Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#1881 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:18

władimiriec t25 Nie powinno tam być olej.Przepuszcza ci olej na uszczelniaczu że skrzyni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 07:24
  •  

#1882 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2013 - 21:28

władimiriec t25 Właśnie skrzynię bym raczej wykluczył bo tam mam czysty olej, a ten co wylał się po zdjęciu pokrywy był bardzo brudny, identycznie wyglądający kilka miesięcy temu wypuściłem z napędu pompy. Bo raczej to nie możliwe żeby dostał się tam olej z hydrauliki? Bo tam też przed wymianą olej miał podobny wygląd.

#1883 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 05 luty 2013 - 22:53

władimiriec t25 A może w napędzie pompy było dużo oleju nalane i przedostał

#1884 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 05 luty 2013 - 23:19

władimiriec t25 Witam,najprawdopodobniej z napędu pompy olejowej i to nie jest żaden wyjątek u Ciebie po prostu często tak jest, ja u siebie tam też miałem olej i u kogo bym nie robił w tym miejscu też w 90-ciu procentach ciągników tak było, to nie żadne nowum i tam nie nalewaj oleju bo tam być nie powinien a przez kilka lat po trosze się dostaje i to się zawsze u ciuła po kilku latach i to nie powód do zmartwień. ;) Pozdrawiam.

#1885 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2013 - 23:31

władimiriec t25 Dzięki za odpowiedzi. Ostatni raz za tą pokrywę to zaglądali ruscy w fabryce w 1977r, wiec przez tyle lat sie musiało nazbierać :) . Reszte oleju co tam została usunąłem, jutro poskładam na nowych uszczelkach, zaleję napęd pompy nowym olejem i co jakis czas zerknę czy nie ubyło. W instrukcji do napędu pompy zalecają hipol 15 ale ten już jest nie osiągalny, lecz jest hipol 15F, chyba nie ma jakiejś różnicy między nimi?

#1886 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 luty 2013 - 23:39

władimiriec t25 A z obudowy sprzęgła nie kapał olej u dołu z otworu z zawleczką?

#1887 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2013 - 23:48

władimiriec t25 Nic nie kapie z tego otworu. Ostatnio zaglądałem do sprzęgła przez ten otwór rewizyjny to był tylko znikomy zaciek od strony skrzyni i dookoła rozbryzgany nadmiar smaru z łożyska oporowego. Jedyne miejsca w których ciągnik jeszcze gubi olej to obudowy hamulców, pewnie simmeringi od strony skrzyni albo zwolnic są do wymiany, ale tym to zajmę się na wiosnę

#1888 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 06 luty 2013 - 01:10

władimiriec t25 Witam ,na hamulce olej najczęściej puszcza uszczelniaczem na wałku który wchodzi do skrzyni biegów, na którym jest osadzony bęben hamulcowy, a to dlatego że przy montażu zwolennicy z owym wałkiem lubi sprężynka spaść z uszczelniacza i trzeba bardzo uważać na to przy montażu zwolennicy z ów wałkiem ,na ten uszczelniacz, u mnie od nowości tam puszczało, jak to zdemontowałem to okazało się ze ów sprężynka była na wałku zamiast na zimeringu ;) Pozdrawiam.

#1889 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2013 - 20:13

władimiriec t25 Panowie niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem przy składaniu tego napędu pompy. :unsure: Tryb jak i cały wałek w napędzie pompy mają luz , według mnie zbyt duży. Nagrałem filmik jak to wyglada (przepraszam za słabą jakość ale miałem pod ręką tylko telefon). Do wymiany będą dwa łożyska w obudowie napędu, czy coś jeszcze muszę wymienić? Pierścień segera który znajduje się na końcu wałka zaraz przy łożysku jakimś cudem pękł i został przemielony.

Edytowany przez Piotrek94, 06 luty 2013 - 20:14.

#1890 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 06 luty 2013 - 20:34

władimiriec t25 Szukaj drugiego napędu, bo obudowa rozwalona jak gacie kobiety spod latarni...

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1891 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 luty 2013 - 22:35

władimiriec t25 Gdzieś ja już to widziałem. :unsure:
Tokarz, tokarka i jest jak nowe. Przynajmniej ja tak robiłem. Dla mnie koszt był niewielki.

#1892 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2013 - 23:01

władimiriec t25 Rozkręciłem to na części pierwsze, tryb, wałek nie uszkodzone,w obudowie tylko zewnętrze gniazdo łozyska ma luz, łożyska w stanie jak na filmie, luz ogromny, pierścienie segera przemielone w pył. Jutro kupuję łożyska, pierścienie, to gniazdo łożyska które ma troche luzu jakoś ''uciaśnię'' i powinno chodzić. Nowy napęd kosztuje 300zł, a sama obudowa ponad 100, ale myślę że ta regeneracja wystarczy, ciągnik nabija rocznie około 20mth więc powinno starczyć.

#1893 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 luty 2013 - 08:23

władimiriec t25 Witam, z tego co widzę na filmiku to spokojnie zmieścisz między łożysko a obudowę sporą tulejkę.
Co do oleju to w obudowę wchodzi niewiele, ale na pewno koła zębate przeniosą ten olej dalej i dalej...
Pompę u siebie zmieniałem ale na łącznik nie zaglądałem, bo i napędu nie ściągałem.
A olej miałem z wodą...

#1894 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 07 luty 2013 - 11:20

władimiriec t25 Można napęd z odzysku taniej kupić, ale nie wiadomo, czy też nie będzie do remontu, ale trafiają się dobre :)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1895 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 09 luty 2013 - 11:08

władimiriec t25 witam panowie potrzebuje pomocy moj ruski nie chce podniesc pluga,wcale nie dryga ale jak podnosze na pusto to podnosi a jak stane na listy to ju nie chce podniesc i jak podnosze to daje wajche do samej gory i jak podniesie do gory to wajcha powina odskoczyc sama a teraz nie odskakuje nie wiem czy to wazne ale na szabelke od pomiaru oleju nie pokazuje nic czy jest to mozliwe ze jest za malo oleju w pompie i nie ma sily podniesc?

#1896 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 luty 2013 - 11:42

władimiriec t25 To pierwsza rzecz którą trzeba sprawdzić uzupełnić.
Tak brak oleju może takie objawy mieć bo w końcu nie wiadomo czy cokolwiek w zbiorniku jeszcze jest.
Uzupełnij odpowietrz i w tedy będzie wiadomo co mu dolega.

#1897 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:24

władimiriec t25 a jak ja odpowietrzyc?

#1898 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:54

władimiriec t25 Na zapalonym ciągniku kilkakrotnie dźwignią rozdzielacza podnieść i opuścić. Tak by siłownik zrobił kilka pełnych ruchów.

#1899 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 09 luty 2013 - 19:05

władimiriec t25 Witam, powiem tak ja nigdy nie odpowietrzałem, samo się odpowietrza, tylko ciągnik na wolnych obrotach niech pyrka, i dżwignią raz na podnoszenie drugi opuszczanie siłowe i potem na tgz. pływanie (wajcha do końca do siebie) i po kilku takich ruchach masz odpowietrzone ,tylko pamiętaj na wolnych obrotach bo mogą wywalić uszczelniacze, lub pękać przewody mogą na wyższych obrotach, i po odpowietrzeniu ponownie sprawdż poziom oleju w zbiorniku hydrauliki aby był stan :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1900 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 09 luty 2013 - 22:48

władimiriec t25 I mógł zaciąć się zawór przelewowy pod tą klapką na dwie 14 na klucz po prawej stronie na rozdzielaczu.