Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2629 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share ono1634

ono1634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 18:47

władimiriec t25 To nie jest wina podkladki jeszcze nie jestem taki glupi zeby nie wymienic podklatki ale paliwo kapie dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 02:54
  •  

#1222 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:57

władimiriec t25 Jeśli paliwo sączy się spod korka wlewu oleju po 10 mth to znaczy, że do wymiany jest sekcja wysokiego ciśnienia. Paliwo ma prawo się sączyć spod tego korka po przejechaniu 40-50 mth. I po tylu mth powinno się zmieniać olej w pompie paliwa. Tzn spuścić całą ropę z pompy i zalać świeży olej do poziomu korka kontrolnego. Jeśli się tego nie robi systematycznie szybszemu zużyciu ulegnie cała pompa a zwłaszcza sekcja wysokiego ciśnienia i wtedy objawy między innymi jak wyżej.
Dobrze się przyjrzyj czy to na pewno spod korka wlewu oleju leci ropa. Najlepiej wytrzyj całą pompę do sucha a potem uruchom silnik i będziesz widział dokładnie skąd leci.
Ile mth ma przejechane twój traktor? Pompa powinna wytrzymać bez remontu minimum 4600 mth, bo tyle ma moja i jeszcze chodzi całkiem dobrze ;). Ma jeszcze fabryczne plomby ;).

#1223 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:57

władimiriec t25 pompa do robienia i tyle jak paliwo ci tam sączy tam ma olej byc a jak zmienia sie w paliwo to pompa szroten :D
Mój Wladimirec podbija świat

#1224 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 22:20

władimiriec t25 No bez przesady. Po około 50 mth dostaje się do pompy już tyle paliwa, że olej jest mocno rozcieńczony i może mieć już konsystencję ropy, tylko kolor będzie nieco ciemniejszy ;). A pompę da się zregenerować. Wystarczy wymienić sekcję wysokiego ciśnienia i ustawić na nowo. Problem polega tylko na tym, że coraz mniej jest firm co zrobi to dobrze. Z własnego doświadczenia to wiem ;). Oddałem kiedyś do regeneracji pompę i wtryskiwacze od jumza. Jak kopcił przed tak i po, a na dodatek ze wszystkich wtryskiwaczy leciała ropa. Sam zabrałem się za wtryskiwacze i okazało się, że we wszystkich ustawione było ciśnienie tylko na 12-13 atm i w żadnym nie była porządnie skręcona obudowa (dlatego ciekło). Partacze jednym słowem ;).

#1225 Share belarust25

belarust25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa
    motoryzacja, mechatronika,ładne dziewczyny

Napisany 03 październik 2011 - 15:26

władimiriec t25 Panowie może z innej beczki :rolleyes:
Czy ktoś z was próbował kiedyś pracować władimircem z broną aktywną?? Bo u mnie taka susza że wiem że na dwie skiby głęboko nie zoram. A sąsiad ma taką bronę no i teraz nie wiem czy zapinać ją do władimirca czy zawołać kogoś na usługę B)
Pozdro :rolleyes:
KPK Kumurun Team

#1226 Share ono1634

ono1634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 październik 2011 - 18:20

władimiriec t25 Witam.Panowie gdy pale wladka to mi idzie dym z masy i jest bardzo gorąca co to może być za przyczyna??i czemu tak sie dzieje??pomuszcie prosze

#1227 Share zielony33

zielony33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 październik 2011 - 18:45

władimiriec t25 słabe przejście prądu przez masę. przeczyść klemy i połączenia masy z włącznikiem "heblem". powinno pomóć.

#1228 Share ono1634

ono1634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 październik 2011 - 18:50

władimiriec t25 Czyli mam wyczyscić klemy??i powino pomóc,a dzisiaj rano jak przyszlem to ledwo co krecil a z masy szedl dymn .

#1229 Share zielony33

zielony33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 październik 2011 - 18:52

władimiriec t25 a rozrusznik jak dawno miał przegldą?

#1230 Share ono1634

ono1634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:03

władimiriec t25 Rozrusznik mialem robiony w tamtym tygodniu elektryk mi robil to mam dobry rozrusznik pozostaje albo slabe akumulatory albo klemy slabo lacza czy dobrze mysle??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share zielony33

zielony33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:13

władimiriec t25 ok.

#1232 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 19:20

władimiriec t25

Rozrusznik mialem robiony w tamtym tygodniu elektryk mi robil to mam dobry rozrusznik pozostaje albo slabe akumulatory albo klemy slabo lacza czy dobrze mysle??

Źle myślisz ;). Przewód się grzeje od przepływu prądu. Są 2 możliwe powody
- za mały przekrój kabla(ale to raczej odpada, chyba, że już wcześniej się grzał)
- za duży prąd- rozrusznik pobiera większy prąd niż powinien(zwiększone opory, wirnik trze o stojan itp)

Klemy nie mają na to wpływu, tak samo akumulatory. Jeszcze jedno, przewód grzeje się na całej długości czy tylko przy rozruszniku? Może za słabo dokręciłeś przewód i grzeje się w tym miejscu.

#1233 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:37

władimiriec t25 Teraz takie włączniki robią w tym roku chyba 5 poszedł. Są źle zrobione fabryczne to trzymały. Za mały amperaż jest ich przy rozruchu 50A chyba mało włącznik nie wytrzymuje MTZ ma 1000A :D
Mój Wladimirec podbija świat

#1234 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:39

władimiriec t25 Hej. :P
Władzio już mi trochę bierze olej. Powie mi ktoś czy zmiana pierścieni pomoże ? Czy będzie miał lepsza siłę ? Silnik 17 lat nie rozbierany.
Pozdrawiam. :rolleyes:

#1235 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 03 październik 2011 - 21:01

władimiriec t25 A ile masz mtg?Zależy w jakim stanie są tuleje.U mnie kiedyś brał przez prowadnice zaworowe które
poluzowały się w głowicy.

#1236 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 03 październik 2011 - 22:51

władimiriec t25 1. Jeśli się grzeje włącznik masy to można spróbować go wykręcić, oczyścić połączenia i ponownie skręcić. Być może jest po prostu poluzowana lub zardzewiała jakaś nakrętka. Jeśli to nic nie da wyłącznik trzeba wymienić. Choć to dziwne, że zaczęło się po zrobieniu rozrusznika. Być może wirnik ociera o stojan, albo kosz szczotek ociera o elementy stojana. Ale to byłoby dziwne, bo fachowiec od rozrusznika musiałby go zepsuć przy naprawie.
2. Jeśli silnik bierze olej, a traktor ma ponad 2500 mth i pracował ciężko do tej pory, to najprawdopodobniej zużyte są cylindry i pierścienie tłokowe. Sama wymiana pierścieni nic nie da. Trzeba wymienić cały komplet tj. cylindry, tłoki, pierścienie i sworznie tłokowe. Oczywiście również tulejki sworznia w tłoku. Przy okazji dobrze jest zajrzeć do panewek, ale jeśli trzyma ciśnienie oleju, zwłaszcza po rozgrzaniu, panewki można zostawić w spokoju. Może to być też wina prowadnic zaworów, zwłaszcza jeśli zatkał się przewód doprowadzający olej do głowicy. Wtedy pewnie i głowice trzeba by sprawdzić.
Ja wymieniałem właśnie cylindry, tłoki, pierścienie i sworznie tłokowe i po wymianie było ok przez nstępne około 2000 mth. Teraz zaczyna powoli znów brać olej, ale myślę, że wytrzyma jeszcze 500 mth bez problemu i bez wielkich dolewek. Panewek i pompy wtryskowej nie ruszałem do tej pory, tzn traktor ma teraz 4600 mth.

#1237 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 październik 2011 - 07:23

władimiriec t25 Ciągnik pracuje na 5 hektarach. Nie wiem ile ma dokładnie motogodzin, bo licznik parę lat nie chodził, na obecny stan ma ponad 2600. Jakoś da się dokręcić te prowadnice zaworowe ? Może zawory bym ustawił? Pali na dotyk, podchodzę i pali. Temperatury też nie łapie dochodzi do niecałego 80 i stoi cały czas. Silnik nie ma żadnego wycieku nigdzie.

Powiedzcie mi ile mniej więcej kosztuje generalny remont silnika.

#1238 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 04 październik 2011 - 14:43

władimiriec t25 Jak ja się jakiś czas temu pytałem, to u mnie było 160zł za jeden komplet i za jedna głowicę 250zł

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1239 Share ono1634

ono1634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 październik 2011 - 19:31

władimiriec t25 Panowie wyczyscilem klemy ale nie pomoglo dalej sie masa grzeje i spalil mi sie stycznik ten co jest pod deska i sa tam nawiniente takie cieniutkie druciki i tylko zakrecil raz ale tak ledwo co krecil a teraz to juz sie wogole nie odzywa bo stycznik sie spalil,pozostalo mi chyba tylko jedno rozwiazanie kupic nowy i maly rzorusznik i wymienic stycznik i powimno byc wszystko dobrze czy to rozwiarze moje zmartwienia???prosze o porade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2011 - 19:51

władimiriec t25 Pisałem, że klemy nie mają na to wpływu...