Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 11:08

władimiriec t25 Nigdy nie wolno nafty bo ma właściwości zacierające

Zdażyło mi sie tego lata na CPN facet nalał mi przez pomyłke 10 litrów bęnzyny do baku dolałem 30 ropy i spokojnie to wyjeżdziłem auto było tr5oche słabsze pozatym nic sie nie działo silnik to turbodiesel 2 litry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 00:22
  •  

#1802 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 09 grudzień 2012 - 11:38

władimiriec t25 A jeśli akumulator ma po kilku dniowym postoju 12,8 V ładowanie dobre a powoli kręci to tylko pozostają tulejki w rozruszniku chyba?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1803 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 11:55

władimiriec t25 U mnie szczotki wytarły się i tylko je wymieniałem a tulejki nie ruszałem było bez luzu praktycznie

#1804 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:32

władimiriec t25 Jak będziesz miał rozebrany rozrusznik to możesz też szczotki wymienić,koszt przecież jest drogi bo szczotki chyba kosztują 12zł.

#1805 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:44

władimiriec t25 Wydaje mi się, że jest tulejka była rozwalona od strony koła zamachowego bo przy okazji sprzęgła widziałem ale dopiero na mrozach czuć, że wolniej kręci niż rok temu. Szczotki kiedyś zmieniałem a właśnie jakie są objawy zużytych szczotek? Chyba rozrusznik nie łapał by za każdym razem?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1806 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:53

władimiriec t25 W zimie olej gęstnieje i są zużyte tulejki to rozrusznik ma ciężej kręcić.U mnie jak były zużyte szczotki i nie łapał zawsze aż do kiedy wcale nie mógł odpalić.

#1807 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 15:01

władimiriec t25 Rozrusznik łapał zawsze latem poradzał sobie ale zimą kręcił na odprężniku jak oszalały tylko po wcisnięciu nie był w stanie obrócić wałem pierwsze myślałem że akumulator poszedła jakaś cela ale po sprawdzeniu wszystko było ok po rozkręceniu rozrusznika szczotki wytarte ledwo tarły i cały zawalony tym pyłem z szczotków jednak kilkanaście lat miał nikt tam nie zaglądał

#1808 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:19

władimiriec t25 Czy to nadawało by się do regulacji grzałki oleju w misce olejowej aby nie przepalało oleju http://allegro.pl/re...2848922634.html

#1809 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 11:25

władimiriec t25 Witam-pisze tam że też do grzałki się nadaje, to powiem że to jest świetne rozwiązanie bo masz pewność że w razie zapomnienia nic złego stać się nie powinno ,przy okazji też z korzystam z tego regulatora i go kupię do grzałki, choć szczerze mówiąc myślałem nad termostatem :rolleyes: .Pozdrawiam

#1810 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:36

władimiriec t25 A ja już chyba nie będę tego szukał i kupował bo wymieniłem tulejki w rozruszniku to do póki co na tych mrozach co są to pali prawie jak w lecie to nie będę szukał nic a jeszcze jest świeca na gorsze zimno.

Mam pytanie. Wymieniłem tulejki wszystko dobrze poskładane rozrusznik ręką lekko się kręci ale trochę teraz jest taki dzwiek jak się czasem założy nowy rozrusznik wyją tryby wieńca i rozrusznika taki jęk trochę. Kiedyś chyba tylko wyciągłem i wsadziłem znów ten sam rozrusznik i chyba też tak wyło z czasem przestało. Nie wiem przestawia się coś kąt jakiś? Przez to rozbierałem dwa razy rozrusznik bo myślałem, że coś jest źle poskładane ale siłę ma. Dziwię się tylko, że wcześniej zapalał nawet na mrozie (ledwo kręcił ale zapalał) bo jednej tulejki wcale nie było tej od strony wieńca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:24

władimiriec t25

Nigdy nie wolno nafty bo ma właściwości zacierające

Zdażyło mi sie tego lata na CPN facet nalał mi przez pomyłke 10 litrów bęnzyny do baku dolałem 30 ropy i spokojnie to wyjeżdziłem auto było tr5oche słabsze pozatym nic sie nie działo silnik to turbodiesel 2 litry

jak miałem fieścinę to zalewałem za 20 zeta pb95 i do pełna on. wychodziło ok 4l benki i 30-32l ropy. dużo łatwiej zapalała. motor 1,8d, wtrysk z komorą wirową bodajże.

chłopaki na cpn-ie mają c330 do odśnieżania i też leją 5l benki na zbiornik, więc szkodliwości raczej brak

Napisany Dzisiaj, 19:36
A ja już chyba nie będę tego szukał i kupował bo wymieniłem tulejki w rozruszniku to do póki co na tych mrozach co są to pali prawie jak w lecie to nie będę szukał nic a jeszcze jest świeca na gorsze zimno.

Mam pytanie. Wymieniłem tulejki wszystko dobrze poskładane rozrusznik ręką lekko się kręci ale trochę teraz jest taki dzwiek jak się czasem założy nowy rozrusznik wyją tryby wieńca i rozrusznika taki jęk trochę. Kiedyś chyba tylko wyciągłem i wsadziłem znów ten sam rozrusznik i chyba też tak wyło z czasem przestało. Nie wiem przestawia się coś kąt jakiś? Przez to rozbierałem dwa razy rozrusznik bo myślałem, że coś jest źle poskładane ale siłę ma. Dziwię się tylko, że wcześniej zapalał nawet na mrozie (ledwo kręcił ale zapalał) bo jednej tulejki wcale nie było tej od strony wieńca.

miałem podobnie, samo przeszło.

wczoraj po przekręceniu stacyjki wogóle nie ruszył rozrusznik. odpaliłem na "krótko", po zagrzaniu znowu jest ok..

#1812 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 16 grudzień 2012 - 12:19

władimiriec t25

Nigdy nie wolno nafty bo ma właściwości zacierające

Skoro sami Rosjanie napisali w instrukcji, że można dolewać nafty zimą do ropy i do leju z tego co pamiętam też, to jest duże prawdopodobieństwo, że 1,5 litra nafty na zbiornik ropy nie zaszkodzi ani silnikowi ani pompie wtryskowej. Tyle, że naftę polecali lać nie dlatego, żeby łatwiej było uruchomić silnik, a dlatego, że kiedyś ropa miała bardzo dużo parafiny i czasami dość sporo wody. Nafta rozpuszcza parafinę przez co nie zatykał się odstojnik i filtry. Dziś już właściwie nie ma tego problemu. Ropa jest zazwyczaj na tyle dobrej jakości, że parafina się nie wytrąca nawet przy -30 stopniach, a poza tym zimą jest też sprzedawana ropa tzw. zimowa, która nie zamarznie nawet w niższych temperaturach. Tak więc uważam, że dodawanie nafty jest dziś zbędne.

#1813 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 17:59

władimiriec t25 Witam panowie potrzebuje porady mam ruskiego i stoji w nieogrzewanej szopie i gdy jest duzy mroz to ciezko go odpalic mam rorzusznik po remoncie i akumulatory sa naladowane i nie chce odpalic mam zimowe paliwo i mam dolany do paliwa dodatek zeby nie zamarlo mam tez swiece zarowa ale nie za duzo mu to pomaga ale wpadlem na pomysl zeby mu podlazyc pod miske olejowa grzalke na jakies 20-30 minut zeby troche podgralo olej bo olej zima jest gesty czy mozna to zrobic?i czy to zda egzamin i czy nie bedzie przepalac oleju?

Edytowany przez zibi16245, 01 styczeń 2013 - 18:00.

#1814 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2013 - 19:25

władimiriec t25 Będzie przepalać chyba, że jakoś to przerobisz. Podobno są jakieś autotransformatory i można ustawić na mniejszy prąd to wtedy nie powinno palić. Regulator obrotów do silnika elektrycznego też chyba to takich grzałek zakładają aby nie paliła oleju. Mam grzałkę ale jej nigdy nie używałem także nie wiem czy strasznie przepala czy nie.

#1815 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 10:19

władimiriec t25 Witek nie zrozumiałeś kolega się pyta czy jak podłoży pod miskę jakiś grzejnik a nie zamontuje w miskę wtedy mogło by przypalać ,pod miskę spokojnie zakładałem grzejnik kilkadzieści min i blok silnika już robił się ciepławy a miskę i tak nie nagrzejesz do takiej temperatury jaką masz w polu i olejowi nie zaszkodzisz

#1816 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2013 - 18:35

władimiriec t25 Rzeczywiście przeczytałem zamiast podłożyć to podłączyć. :) A co do ogrzewania od spodu to nie wiem nie próbowałem ale pewnie ciężko nagrzać już chyba lepiej farelkę do kolektora wsadzić przy odpalaniu jak to robi wiele ludzi.

#1817 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:16

władimiriec t25 Dostępne wkłady filtrów oleju:
WO 10-51
WFO-17
to wkłady filtra oleju silnikowego (ten 1 na pewno)?
Są jakieś wkłady do filtra hydraulicznego?

#1818 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:30

władimiriec t25 Filtr hydrauliczny się tylko czyści.

#1819 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:04

władimiriec t25 Oleju silnikowego też, bo np ja mam odśrodkowy nie wiem jak u innych a pomimo to jest dostępny wkład :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:28

władimiriec t25 W nowszych silnikach w T-25 nie było już filtra odśrodkowego tylko zwykły jak w każdym innym silniku :)