Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 05 marzec 2012 - 12:36

władimiriec t25 Nie zawsze,miałem przypadek w mojej okolicy że bolec pękł,wystrzelił jak pocisk i omal kolegi nie zabił.
Pękła mu czaszka ale przeżył

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 06:02
  •  

#1502 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 05 marzec 2012 - 12:55

władimiriec t25

Do wymiany samego simeringa nie trzeba wyjmować wałka. Wystarczy odkręcić ten dekiel. Ale wymiana go jeśli mamy luz na wałku na długo nie pomoże, ale zawsze coś.

Luzu nie mam ale kiedyś przy kosiarce mi owinęło trawy na wałku i od tamtej pory cieknie,a jeszcze jak się używa wałka to leci a nie cieknie. ;)

Edytowany przez Piotruniu25, 05 marzec 2012 - 15:02.

#1503 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 17:07

władimiriec t25 No to trzeba zainwestować teraz w porządne uszczelniacze,np Corteco.
U mnie leżą takowe,potrzebuję tylko natchnienia by je wymienić,bo czasami coś kapnie.

#1504 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:02

władimiriec t25 Żeby kapało to ja bym się cieszył :D ,ale jak wałek włączę leci a nie kapie.Te uszczelnienie to chyba mi dobił kombajn do buraków

#1505 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:08

władimiriec t25 Stary uszczelniacz robi się twardy,nowy kierunkowy powinien pomóc

#1506 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 05 marzec 2012 - 19:40

władimiriec t25 U mnie luz jest na wałku wom az uszczelniaczy nie cieknie nic :) Nie wiem czy to ruszać?

Edytowany przez Witek2010, 05 marzec 2012 - 19:40.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1507 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:45

władimiriec t25 Z czasem będzie ci się większy robił, najlepiej zrobić jak jest mniejszy.

#1508 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 08:13

władimiriec t25 Może w skrzyni sucho?Lepiej zmień teraz łożysko i uszczelniacze

#1509 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 06 marzec 2012 - 08:26

władimiriec t25

Luzu nie mam ale kiedyś przy kosiarce mi owinęło trawy na wałku i od tamtej pory cieknie,a jeszcze jak się używa wałka to leci a nie cieknie. ;)

Jeśli owinęło ci trawę na wałku to jest duże prawdopodobieństwo, że trawa naciskała na elastyczną część simeringa i zleciała ci sprężynka, która jest w środku. Wtedy kołnierz simeringa jest luźny i w czasie pracy olej ma łatwiejszą drogę i wylatuje. Oczywiście po pewnym czasie przestanie wylatywać, bo ubędzie go w skrzyni biegów tak dużo, że już nie będzie miało co lecieć, ale wtedy to już szkoda mi tej skrzyni :). Trzeba założyć tą sprężynkę na miejsce albo najlepiej wymienić simering. Tylko na jakiś dobry, trwały i dwukołnierzowy. Przy okazji sprawdź jak wygląda wałek w miejscu gdzie współpracuje z simeringiem. Powierzchnia powinna być gładka, bez np. rdzy czy jakichś ubytków.

#1510 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 14:11

władimiriec t25 Uszczelniacz Corteco nie kosztuje majątku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 14:32

władimiriec t25 Volvo ja by miał w skrzyni sucho do tylko dym by poszedł z rewersu. :D Wymienię uszczelniacz i zobaczę jak wygląda wałek pod tym simeringem jak geo pisze.

#1512 Share simtractor1

simtractor1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 22:33

władimiriec t25 wladek super sprzet mam wladka od nowosci 83r.i nie narzekam

#1513 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 09:17

władimiriec t25 No to pozazdrościć.Ile masz mth,co nim robisz,usprawniałeś coś,poprawiałeś po fabryce?Pochwal się

#1514 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2012 - 10:34

władimiriec t25 Mam takie małe pytanie. Ostatnio zwróciłem uwagę na to że silnik w moim Władku na wolnych obrotach tak jakby stukał. Ale poza tym z silnikiem jest wszystko w porządku, trzyma ciśnienie między 3 - 4, nie kopci, moc ma, dobrze odpala. Nie wiem czy to po prostu tak musi być, czy kiedyś też tak stukał, nie zwracałem na to uwagi, a za bardzo nie mam jak tego porównać z innym Władkiem bo żadnego w okolicy nie ma. Z jakieś 15 lat temu czyli ok 500mth wcześniej była zmieniona pompa wtryskowa na nową. Wiem że ustawia się ją jakoś tak, że wychyla się ją bliżej albo dalej od silnika. Nowa pompa nie była raczej tak ustawiana. Czyżby to była wina tego ustawienia? Czy takie stukanie na wolnych obrotach to norma? Mam założony wydech od c330, może to przez niego tak słychać? Jak to niektórzy mówią wolę dmuchać na zimne, z góry dzięki za pomoc :)

#1515 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 14:30

władimiriec t25 A na poprzednim wydech też stukał?

#1516 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 09 marzec 2012 - 14:37

władimiriec t25 Na temat ustawiania pompy wtryskowej jest już tu bardzo dobry post - poszukaj, ale pompy raczej się nie wychyla ;) - to nie ten ciągnik. Jeśli chodzi o stukanie to może być kilka powodów. Może być wina źle ustawionego kąta wtrysku, może stuka któryś z zaworów, a może tak jak było u mnie ze 2000 mth temu. Jak się wsłuchiwałem w pracę silnika to słyszałem stukanie. Rozebrałem silnik, wyjąłem korbowody razem z tłokami i okazało się, że są duże (wyczuwalne ręką) luzy na sworzniu tłokowym. A może tak jak miałem w jumzie - wyraźnie słyszałem ni to stukanie ni to dzwonienie, a okazało się, że taki dźwięk wydawała poluzowana śrubka od mocowania akumulatora. Szukaj :) może znajdziesz przyczynę.

#1517 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2012 - 14:42

władimiriec t25 Po całym dniu walki ze śrubami trzymającymi wydech udało mi się zmienić go na nowy, przeznaczony do T25. Te dziwne dźwięki od razu zniknęły. Kiedy potrząsnąłem tym starym wydechem, było słychać że coś w środku lata, więc rozciąłem go z ciekawości i okazało się że jakiś kawałek blachy mniej więcej w połowie długości tłumika leżał luzem i obijał się o ścianki powodując te stuki itp. B)

Edytowany przez Piotrek94, 12 marzec 2012 - 23:23.

#1518 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 21:33

władimiriec t25 Niedawno zakupiłem Władka A2, powoli remontujemy go od podstaw. Z tego co było widać przy rozbieraniu nikt nic przy nim wcześniej nie robił. Fabrycznie miał skrzynię z jedną dźwignią, zakupiłem lewarek z dwiema i teraz mam pytanie: Co powinno być wkręcone w nagwintowany otwór z boku, tam gdzie strzela "palec" od rewersu?

#1519 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 21:35

władimiriec t25 Pytaszo blok czy pokrywe skrzyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 21:44

władimiriec t25 Czy może dźwignia od rewersu? Dokręca się przez nią wybierak. Śruba jest ze stożkiem na końcu.
Taka sama jak w wodzikach i hamulcach.