Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2628 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 23 luty 2013 - 16:09

władimiriec t25 Kiedyś były uszczelniacze do pompy w kształcie cyfry 3 ale to z 15 lat temu jak zakładałem bo zawór musiałem podkręcić do ładowania sosny w lesie a teraz to nie powiem czy są dostępne bo raczej nikt się nie zgłaszał z takim problemem tylko z całymi pompami do wymiany.Pompa koło 100 zł kosztuję i proponuję zaraz tulejkę kupić na pompę bo nie wiadomo jaką masz ale możesz rozebrać i może kupisz te uszczelnienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 19:24
  •  

#1942 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 luty 2013 - 17:49

władimiriec t25 Gdzieś w sklepie internetowym widziałem niedawno te uszczelke

#1943 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 luty 2013 - 18:04

władimiriec t25 czyli jak dobrze rozumiem to bedzie wina pompy a panowie czy przy wymianie moga nastapic jakies komplikacje?cos mozna popsuc jeszcze gorzej przy wymianie pompki?czy jest to bardzo skomplikowane?to tylko trzeba odkrecic pare srubek i wymienic i tyle tak?

#1944 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 23 luty 2013 - 19:30

władimiriec t25 Teraz nie opłaca się zmieniać samych uszczelek. Nic nie popsujesz, jak nie będziesz w piachu tego rozkładać.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1945 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:34

władimiriec t25 tak zaplace za uszczelki pare groszy miej a sie narobie kupie w poniedzialek nowa pompe i zmnienie i zobacze co i tam gdzie przychodzi pompa to idzie jakas uszczelka?czy jakas tulejka czy cos takiego?

#1946 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 luty 2013 - 20:43

władimiriec t25 Zestaw naprawczy pompy dostępny bez problemu w sklepach.
Odkręć dolny przewód od pompy i spuść tamtędy olej.
Odkręć pompę i jedź do sklepu po nową i kup o takim samym wieloklinie na jej wałku i będzie dobrze. Pompy są na 4 i 6 wielokliny. Więc jak wykręcisz będziesz wiedział jaką kupić.
Jeśli chodzi o uszczelki to w króćcach przykręconych do pompy są o-ringi, jesli stare to wymień, koszt niewielki.
Uszczelka jest także między pompą a przystawką także jest uszczelka, po rozebraniu jesli cała to może zostać.

#1947 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 24 luty 2013 - 09:13

władimiriec t25 panowie rozmawialem z kolega i mi powiedzial ze mogla sie zaciac ta sprezyna w rozdzielaczu na dole tam taka gruba albo i mogla peknac albo sie mogla sruba poluzowac i jest luzna sprezyna czy jest to mozliwe?

#1948 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 24 luty 2013 - 09:45

władimiriec t25 No to sprawdź śruba na wkrętak i kontrowana na nakrętkę na klucz 22 zaślepiona kapturkiem.Tylko jak wykręcasz tą śrubę to licz ile obrotów się wykręcała żebyż potem za daleko nie wkręcał bo za duże ciśnienie ustawisz i uważaj na sprężynę i kulkę.Osobiście nigdy nie miałem takich problemów z zaworem redukcji ciśnienia.Na suwakach to parę sprężyn wymieniałem.

#1949 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 25 luty 2013 - 02:43

władimiriec t25 Witam ,jak widać zibi nie zbyt uważnie czytasz pisane posty z poradami służącymi pomocą, i dlatego po raz kolejny pytasz o to samo, gdzie kilka postów wcześniej już było to opisane przez moją osobę, a przy okazji najpierw wypuść cały olej do wiadra, a może masz wodę w układzie, która zamieniła się w lód ja tak miałem w cyklopie, i też bardzo słabo się ruszał bo lód blokował przepływ oleju :rolleyes: Pozdrawiam.

#1950 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 25 luty 2013 - 19:39

władimiriec t25 Witam. Jutro jadę oglądać Włądka i mam takie pytanie do Was bo nie mogę nigdzie znaleść. Gdzie znajduje sie nr VIN i tabliczka znamionowa? Jest to Władek z lat 70-tych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:06

władimiriec t25 Pod maską na skrzynce akumulatorów, obok skrzynki bezpiecznikowej. Czyli stajesz przy rozruszniku, podnosisz maskę i na ściance masz tabliczkę.
Numer silnika jest na bloku po tej samej stronie, poniżej rozrusznika i alternatora.

#1952 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:16

władimiriec t25 Takie mam jeszcze pytanie czy we Władkach jest też 17 znakowy nr VIN?

#1953 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:35

władimiriec t25 :D
Nie jest.
Numer ramy jest 5 cyfrowy, a silnika 6.

#1954 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:49

władimiriec t25 a z nr ramy można odczytać rok produkcji? Ten którego jade oglądać jest akurat nie zarejestrowany.

#1955 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:03

władimiriec t25 Nie wiem. Ale to raczej jest numer kolejny ciągnika który wychodził z fabryki. Zakodowanych informacji raczej nie będzie.
A masz jego zdjęcie?
Dokładnej daty może się nie ustali, ale po elementach ciągnika można by było posadzić go w ramach czasowych.

#1956 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:08

władimiriec t25 Zdjęć nie mam, dziś go tylko przed chwile widziałem, jutro jadę obejrzeć go dokładnie. Wiem tylko że jest sprzed 80 roku. Jeżeli dojdzie do zakupu to napewno wstawie fotki.

#1957 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:17

władimiriec t25 Ma kabinę?
Jaki miał rozstaw dźwigni zmiany biegów?
Podłoga była amortyzowana czy na sztywno?

#1958 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:21

władimiriec t25 Kabine ma ale dorabiana. Jest z c-330 troszkę przerobiona. Lewarki nie są względem osi ciągnika, tzn. ten od zmiany kierunku jest bardziej z przodu i na lewo. Co do podłogi to Ci powiem że niewiem nawet bo nie wiedziałem o tym patencie ale jutro sprawdze to.

#1959 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:48

władimiriec t25 Aha czyli na pewno lata 70.
Pytanie jeszcze jaką ma deskę rozdzielczą wąską półokrągła czy szeroką-normalną.

Podłogę ma na pewno nie amortyzowaną. Podłoga jak i błotniki tylne przykręcone na sztywno.
.
Ta dźwignia po lewo bardziej z przodu, bliżej pedału sprzęgła jest do wyboru przełożeń. Natomiast ta na środku rewers i wzmacniacz-podwajacz.

Spisz numery z tabliczek. Podasz to się sprawdzi czy numer większy czy mniejszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:09

władimiriec t25 czyli ta dźwignia bliżej fotela to rewers, dobrze zrozumiałem? Z tego co zauważyłem to deska jest normalna. Jutro jade dokładnie go oblukać i przejechać się. Niestety z ruską techniką to moje pierwsze doświadczenie (nie licząc kiedyś wujaszka LTZ- ta). Na pewno to w nim akumulatory są do wymiany, ale i tak cena jest atrakcyjna.