antonio86

czy rozrusznik ma przebicie?

Polecane posty

antonio86    39

Mam taki problem w c-360. Nie wiem czy to akumulatory czy rozrusznik.

Akumulatory 13,5V trzymają po wciśnięciu guzika spada do 3V i nie ma siły obrócić.

Poziom elektrolitu ok i w każdej celi po sprawdzeniu testerem elektrolitu jest ok- kolor zielony.

Sprawdzałem tulejki i szczotki-ok. Teraz sprawdziłem miernikiem i między drugim wyjściem elektromagnesu a masą jest przejście. Czy tak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być przejścia moim zdaniem zbadaj miernikiem napięcie przy rozruszniku nie powinno być niższe niż 10v podczas rozruchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Sprawdzałem na rozruszniku w samochodzie i jest tak samo.... Sam już nie wiem co robić. chyba poszukam jakiegoś elektryka samochodowego który mi to sprawdzi, ale liczę też na waszą pomoc, bo nie sztuka kupić i popsuć nowe akumulatory a problem i tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie słuchaj kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o tym co pisze. Tam ma być przejście. Poza tym podchodzenie do rozrusznika z takim mierniczkiem mija się z celem. Należy rozebrać i sprawdzić rezystancję izolacji stojana i wirnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Podłącze inny akumulator do sprawdzenia jak będzie kręcił to wina akumulatorów a jak nie to dam rozrusznik do sprawdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Problem rozwiązany, podłączyłem akumulator od seiczaka 45ah 400A i kręci aż miło, więc ośmioletnie akumulatory skończyły swój żywot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez seba25
      Witam mam pytanie czy ktoś by mi mógł podpowiedzieć jak wyjąć ten łącznik cewek w rozruszniku bo upaliło mi kabel może ktoś to rozbierał i mógł by pomuc bo nie chce czegoś uszkodzić. Był bym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez fredf9
      proszę o pomoc przy podłączeniu przełącznika rozruchu 12/24 do mtz 82
    • Przez solek01
      Mam problem z rozrusznikiem, jak przekręcałem kluczyk to zgrzytał, obecnie go wyciągnełem przeczyściłem i na ostro kręci, bendiks popycha tryb do przodu i zaraz tryb wraca w tył ale rozrusznik nadal się kręci?
      Co może być przyczyną? 
    • Przez jacus
      mam pytanie jak zdiagnozowac w domowych warunkach taki rozrusznik-wczoraj go wyciagnalem z ciagnika,- podpialem na kablach do drugiego ciagnika i tez nic ..nawet nie obrocil-  nie "cykal" jak zwykly przy awarii, jak go sprawdzic na stole -podpialem prostownik- masa do obudowy, plus na wejscie elektrowlacznika , kabelkiem stykalem i nic- cos zle robie ??? 
    • Przez Dastan
      Mój case jak się dobrze nagrzeje to ma problem z zapalaniem, tzn. problem jest w ogóle z kręceniem, jakby rozrusznik nie dawał rady, jak się bardzo mocno zagrzeje to praktycznie nie potrafi zakręcić i muszę czekac aż ostygnie. Na zimno pali niemal od strzała. Rozrusznik rozkręciłem, tzn wirnik i szczotki bo do przekładni nie zaglądałem. Rozrusznik pada czy coś z silnikiem może być ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj