Skocz do zawartości

Zdjęcie

fendt 309 Ci problem ze sprzęgłem

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelektryk

pawelektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2015 - 20:58

Witam,

Mam problem ze sprzęgłem w fendzie 309 Ci. Ostatnio podczas normalnej jazdy zatrzymałem sie ciągnikem i zostawiłem go na chwie nie gasząc go, dosłownie po 5 min wróciłem i chciałem dalej jechać, wrzuciłem bieg ale żadnej reakcji. najlepsze jest to że po kilku próbach zmiany biegu, wszystko wróciło do normy. 
Co to mogło być? i czy mam sie czym obawawiać?
Druga sprawa to to że od jakiegoś czasu pojawiły sie dziwne szmery ( nie jestem pewny na 100 % ale chyba z okolic zbiornika na olej hydrayliczny), tak jakby coś tarło, odgłos pojawia sie gdy ciagnik wejdzie na wyższe obroty. Odkąd pojawiły sie te szmery cała instalacja hyrauliczna jest zapocona olejem.

Co może być tego przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fendt 309 Ci problem ze sprzęgłem Dzisiaj, 16:12
  •  

#2 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 maj 2015 - 21:26

fendt 309 Ci problem ze sprzęgłem moze cos ci blokuje uklad hydrauliczny i sie wyzsze cisnienie robi co powoduje pocenie na hydraulice.a pompe fendt ma wydajna wiec nadal tloczy i moga byc tez odglosy.ewentualnie zobacz moze jakis przewod gumowy ci sie wcisnol w jakas szpare co ogranicza swobodny przeplyw. Rozumiem ze rzadna kontrolka sie nie zapala?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share pawelektryk

pawelektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2015 - 21:33

żadna kontrolka sie nie pali, a jeśli chodzi o ciśnienie oleju to fendt pracuje z ładowaczem i nic nie zaóważyłem żeby wolniej podnosił, ale przepatrze jutro te węże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 22:34

jeśli to skrzynia manualna to kolego któras wajcha była wpoztcji 0 i dlatego nie jechal pomieszałeś i włożyłes normalnie biegi i ciągnik jedzie.