Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2628 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 21:31

władimiriec t25 @zibi16245 na rozdzielaczu do góry jest tak zwany zawór przelewowy.Dekielek na 2 śrubki 10 14 klucz.Wykręć ten dekielek i puknij młotkiem w ten zawór tak żeby wyskoczył na wierzch wyczyść go załóż.Jak to nie pomoże to prawdo podobnie wywaliło uszczelniacze w pompie. Jak jest stara pompa to nie warto wymieniać uszczelniaczy tylko nową pompę. Koszt koło 90 zł.Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 23:59
  •  

#1622 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 05 czerwiec 2012 - 08:48

władimiriec t25 To ty młotkiem walisz w ten zawór? :blink: U mnie wcisnę palce i sam wyskakuje.

#1623 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 21:29

władimiriec t25 Pukać młotkiem a walić to jest duża różnica :)

#1624 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 20:16

władimiriec t25 No więc pług skończony i nawet próba była. Zachęcam do budowy bo satysfakcja jest gwarantowana. Koszt węży 110, zawiasy 100 blacha na lemiesz 170 materiał na ramę 200 farba 30, dwie paczki elektrod kilka tarcz do cięcia no i wkład własny.
Ogólnie mówiąc myślę, że się opłacało, ponieważ wyszło to naprawdę solidnie i na pewno zimą odwali kupę roboty, a myślę, że i latem się przyda.
Jeśli ktoś się zdecyduje to chętnie pomogę w miarę możliwości.
DSC01194.JPG
DSC01195.JPG
DSC01196.JPG

#1625 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 09 czerwiec 2012 - 16:35

władimiriec t25 Montowanie pługa do ciągnika podobne jak u mnie :D zalóż sobie gumę do spychania koszt jednej 70 zł wymiary gumy to 25 x 5 x 50 cm ja potrzebowałem takich aż 4 sztuki może i drogo ale nie scharatasz sobie drogi , kostki czy płytek koło domu :)
Polska moc :)

#1626 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 09 czerwiec 2012 - 19:30

władimiriec t25 Zawsze taniej można coś kombinować z opony starej :) Ten pług do ziemi pchania będzie dobry tylko do śniegu to już gorzej jak jest rurka to śnieg sam zjeżdża a tutaj już gorzej bardziej będzie przypierać
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1627 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 09:07

władimiriec t25 Kolo domu mam sam szuter, także nie boje się o ewentualną niwelację terenu. Poza tym u nas zimą ziemia tak zmarznięta na te kilkanaście cm, że i DT tego nie rusza. Co to gum to owszem jest to super sprawa, aczkolwiek bardzo droga. Rozważaliśmy zakup owych gum, ale tyle co dla siebie to jest to naprawdę w naszym przypadku zbędny wydatek. Gdybym miał wyjeżdżać na asfalt to jak najbardziej. Co to starej opony, to myślę, że naprawdę trzeba byłoby mocno kombinować żeby coś z niej zrobić, lepszym i tanim rozwiązaniem byłoby wycięcie np 2-3 pasków z taśmy z przenośnika. Oczywiście nie każdy ma takie coś pod ręką i każdy kombinuje tym co ma. Pług do ziemi jest bardzo dobry, trzeba tylko dociążyć tył. Jeśli chodzi o śnieg, myślę, że również nie będzie problemu. Wcześniej mieliśmy zetora k25 z pługiem na tył (parę kątowników i grube deski obite blachą) ustawianym na wprost lub pod kątem i śnieg łatwo uciekał na bok, nie przerzucało nic górą chociaż był zupełnie płaski. We Władku mam u góry skrzydełko więc tym bardziej nic nie ucieknie. U dołu mam zrobione coś w rodzaju ślizgów, żeby właśnie nie było tak, że na pływającym pług ucieknie w glebę i koniec. W ustawieniu pługu na skos śnieg nie będzie miał żadnych oporów i na pewno będzie się zsuwał na bok.
Dodaję zdjęcie dołu pługu i łańcuchów, które robimy ( bo wiadomo w zimę bez łańcuchów to ani rusz) :
DSC01184.JPG
DSC01185.JPG
DSC01189.JPG
DSC01190.JPG
DSC01191.JPG

#1628 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 10:01

władimiriec t25 Nie lepiej zrobic do łańcuchów takie zapinanie jak ma być w oryginale ?? a z drugiej strony jak będziesz je odpinał bo nie ma żadnego zapięcia chyba nie będziesz ściągał koła do zamontowania łańcucha ?? ten ściągacz to dobry pomysł ale po przkatnej dać łańcuch co by on za napinacz robił :)

P.s tak patrzę na to foto łancuchów od tej strony co masz tą linkę daną jeśli chcesz żeby nie pościągało ci tych łancuchów to każde ogniwo przykręć ścickiem do tej linki bo zedrze ci te łańcuchy

Edytowany przez Mentos223, 10 czerwiec 2012 - 10:03.

#1629 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:05

władimiriec t25 Takie łańcuchy miałem też w zetorze 2 zimy jeździłem i nic się nie działo. Oczywiście po założeniu i przejechaniu jakiejś tam odległości trzeba było je naciągnąć ale później już nic się nie działo. Ten ściągacz, śruba rzymska spełnia właśnie rolę napinacza. Można nim naprawdę sporo naciągnąć łańcuchy,ale jeśli zaistnieje potrzeba mocniejszego napięcia to tak jak piszesz dodamy łańcuch bądź linkę ze śrubą rzymską po przekątnej. Linka jest od zewnątrz a łańcuch na obwodzie od środka, zapinany na takie skręcane ogniwo. Całość jest tak zrobiona, że można to rozkręcić, rozpiąć i rozciągnąć jak chodnik.

PS na zdjęciu akurat tak się ułożyło, że nie widać tego ogniwka łączącego.
ogniwko.jpg to jest takie coś.

PS2 Może mi ktoś napisać ile cm w najwyższym punkcie wystaje kabina ponad błotnik? Chciałbym zmierzyć, czy wejdzie mi do garażu.

#1630 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:47

władimiriec t25 Zależy jaka kabina czy ruska czy polska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:07

władimiriec t25 Niższa jest chyba polska? Ruska to wygląda na wysoką... Tak czy inaczej interesuje mnie jej wysokość ponad błotnik.

#1632 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 15:03

władimiriec t25 Ja mam polską kabinę z koźmina Wlkp. wysokośc ponad błotnik to 1 m ja mam garaż w najniższym miescu wysokość 2, 50 a w najwyższym 2,80 z anteną od radia i kogutem na dachu mieści mi się idealnie :)

#1633 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 15:22

władimiriec t25 A ustawienie wysokości władka? Bo to też jest ważne podając wysokość całkowitą. Pytałem o wysokość nad błotnikiem bo ta się nie zmienia niezależnie od ustawienia wysokości ciągnika.
Ale dziękuję za informację. Z tego co wczoraj mierzyłem to od błotnika do belki dachu mam 106cm więc polska kabina powinna podejść. Zawsze można leko zebrać grunt w garażu bo nie mam wylewki tylko szuter.
Jeszcze raz dziękuję za info.

#1634 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 15:48

władimiriec t25 Zobacz sobie u mnie w galerii ale ja mam go obniżonego lepiej wygląda :)

#1635 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:28

władimiriec t25 Oryginalna kabina od błotnika tak jak pisałeś ma 104 cm sprawdzałem,
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1636 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 17:38

władimiriec t25 Mój też siedzi na samym dole. Dużo lepiej się prezentuje niż na wysokim ustawieniu. Próbowałem dodać zdjęcia do swojej galerii ale wyskakuje jakiś błąd i nie mogę, avatara też nie mogę zmienić. Bardzo ładna i przestronna kabinka ciągnik się świetnie z nią prezentuje.

#1637 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 21:17

władimiriec t25 Mam pytanko z jaką siłą Nm Dokręcać głowice. W mądrej książce napisali w Kg niby przeliczyłem ale troche dużo mi sie wydaje bo tam podaja 20-24Kg co daje 196Nm- 235Nm nie wiem czy dobrze to przeliczyłem ale nawet niby w tabeli od klucza dynamometrycznego tak jest napisane. A troche boję się że za dużo by było i cos sie ukręci
Mój Wladimirec podbija świat

#1638 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 22:15

władimiriec t25 Ja daje te 200Nm tylko w etapach tak koło 20Nm bo w t25 masz 4 szpilki na głowice i żeby jej nie skosić :) Pozdrawiam

#1639 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 10:04

władimiriec t25

Mam pytanko z jaką siłą Nm Dokręcać głowice. W mądrej książce napisali w Kg niby przeliczyłem ale troche dużo mi sie wydaje bo tam podaja 20-24Kg co daje 196Nm- 235Nm nie wiem czy dobrze to przeliczyłem ale nawet niby w tabeli od klucza dynamometrycznego tak jest napisane. A troche boję się że za dużo by było i cos sie ukręci

"
  • moment dokręcenia śrub głowicy – 100-110 Nm
  • moment dokręcenia śrub łożysk głównych wału korbowego – 140-160 Nm
  • moment dokręcenia śrub korbowodów – 100–110Nm
  • moment dokręcenia nakrętki mocującej wtryskiwacz – 8-10 kgm "
Tak jest napisane w wikipedii.
Pisałem już o tym stronę wcześniej.
Dodam tylko, że u siebie właśnie z taką siłą mam dokręconą głowice i nic jak na razie się nie dzieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:51

władimiriec t25 Ma być 100-110 Nm. Też ostatnio nie wiedziałem ale dowiedziałem się z pewnego źródła i na pewno tak ma być.