Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 15 kwiecień 2012 - 15:09

władimiriec t25 napisze tutaj bo to temat o wszystkim-mianowicie ktoś może wytłumaczyć czy alternatorowi nie zaszkodzi zmiana koła pasowego (oryginał ma 106 mm śred na zewnątrz) na mniejsze 78 mm śred zewn? altek oryginalny od t-25 z wbudowanym regulatorem. rowek na pasek taki sam jeżeli chodzi o szerokość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 17:06
  •  

#1582 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 16:54

władimiriec t25 Nic mu się nie stanie.
Obroty będą troszkę większe ale łożyska to uciągną.
Teoretycznie uzyskasz większą sprawność alternatora przy mniejszych obrotach silnika.
Oryginalne koła alternatora miały ten plus, że mając taką średnicę miły dobry kontakt z paskiem na dużej powierzchni co przy niedużym naciągu uniemożliwiało uślizg. Przy małych kołach trzeba częściej kontrolować naciąg paska nawet ze względu na szybsze wycieranie się koła.
Ale się rozpisałem :P
Oby wystarczyło ci napinacza do naciągu paska, najlepiej od razu załóż nowy pasek, stary może być już wąski.

#1583 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2012 - 17:20

władimiriec t25 w władku jest prądnica a nie altelnator

#1584 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 17:34

władimiriec t25 Widzę, że kolega za dużo czytał instrukcji od Władka. W niej pisze że jest to prądnica ale prądu przemiennego, czyli tak na prawdę jest to alternator.
Nie wiem czemu w niej jest tak napisane może tak tłumaczyli, ale budowa tego urządzenia świadczy że jest to 100% alternator.
Prądnice były w Ursusach C-330 C-360, Porównaj sobie.

#1585 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 18:02

władimiriec t25 jak widać w niektórych władkach jest altelnator :D

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#1586 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 15 kwiecień 2012 - 18:07

władimiriec t25 Wszystkie Władki miały fabrycznie alternator a nie nie które,chyba że ktoś na własną rękę założył inny wynalazek.

#1587 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:07

władimiriec t25 dzięki koledzy za odp. pasek pójdzie nowy, zębaty i krótszy od oryginału. u mnie w okolicy są jeszcze z alternatorami od poldka-robi je mój kolega :)
no dobra a teraz taka sprawa jakby zarzucić podwójne koło pasowe i z niego wziąć napęd na pompę wspomagania, taką samą jak hydrauliczna we władziu?

#1588 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:12

władimiriec t25 Jest alternator ale o innej budowie niż nasze niema szczotek i sam sie wzbudza
Fachowo to wyjaśni Elektrotechnik

Edytowany przez GoRAL1, 15 kwiecień 2012 - 19:12.

#1589 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:29

władimiriec t25 Kolego @Buszmen11 zdecyduj się w końcu w którym temacie piszesz na ten temat, bo można z tobą po forum ganiać i pisać po kilka razy.
Moja odpowiedz na twoje pytanie:

Napisany Dzisiaj, 16:23
A to dla tego chcesz zmienić koło.
Już ci pisałem w innym temacie, że alternatorowi nic się nie stanie jeśli chodzi o średnicę koła.
A czemu akurat taki wymiar kół chcesz użyć? Takie już masz?
Mankamentem tego rozwiązania jest to, że jeden pasek będzie napędzał dwa odbiorniki.
Łożyska w alternatorze to jakoś wytrzymają chodź trzeba będzie pilnować i spodziewać się ich wymiany szybciej niż normalnie.
Ja bym proponował podwójne koło alternatora ale o dwóch średnicach.
To do napędu alternatora w oryginalnym wymiarze, a drugie które będzie napędzać pompę mniejsze.
Co nam to da? Duże koło ma większą powierzchnię przylegania paska wiec ograniczy nam uślizg przy dużym obciążeniu.
Drugi rowek koła ten mniejszy dla pompy by zmniejszyć sile jaka będzie trzeba użyć do napędu pompy i jednocześnie zmniejszy obroty pompy(powstanie przekładnia). Bo alternator ma spore obroty większe niż zapotrzebowanie pompy na obroty. Pompy hydrauliczne maja max około 2000obr/min. W sumie zależny jakiej użyjesz.
Wiec przydało by się to przeliczyć i dać odpowiedniej średnicy koła.

#1590 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:40

władimiriec t25 sorki za zamęt, piszę w tym w temacie. koło mam 78mm śred zewn na 2 paski. oryginał ma 106 mm czy coś koło tego. chcę dać z tego koła napęd na pompę wspomagania (NSZ 10), bo u mnie brak jest koła na sprężarkę to raz, dwa nie ma w kole na wale otworów aby przykręcić koło do sprężarki.

kolego @mtracz masz rację że najlepsze byłoby koło o dwóch różnych średnicach, tj jedno o tej samej co ma altek i drugie mniejsze. zastanawia mnie też opcja aby dać wszystko na jednym pasku ale wydaje mi się że szybko się zużyje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:44

władimiriec t25 Jeżeli dobrze zrozumiałem ch czesz założyć pompe hydrauliczn to zrób tak jak ma ostrówek

#1592 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 18 kwiecień 2012 - 08:23

władimiriec t25 Ja we władku mam założony alternator od jakiegoś innego ruskiego traktora, bo ma koło pasowe z dwoma rowkami na pasek. Poza tym niczym się nie różni od zwykłego alternatora. Oczywiście napędzam ten alternator jednym paskiem :). Alternator był kiedyś kupiony na zapas od Ruskich na rynku jak jeszcze wozili takie rzeczy na sprzedaż.

#1593 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:18

władimiriec t25 Chyba w MTZ jest podwójne koło pasowe.Ilu jest W bo nosze się z zamiarem kupna takiego tylko 1000w.

#1594 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:01

władimiriec t25 I chyba w Ltz 55 jest alternator na podwójne koło pasowe.

#1595 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:29

władimiriec t25 Witam panowie potrzebuje porady chce kupic kosiarke rotacyjna do wladimirca ale nie wiem jak kupic mam do wyboru dwie,tom najmniejsza ta ktora ma na jednym bebnie dwa noze ale slyszalem ze one ciezko ida,albo druga do wyboru gosciu kosi nia trzydziestka i sobie radzi i ona ma na babnie po trzy noze czyli jest ta srednia i co mam zrobic??prosze o pomoc

#1596 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 06 maj 2012 - 19:31

władimiriec t25 Jeżeli masz równiny to radził bym brać tą większą ale jeśli masz górki to bierz tą 135cm :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#1597 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:35

władimiriec t25 dokładnie jak pisze wyżej
dodam jeszcze że t 25 ma trochę większe obroty wałka co pomaga przy koszeniu ta 135

#1598 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 06 maj 2012 - 19:58

władimiriec t25 Bierz tą 1.65 spokojnie władek daje sobię radę nawet jak masz górki.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1599 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:42

władimiriec t25 Witam Panów po dłuższej mojej nieobecności. Pogoda piękna to się nie chce w domu siedzieć.
Piszę, ponieważ postanowiłem dorobić do swojego Władka pług na przód, wg projektu znalezionego na forum. Siłownik dwustronnego działania, trochę stali kilka nowych części i myślę, że będzie działać. Aktualnie mam zrobioną ramę pod ciągnik wraz z płytą czołową, ramiona ruchome, które będą podnosić lemiesz i obrót lemiesza. Nie robiłem żadnych zdjęć ale jeśli byłby ktoś zainteresowany mogę kilka fotek zrobić.
Koszty jakie poniosłem jak dotąd to zawiasy toczony fi 40 - 80zl/6szt stal ze skupu łącznie około 200zl. Siłownik już posiadałem (wysuw 200mm), muszę kupić tylko węże i blachę na lemiesz.
Pochwalę się jeszcze, że wcześniej robiłem tura na tył i wyszedł całkiem całkiem. Działa też wg zamierzeń.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 maj 2012 - 05:24

władimiriec t25 Co do kosiarki to kup na 3 nożyki, u mnie 10 lat kosił, a nim nie kupiłem to od wójka tą na 2 brałem, ale to lipa bo koło po skoszonym pokosie jedzie i wgniata w ziemię. A co do ciężkości to nie ma różnicy, jedynie lżejsza w transporcie.