego zts 8245 a potrzebuje coś mniejszego. Modele 6120 czy 6130 bedą mniejsze gabarytowo?  Sprawdzałem wymiary w internecie to pisze że wszystkie są identyczne. Może ma ktoś taki ciągnik do sprzedania ?

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to są te same traktory przeważnie na kołach 34 cale różniące się układałem zasilania silnika i tyle. 6150 jest na większym moście i kołach 38

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj