Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 26 marzec 2012 - 18:54

władimiriec t25 Najwięcej uniesie na tych otworach najdalej siłownika :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 23:39
  •  

#1542 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 26 marzec 2012 - 18:57

władimiriec t25 Mam problemy z podnoszeniem i tak kombinuje z tymi dziurkami. ;) Chyba wymiana pompy się szykuje. -_-

#1543 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 26 marzec 2012 - 19:01

władimiriec t25 Oby to pompa a nie rozdzielacz. Jak podniesiesz już to nie opada szybko? Może oleju mało. Ta najbliżej siłownika podnosi najmniej ale najwyżej tamta ostatnia najdalej od siłownika opuści najniżej i podniesie najwięcej.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1544 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:11

władimiriec t25 W rozdzielaczy wymieniłem uszczelki i jest ok,ale jak podnoszę to muszę trzymać wajchę non stop aż podniesie. ;) Przez taki podnoszenie to 2 czy 3 razy i stoję na polu aż mi olej ostygnie i mogę dalej działać aż nie da rady unieść.Taka robota to h*j nie robota ale już tą wiosnę muszę przeboleć,no chyba że zacznie pada to będzie postój. -_-

#1545 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:24

władimiriec t25 Żadnej pompy nie wymieniaj ja to przeszłem z ojcem kilkanaście lat temu nowa piompę założyli i tak samo ,wymiana rozdzielacza dopasowali jakiś od fadromki w to miejsce pasuje i kilkanaście lat mam spokuj podnosi bez gazowania wszystko mam tura bez gazu ładuję obornik inna praca jest a pompa fabryczna według mnie nie do zajechania a oleje lałem jakie miałem pod ręką od luxu po superol mixol hipol i na tej mieszance pracuję

#1546 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:31

władimiriec t25 u mnie jakis czas temu tez byl problem z podnoszeniem i wystarczyl tylko mały ruch zaworem przeciązeniowym i gra muzyka dzwiga wszystko bez gazu

#1547 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 08:39

władimiriec t25 Zaworu to ja nie będę ruszał,na początek wymienię pompę i powinno być ok.

#1548 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2012 - 09:46

władimiriec t25 Nie lepiej zacząć od najprostszych rzeczy? Zmierzyć i ustawić ciśnienie?
Wydasz sporo pieniędzy a wątpliwe, że to pomoże.

#1549 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 27 marzec 2012 - 11:09

władimiriec t25 No z tym sporo to nie przesadzajmy :) - pompa oleju do władka to wydatek maks. 70 zł. Tak dużo to w końcu nie jest :).

#1550 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2012 - 11:31

władimiriec t25 Niech kosztuje nawet 50 zł, po co ją wymieniać jeśli może być jeszcze zdrowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 12:22

władimiriec t25 Diagnoza u mechanika też może kosztować 50 zł. Jak chce kupić nową to po co mu bronić? Ja bym nie wymieniał, bo znam swój traktor, ale on zna swój i może rzeczywiście pompa nadaje się do wymiany. Na odległość ciężko coś powiedzieć, choć ja stawiałbym na rozdzielacz. Bo skoro musi trzymać dźwignię podczas podnoszenia to raczej nie jest wina pompy.

#1552 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 12:26

władimiriec t25 Przy lekkich maszynach np:pług,brony, kultywator jest ok ale jak zapnę agregat uprawowy czy siewnik ze zbożem to Władek ma problemy z podnoszeniem,i to się nie dzieje od dziś tylko co roku to jest coraz gorzej z podnoszeniem. -_-

http://www.fotosik.p...688754c7e3.html tu prawie cała masa jest na końcu i czasami już nie daje rady dźwignąć.Na rozdzielacz na pewno nie stawiam.

#1553 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 12:39

władimiriec t25 U mnie jest już po wymianie rozdzielacza, bo miałem podobne objawy tzn. wolno podnosił ciężkie maszyny i dość szybko opadały. Teraz nie mam problemu z kosiarką rotacyjną Famarolu czy siewnikiem zbożowym też Famarolu 2,7m, a wczoraj siałem nawozy rozsiewaczem Amazona 600l i co prawda sypałem tylko po 300 kg, ale też nie było problemu z podnoszeniem. Pompę mam założoną jeszcze ze starego władka więc w sumie ma już chyba ze 6 tys. mth przepracowane.
A swoją drogą to ten agregat nie wygląda na lekki więc nie ma się co dziwić, że słabo podnosi i trzeba trzymać dźwignię. Jeśli jest przekroczona nośność czyli ciśnienie w układzie to wajcha od siłownika musi odbijać, a olej ci się grzeje bo wtedy duża część oleju idzie właśnie przez zawór przeciążeniowy (przelewowy) i dlatego też olej się szybko grzeje. Sprawdź ten zawór. Może z kulki zrobił się już sześcian :). Ale może to rzeczywiście w takim wypadku być już wina pompy. Jeśli często przekraczasz ciśnienie odbije się to niestety też na pompie.

#1554 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 13:00

władimiriec t25 Rozdzielacz uszczelniłem i nie opada jak podniosę,no chyba że jadę i na dołku trzepnie maszyno to opadnie ale to rzadko. :) Agregat waży 350kg(200kg wałki i 150kg kultywator).No właśnie grzeje się jak trzymam non stop wajchę,myślałem że jak go zaleję jakimś lepszym olejem to się nie będzie grzał ale to też nic nie dało. :( Jak się obrobię w polu to będę próbował coś działać,bo teraz to co dzień jest używany.

#1555 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 13:20

władimiriec t25 To jednak stawiam na rozdzielacz. Maszyny nawet te najcięższe jeśli już opadają to powinny opadać cały czas podobnie. Jeśli szybciej opada na nierównościach drogi to albo jednak rozdzielacz jest uszkodzony, albo uszczelniacz na tłoku siłownika nie wytrzymuje. Pompa w czasie kiedy maszyna jest już podniesiona nie podaje ciśnienia na siłownik więc nie ma wpływu na działanie podnośnika. To nie jest C-360 że cały czas rozdzielacz koryguje wysokość podniesienia maszyny, a więc pompa działa cały czas i ma wpływ na podnośnik.
Moja kosiarka waży 360 kg + sporo ziemi w talerzach :) po koszeniu się zbiera. I jakoś nie muszę trzymać dźwigni podczas podnoszenia nawet jak ustawię ramiona w otworach najbliższych traktorowi.

Edytowany przez Geo, 27 marzec 2012 - 13:21.

#1556 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 13:22

władimiriec t25 Ja przy mojej rotacyjnej(350kg) też nie muszę trzymać,ale zauważ że wałki w tym agregacie są daleko wysunięte(200kg) i tylko przy siewniku i agregacie muszę trzymać,gdzie siewnik siewnik wazy z +-400kg.Na 50% obstawiał bym pompę ale pierw zajrzę do rozdzielacza,może jednak to będzie jego wina.

#1557 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 13:58

władimiriec t25 Ja mam podobny agregat i też władek go podnosi tyle, że już go władkiem nie ciągam. Jumzem znacznie łatwiej i szybciej idzie mimo, że do jumza to trochę za mały ten agregat jest.

#1558 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 13:59

władimiriec t25 ja wymieniałem pompę - nic nie dało, wymieniłem rozdzielacz i siłownik i dopiero pomogło ( sytuacja jak u kolegi)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#1559 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 10:31

władimiriec t25 U mnie w T-25 jest taki problem ze nie osiąga pełnej mocy i pełnych obrotów.Jedzie jedzie na całym gazie, nagle ciągnik słabnie i ledwo ciągnie.Nie raz sie trafi po odpaleniu że wszystko jest w porządku. Zachowuje się jakby mu sie cos przytykało.Mieliscie takie problemy u siebie?co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share mizerek

mizerek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 11:55

władimiriec t25 Moze powinienes filtry zmienic.