Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 07 październik 2012 - 22:01

władimiriec t25 Witam- biegi zawsze dobieram stosownie do obciążenia, z jakim narzędziem lub maszyną współpracuje traktor, staram się aby nie przeciążać silnika ,zawsze lepiej niższy bieg włączyć i silnik ma lżej, oraz mniejsze zużycie paliwa i silnika, a brony 5-tki na oranym, to chyba nie dla małego IWANA, bo i C360 w 5-tkach na oranym, jeszcze na piachach ma robotę jak świeża orka.Mam brony piątki ale małym IWANEM używam trójek i włączam 2-gi lub 3-ci bieg, w zależności od tego jakie pole, na równym czy górzystym terenie, bo mam różnie położone pola, u nas są piachy i miałby zbyt ciężko, chociaż daje radę, ale szkoda katować tak silnik ,ale w bronach lepiej sobie radzi na dużych oponach niż na małych, bo się nie kopie,a co za tym idzie,nie traci na mocy.A tu zgadzam się z tym że jedynka mogła by być wolniejsza, dawniej jak były jeszcze snopowiązałki, to na jego fabrycznych oponach, jedynka była zbyt szybka do współpracy z tą maszyną, jak też w kopaczce ciągnikowej. :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 07:19
  •  

#1742 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 październik 2012 - 13:02

władimiriec t25 Zetora (padło sprzęgło - po 26 latach od wyprodukowania :rolleyes: ) musiałem czymś zastąpić, a że do władka miałem tylko lekkie brony., użyłem cięższych 5-tek Na szerszych oponach byłoby lżej, zdecydowanie, a co do jedynki to w całości z Tobą się zgadzam. By było ciekawiej, to później targał on poznaniaka 2,7m, jeździło się :lol: jak w westernie.

Edytowany przez zorzyk2, 08 październik 2012 - 13:05.

#1743 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 08 październik 2012 - 16:55

władimiriec t25 Ciekawe czy wyprodukowali inne koła zębate dla 1-wszego biegu... Ząb różnicy na pewno dałby wiele...

#1744 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 08 październik 2012 - 17:24

władimiriec t25 Witam-powiem Ci zorzyk2 że masz rację z tym siewnikiem a jeszcze z pełna skrzynią ziarna, poznaniakiem naprawdę jeżdzi się jak w "westernie"a jeszcze jest ciekawiej jest, jak są luzy w układzie kierowniczym nie masz czasu obetrzeć potu z czoła :lol: odnośnie kół zębatych do skrzyni, to nie jestem pewien ale -sąsiad miał IWANKA sporo młodszego od mojego ok.8-siem lat, i miał już inne prędkości na poszczególnych biegach niż u mnie.Powiem że nigdy nie dociekałem tego z braku czasu jak wygląda ta sprawa :) Pozdrawiam

#1745 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 październik 2012 - 17:39

władimiriec t25 Taki hardcorowiec to nie byłem B) , sypałem 2/3 skrzyni, brakowało jednego obciążnika do przodu. Koła były rozbieżne - poprawiłem, ciśnienie w kołach - podniesione, ustabilizowało go. Pot rzeczywiście ciekł, ostatnie dni upałów, ale i koń T-25A tez sapał z gorąca. Wielkim plusem było znikome zużycie paliwa w porównaniu do areału i czasu, a dużo dłużej to trwało niż zazwyczaj.

#1746 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 październik 2012 - 18:11

władimiriec t25 Ja znam dwie skrzynie
Jedna z 85 roku i późniejsze jedynka jest wolna nie do zatrzymania (za wolna do orki )
druga z 80 roku z szybsza jedynka tak że można ciężko orać ,ale ku może braknąć mocy silnika

#1747 Share krzychu28055

krzychu28055

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 08 październik 2012 - 18:19

władimiriec t25 Ja mam t25 z 83r. i mocy nigdy nie brakło. Kiedyś pracowałem z kultywatorem 2,4 m połączonym z bronami(3) ustawiłem bardzo głęboko to jedynka, blokada i atak;) Mielił ale szedł :D

Edytowany przez krzychu28055, 08 październik 2012 - 18:36.

#1748 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 08 październik 2012 - 20:05

władimiriec t25 Co do kół zębatych skrzyni to powiem, że były trzy rodzaje o różnej liczbie zębów. Wyczytałem to w książce od Rusina, którą to dostaliśmy razem z nim w roku 1980. Jak znajdę czas to jeszcze raz tego poszukam i sprawdzę dokładnie co i jak.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#1749 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 17 październik 2012 - 11:00

władimiriec t25 Odnowię moje zapytanie- wie coś ktoś gdzieś na temat filtrów pp w miejsce oryginalnego bąka od oleju? Będę wdzięczny.

#1750 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 październik 2012 - 12:05

władimiriec t25 W mojej okolicy w sklepie mówili, że maja kompletny filtr czyli podstawa i dekiel do filtra PP.
Ceny już nie pamiętam, ale coś 250-300zł.

Edit:
A tylko nie oglądałem go więc nie wiem jak z wykonaniem.
Niby ma na 100% pasować zamiast oryginalnego bąka.

Edit:
To jak będzie z tą moja połową królestwa? :D
Kiedyś obiecywałeś. :rolleyes:

Edytowany przez mtracz, 17 październik 2012 - 12:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 17 październik 2012 - 15:15

władimiriec t25 Najpierw chciałbym zobaczyć za co oddaję połowę królestwa.

#1752 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 październik 2012 - 20:12

władimiriec t25 Mogę Ci dać adres sklepu :D .
A tak poważnie, to obecnie nie ma mnie w domu bo jestem w pracy na wyjeździe. Więc jeśli uda mi się zrobić zdjęcia to podeślę, jesli samo zdjęcie wystarczy dla oceny.
A potem podzielimy królestwo :D

#1753 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 20 październik 2012 - 19:25

władimiriec t25 Panowie prosze o pomoc przed wczoraj oralem ruskim i cos to slabo szlo,cos jest slaby ale nie wiem czemu,a dzisiaj pojechalem to brunowac i jest slaby ale nie wiem czemu,pompa wtryskowa byla robiona dwa lata temu i wtryski tez,do tej pory chodzil dobrze prosze o pomoc,czy jest to mozliwe ze cos jest zabite ten baczek moze byc brudny i niedostaje tyle paliwa i jest slaby??silnik nie bierze oleju nic,a czy jest to mozliwe ze wtryski moga lac?ale odpala normalnie tak jak zawsze bez zmian.

dodam jeszczeze wymienilem pomke paliwowa tom z tym tlokiem gdzies w marcu tego roku

#1754 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 październik 2012 - 19:50

władimiriec t25 Bączek to jest odśrodkowy filtr oleju.
Wtryski mogą być winne zawsze.
Ale najpierw zacznij od układu paliwa i filtra powietrza.
Skoro nie wiesz w jakim stanie są filtry to na pewno trzeba do nich zajrzeć i od razu wymienić.
Odstojnik jak i obie szklanki filtrów dokładnego.

Chałupniczy sposób sprawdzania wtrysków: Zaciągnąć ręczny, skrzynię ustawić na luz, podnieść zawory, ustawić troszkę gazu.
Ciągniemy za pasek alternatora od dołu do siebie. Kręcimy kilka obrotów dla pewności i nasłuch*jemy, Powinno być słychać charakterystyczny chrapliwy dźwięk wtrysków.
Jeśli go nie słyszymy to wtryski na pewno leja jak z konewki. Jeśli słychać to wtryski na pewno nie są najgorsze, ale tylko sprawdzenie na przyrządzie da 100% pewności.
A drugi to przy zapalanym silniku trzymamy ręką przewody wysokiego ciśnienia do wtrysków i czujemy pulsacje spowodowane wzrostem ciśnienia w układzie. Jeśli wtryski leja nie powstaje wysokie ciśnienie i pulsacji nie ma.

#1755 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:17

władimiriec t25

dodam jeszczeze wymienilem pomke paliwowa tom z tym tlokiem gdzies w marcu tego roku

sprawdz czy na tyk tłoku nie pękła spreżyna

#1756 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 21 październik 2012 - 08:52

władimiriec t25 panowie pragne dodac ze filtry wymienialem na wiosne i odstojnik tez czyscilem wtedy czy jest to mozliwe zeby juz bylo wszystko brudne??w tak krotkim czasie,ale jutro rano zmnienie filtry i wyczyszcze odstojnik i wyciagne rurke z baku bo tez moze byc brudna i nie daje tyle paliwa co ma dawac.

filter powietrza czyscilem w lipcu jak wymienialem olej.

ale jak podniose zawory i bede pompowal reczna pomka to powino byc slychac dzwiek jak wtryski daja paliwo a jak nie bedzie slychac to znaczy ze wtryski leje tak? czy dobrze mysle??

#1757 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 21 październik 2012 - 08:55

władimiriec t25 złe musisz kręcić silnikiem

#1758 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 21 październik 2012 - 09:03

władimiriec t25 czyli jak nie bedzie chrapliweego dzwieku to znaczy ze wtryski leja

a jak bede laly wtryski to wystarczy ustawic wtryski i bedzie wszytko dobrze tak??

pozniej pojde sprawdze i napisze co i jak.

#1759 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 21 październik 2012 - 15:47

władimiriec t25 panowie a to musi byc caly czas ten chrapliwy dzwiek czy tylko chwile??jutro musze wyczyscic i zmnienic filtry i te pier**ly i zobacze czy cos pomoglo czy jest bez zmian

sprawdzilem i na moje oko nie leja ale jeszcze jutro sprawdze jak bedzie chodzil wladek ale sprawdzlem tak na sucho to cos tam chrapie to pozostaje kwestia paliwa ze cos jest nie dak cos jest brudne.

filter powietrza czyscilem i wymienilem ta kasete i olej a moze te dwie gapki cos kszania ale nie na tych gapkach chodzi dlugi czas i dobrze chodzil pozostaje uklad paliwowy

filter powietrza czyscilem i wymienilem ta kasete i olej a moze te dwie gapki cos kszania ale nie na tych gapkach chodzi dlugi czas i dobrze chodzil pozostaje uklad paliwowy

Edytowany przez zibi16245, 21 październik 2012 - 15:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 październik 2012 - 16:17

władimiriec t25 Wtrysk paliwa trwa krótko wiec chrapliwy dźwięk też. Jak wtryski leja można ustawić, ale to rozwiązanie na krótką metę. Najlepiej wymienić na nowe.
Gąbki się wymienia albo można uprać, to w końcu gąbka.

A w odstojniku oprócz wylania wody i syfu zaglądałeś do sitka?