Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 21:28

władimiriec t25 Ja miałem po kapitalnym remoncie 120Nm i wydmuchałem po 200 motogodzinach głowice Zawiozłem cylindry z głowicami ma dotarcie dokręciłem na 200Nm i śmigam.Beknął 1000 i jest ok.I te wszystkie Władki które robiłem dokręciłem na 200Nm w etapach i jest ok :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 08:03
  •  

#1642 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 07:21

władimiriec t25 Wracając do momentów dokręcania śrub:
Moment dokręcania łożysk wału korbowego
głównego - 14-16 kGm
korbowodowych - 10-12 kGm
Moment dokręcania głowic cylindrów 11-13 kGm.
Dane na pewno dotyczą silnika D-21A1 i pochodzą z:
CIĄGNIK T25A1
Instrukcja obsługi
Wydanie III, poprawione i uzupełnione.

Z układu SI:
1 kGm = 9,81 Nm
W praktyce można przyjąć, że:
1 kG = 10 N
1 N = 0,1 kG
Jednostką siły jest niuton (N) (stara jednostka siły - 1 kG = 9,81 N), jednostką masy (ciężaru) jest kilogram (kg), różnica wynika z przyspieszenia ziemskiego 9,81 m/s2.

Edytowany przez wlatcakomaruf, 12 czerwiec 2012 - 07:26.

#1643 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 19:51

władimiriec t25 Panowie potrzebuję pomocy, a mianowicie mój władek nie pali z kluczyka. Po przekręceniu kluczyka słychać tylko pykanie w przekaźniku(przekaźnik jest nowy). Na krótko czasami odpali, ale częściej zakręci tylko rozrusznikiem. Co to może być, rozrusznik czy elektromagnes?

#1644 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:26

władimiriec t25 Znaczy się rozrusznik na krótko kręci ale nie zazębia z kołem zamachowym? To prawdopodobnie wina właśnie elektromagnesu. Sprawdź czy na krotko podłączając elektromagnes słychać charakterystyczne pyknięcie. Zasadę działania rozrusznika znasz?

#1645 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:33

władimiriec t25 Dokładnie tak jest jak piszesz. Jak podłączyc na krótko ten elektromagnes? Nie za bardzo znam, żaden ze mnie mechanik czy tam elektromechanik.

#1646 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 22:13

władimiriec t25 rozrusznik.jpg

Masz masę na obudowie, plus na stałe podłączony do tej grubej śruby, a stacyjką zamykasz obwód cewki elektromagnesu.
Opisałem to bardzo krótko ale jeśli go wymontowałeś to podłącz masę do masy i ten od przekaźnika do plusa. Najlepiej nie trzymaj go zbyt długo, bo nie wiadomo czy coś nie robi zwarcia. Szybko dotknij plusa i powinieneś usłyszeć pyknięcie. Lepiej nie podłączaj rozrusznika pod zwykły prostownik ( rozrusznik ma zbyt duży pobór prądu), ale sam elektromagnes jak najbardziej możesz..
Jeśli nie wymontowałeś rozrusznika odkręć plus z akumulatora odłącz rozrusznik i odkręć sam elektromagnes.
Zapewne styki w nim albo się nadpaliły albo zabrudziły albo zaśniedziały.

Edytowany przez wlatcakomaruf, 13 czerwiec 2012 - 09:06.

#1647 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 09:24

władimiriec t25 Rozumiem że mam odłączyć plus od elektromagnesu i dotknąc tam gdzie był plus tym cienkim kabelkiem by sprawdzić czy pyk, dobrze zrozumiałem?

#1648 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 09:39

władimiriec t25 Odłącz ten gruby przewód od elektromagnesu i ten cienki też. Na krótko podłącz masę do obudowy i na krótko + z akumulatora do tej małej śrubki zamiast cienkiego kabelka. Powinno pyknąć, ale rozrusznik nie będzie kręcił.
Jeżeli elektromagnes jest sprawny, to wina leży po stronie rozrusznika. Jeśli tak się okaże to może tak być, że wieniec na kole zamachowym jest wyrobiony.

Edytowany przez Marcin91, 14 czerwiec 2012 - 21:37.
cytowanie poprzedniego posta

#1649 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 10:32

władimiriec t25

Panowie potrzebuję pomocy, a mianowicie mój władek nie pali z kluczyka. Po przekręceniu kluczyka słychać tylko pykanie w przekaźniku(przekaźnik jest nowy). Na krótko czasami odpali, ale częściej zakręci tylko rozrusznikiem. Co to może być, rozrusznik czy elektromagnes?

Jeśli nie ma zgrzytu przy udanym rozruchu(uszkodzony wieniec lub zęby sprzęgiełka), to przyczyna leży najprawdopodobniej w elektromagnesie. Jego zadaniem jest wysunięcie sprzęgiełka do zazębienia z wieńcem oraz zwarcie zwory, która łączy te 2 duże zaciski na elektromagnesie. To , że elektromagnes nie daje rady wysunąć sprzęgiełka może mieć przyczynę w nim samym, a także w dużych oporach przesuwania się sprzęgiełka po spiralnym frezie na osi wirnika. Bywa tak, że zwora w elektromagnesie jest nadpalona i nie zawsze zwarcie jej styków zapewnia przepływ prądu do uzwojenia rozrusznika.

#1650 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 14:02

władimiriec t25 Może najlepiej by było wymienić na nowy ten elektromagnes niz bawić się w naprawę, która i tak niewiadomo czy coś pomoże... co o tym myślicie? Z tego co patrzyłem to koszt jego wynosi ok 100 zł.
Dzisiaj jak wrócę z pracy to popatrze może uda mi się cos zrobić z tym według waszych instrukcji, zobaczymy czy to coś da.

Zrobiłem dzisiaj wszystko tak jak pisaliście i po podłączeniu na krótko elektromagnesu jest pykniecie. Odkręciłem elektromagnes, rozkręciłem go, przeczyściłem styki i ta blaszkę. Po złożeniu i założeniu niestety ale nadal nie odpala poprzez kluczyk tylko słychać pykniecie w przekaźniku. Po próbie odpalenia na krótko dalej jest tak jak było czyli czasami odpali a czasami kręci się tylko sam rozrusznik. Dlaczego tak się dzieje i co to może być... czekam na dalsze propozycje jak to można naprawić.

Nie piszemy posta pod postem , używamy opcji "edytuj" - razor275

Edytowany przez razor275, 13 czerwiec 2012 - 19:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 21:42

władimiriec t25

"

• moment dokręcenia śrub głowicy – 100-110 Nm
  • moment dokręcenia śrub łożysk głównych wału korbowego – 140-160 Nm
  • moment dokręcenia śrub korbowodów – 100–110Nm
  • moment dokręcenia nakrętki mocującej wtryskiwacz – 8-10 kgm "
Tak jest napisane w wikipedii.
Pisałem już o tym stronę wcześniej.
Dodam tylko, że u siebie właśnie z taką siłą mam dokręconą głowice i nic jak na razie się nie dzieje.

Na wikipedie to ja bym nie powoływał sie bo tam połowa to bzdury. Ja mam instrukcje obsługi i napraw i tam napisali 20kg-24kg czyli mniej więcej 200-240Nm
Mój Wladimirec podbija świat

#1652 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 22:27

władimiriec t25 No dobrze, ale w Instrukcji obsługi pisało to samo. kilka postów wyżej cytowałem.

Może najlepiej by było wymienić na nowy ten elektromagnes niz bawić się w naprawę, która i tak niewiadomo czy coś pomoże... co o tym myślicie? Z tego co patrzyłem to koszt jego wynosi ok 100 zł.
Dzisiaj jak wrócę z pracy to popatrze może uda mi się cos zrobić z tym według waszych instrukcji, zobaczymy czy to coś da.

Zrobiłem dzisiaj wszystko tak jak pisaliście i po podłączeniu na krótko elektromagnesu jest pykniecie. Odkręciłem elektromagnes, rozkręciłem go, przeczyściłem styki i ta blaszkę. Po złożeniu i założeniu niestety ale nadal nie odpala poprzez kluczyk tylko słychać pykniecie w przekaźniku. Po próbie odpalenia na krótko dalej jest tak jak było czyli czasami odpali a czasami kręci się tylko sam rozrusznik. Dlaczego tak się dzieje i co to może być... czekam na dalsze propozycje jak to można naprawić.

Nie piszemy posta pod postem , używamy opcji "edytuj" - razor275

Jeżeli kręci się rozrusznik a nie obraca kołem zamachowym silnika tzn, że elektromagnes nie działa poprawnie, chyba że wyrobione są zęby na wieńcu to też rozrusznik nie obróci kołem zamachowym.
Co do palenia poprzez kluczyk... dochodzi prąd do cewki elektromagnesu ( tan cienki przewód)? Może gdzieś coś nie łączy jak powinno, może przy obciążeniu elektromagnes nie wybija. Zmierz czy dochodzi prąd do tego cienkiego przewodu, jeśli tak to stawiałbym jednak na uszkodzony elektromagnes. Zorzyk2 pisze bardzo mądrze o oporach, tu także może leżeć część przyczyny.
Co do kupna elektromagnesu za 100, to słyszałem, że rozruszniki szybkoobrotowe lepiej się sprawdzają zimą.

Edytowany przez Marcin91, 14 czerwiec 2012 - 21:39.

#1653 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 22:41

władimiriec t25 Jutro posprawdzam czy wszystko łączy i czy tam prąd dochodzi do tego cienkiego przewodu.
Bardziej polecałbyś kupić cały nowy rozrusznik szybkoobrotowy niz sam elektromagnes?

#1654 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 22:49

władimiriec t25 Zdecydowanie szybkoobrotowy. Od czasu do czasu eksploatuję władimirca z szybkoobrotowym rozrusznikiem i jednym akumulatorem 12V 140Ah. Niemal zapomniałem co to jest odprężnik. Jeśli nie chcesz kupować nowego to wymontuj stary przeczyść, przesmaruj, sprawdź ten kabelek i dopiero wtedy...

#1655 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 23:11

władimiriec t25 Rozrusznik to koszt do 300zl jak dobrze pamiętam, ten szybkoobrotowy. Masz nowy na 2 letniej gwarancji chyba i o niebo lepszy. Przynajmniej tak twierdzi spora grupa ludzi. U siebie mam oryginalny ale jak padnie to od razu kupie szybkoobrotowy.

#1656 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 14 czerwiec 2012 - 19:02

władimiriec t25 Kup szybkoobrotowy litewskiej firmy Jubana kręci że mało silnik z ramy nie wyskoczy koszt 270 zł ja juz mam 2 rok taki rozrusznik działa bez zażutów :)
Polska moc :)

#1657 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 20:05

władimiriec t25 Dzisiaj zakupiłem nowy rozrusznik własnie litewski i w końcu odpala normalnie, aż miło kręci jak wariat:) Jeszcze tylko siłownik zrobić i wszystko będzie cacy.
Dzięki wszystkim za porady:)

#1658 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 14 czerwiec 2012 - 21:21

władimiriec t25 Tylko w zimie nie kręć tym rozrusznikiem dłużej niż 20 sekund bo będziesz pisał potem, że ten rozrusznik posypał się w jeden rok. 20 sekund kręcenia 2 minuty przerwy. Ja tam już wolę polski rozrusznik od c-360 ten R11 :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1659 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 21:29

władimiriec t25 Co Ty mówisz ?

Też mam szybkoobrotowy i w Tym roku nie miałem żadnego problemu żeby odpalił nawet przy ponad -20. I nie mam żadnej świecy żarowej czy płomieniowej, kręciłem tak długo aż zapalił i nic się nie dzieje. To nie stary rozrusznik że zaraz coś się przepali ;)

Edytowany przez Marcin91, 14 czerwiec 2012 - 21:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 14 czerwiec 2012 - 21:44

władimiriec t25 Ale zobacz sobie np,. na pudełko pisze o tym nawet w sklepach od razu mówią (przynajmniej u mnie), żeby nie kręcić dłużej niż 20 s. Nie wiem dlaczego, chyba nie przez przekładnie nagrzewa się może? Ja go w zimę nie używam tak jak pisałem zimą ten R11 dobrze też kręci.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D