Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 maj 2011 - 09:39

władimiriec t25 też nie lubie kapania a w mtz ktoś słabo przykręcił korek spustowy mosty przedniego to paskudnie wyglądało
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 02:12
  •  

#1122 Share Dziki2367

Dziki2367

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 maj 2011 - 16:09

władimiriec t25

#1123 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:35

władimiriec t25 Nie lepiej bronami? Przecież masz czyste pole. Swoją drogą przydałaby mi się czasem taka talerzówka, to nowa?

#1124 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 maj 2011 - 19:43

władimiriec t25 Sorki, że nie na temat, ale jaki polecacie olej do T-25, silnik ma po remoncie (przepracował jakieś 500mth) zawsze lałem Superol CC 30, ale chciałbym jakiś lepszy w cenie powiedzmy Turdusu. Co polecacie?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#1125 Share tomek12345

tomek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:wojsko, następnie mechanizacja,rolnictwo, motocykle

Napisany 13 maj 2011 - 20:19

władimiriec t25 witam, mam problem z przednimi kołami, gdy jade asfaltem czasami strasznie wpadaja w drgania czyli chodza na lewo i prawo. Narazie zbytnio nie moge zajrzeć do kolumby,bo jestem połamany i zarazem zagipsowany. Ale podejrzewam ze to łożysko, nie jestem pewien, dlatego prosze o opinie i pomoc
pozdrawiam Tomuś

#1126 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 14 maj 2011 - 16:47

władimiriec t25 To samo kiedyś miałem,nie łatwa sprawa.

#1127 Share tomek12345

tomek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 maj 2011 - 18:42

władimiriec t25 ok ale jak rozwiazałes ten problem,albo co było przyczyna

Edytowany przez milanreal1, 14 maj 2011 - 21:46.
cytowanie poprzedniego posta

#1128 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 14 maj 2011 - 19:03

władimiriec t25

witam, mam problem z przednimi kołami, gdy jade asfaltem czasami strasznie wpadaja w drgania czyli chodza na lewo i prawo. Narazie zbytnio nie moge zajrzeć do kolumby,bo jestem połamany i zarazem zagipsowany. Ale podejrzewam ze to łożysko, nie jestem pewien, dlatego prosze o opinie i pomoc
pozdrawiam Tomuś

wymień tulejki w przedniej belce i w zwrotnicach :rolleyes:

#1129 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 14 maj 2011 - 22:49

władimiriec t25 No więc:
W końcu udało mi się ożywić naszego T-25A po długim postoju (rocznik 80, od 86 z krótkimi przerwami stał pod wiatą) i potrzebuję pomocy z cyklu "jak to zatkać?".
Po pierwsze: Silnik
Ma moc, czasem zdarza mu się tracić obroty (ale rzadko), kopci na biało-niebiesko-sino, ponadto jest cały obrzygany olejem (chyba) silnikowym (gdzieś z głowicy, prawdopodobnie z kolektora wydechowego, nie z pod pokrywek zaworów). Poza tym spala takie ilości oleju, że mógłbym otworzyć punkt utylizacji. Obstawiam pierścienie. Pytanie jak się rozbiera silnik, tzn. czy trzeba go rozpoławiać? Jeśli ktoś mógłby to proszę o jakiś skrócony opis + skany/zdjęcia odpowiednich stron z instrukcji napraw/katalogu części + momenty dokręcania śrub.
Po drugie: Pompa wtryskowa
Wycieka olej z miejsca w którym wychodzi ośka którą porusza cięgiełko od pedału/dźwigni ręcznego gazu. Jak to uszczelnić?
Po trzecie: Siłownik podnośnika
Wesoło smarka olejem u góry wokół tłoczyska. I znów Jak to rozebrać, co wymienić + skan z katalogu części poproszę.
Po czwarte: Podstawa pompy hydraulicznej.
Chodzi o element do którego przykręcona jest pompa (tam gdzie rozłącza się napęd pompy). W skutek czyjegoś nieumiejętnego przykręcania pękł. Na razie działa, ale nie wiadomo jak długo. Ile takie coś kosztuje i czy kupuje się samą obudowę, czy razem z bebechami?

Ogólnie w tej chwili ten ciągnik to obraz nędzy i rozpaczy, ale wyjąwszy w/w problemy chodzi całkiem nieźle.

Z góry dziękuje za pomoc.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#1130 Share tomek12345

tomek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 maj 2011 - 10:24

władimiriec t25

wymień tulejki w przedniej belce i w zwrotnicach :rolleyes:

tulejke i sworznia w przedniej belce wymieniałem z miesiac temu,bo spore luzy były. sworznie tez sa nowe,nawet ostatnio wymieniałem jednego bo pękł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 maj 2011 - 13:07

władimiriec t25

No więc:
W końcu udało mi się ożywić naszego T-25A po długim postoju (rocznik 80, od 86 z krótkimi przerwami stał pod wiatą) i potrzebuję pomocy z cyklu "jak to zatkać?".
Po pierwsze: Silnik
Ma moc, czasem zdarza mu się tracić obroty (ale rzadko), kopci na biało-niebiesko-sino, ponadto jest cały obrzygany olejem (chyba) silnikowym (gdzieś z głowicy, prawdopodobnie z kolektora wydechowego, nie z pod pokrywek zaworów). Poza tym spala takie ilości oleju, że mógłbym otworzyć punkt utylizacji. Obstawiam pierścienie. Pytanie jak się rozbiera silnik, tzn. czy trzeba go rozpoławiać? Jeśli ktoś mógłby to proszę o jakiś skrócony opis + skany/zdjęcia odpowiednich stron z instrukcji napraw/katalogu części + momenty dokręcania śrub.
Po drugie: Pompa wtryskowa
Wycieka olej z miejsca w którym wychodzi ośka którą porusza cięgiełko od pedału/dźwigni ręcznego gazu. Jak to uszczelnić?
Po trzecie: Siłownik podnośnika
Wesoło smarka olejem u góry wokół tłoczyska. I znów Jak to rozebrać, co wymienić + skan z katalogu części poproszę.
Po czwarte: Podstawa pompy hydraulicznej.
Chodzi o element do którego przykręcona jest pompa (tam gdzie rozłącza się napęd pompy). W skutek czyjegoś nieumiejętnego przykręcania pękł. Na razie działa, ale nie wiadomo jak długo. Ile takie coś kosztuje i czy kupuje się samą obudowę, czy razem z bebechami?

Ogólnie w tej chwili ten ciągnik to obraz nędzy i rozpaczy, ale wyjąwszy w/w problemy chodzi całkiem nieźle.

Z góry dziękuje za pomoc.

Więc co do silnika. odkręć przewody od wtrywskiwaczy po kolei wywalaj pokrywe zaworów, klawiature
kolektory odkręć głowice, i przewody od oleju co idą do głowicy. są koło kolektorów. Odkręć miske i korbowody odkręć. Ps. Tylko ich nie popierdziel ani panewek nie pomieszaj. i wyciagniesz tłoki całe w sumie jeżeli chcesz same pierścienie zmienic to tylko cylinder wyciągniesz po zdjęciu głowicy ale syfu żeby nie nalecialo ci.

Pompe daj do pompiarza.

siłownik to już relaksacyjna zabawa. odkręć wężę wywal go na stół i odkręć. 4 śróby na spzilkach co są w rogach zdejmiesz pokrywe razem z tłoczyskiem i moze cylinder też zejdzie zp odstawy nie szkodzi i tak musisz to rozebrać. Potem odkręć tłoczek od tłoczyska i tłoczyskowyciagniesz. W pokrywie jest blaszka na 5 śrub odkręć ja i tam wymień uszczelki potem na dole tłoczyska jest oring też wymień. Na tłoczku jest oring i 2 pierścienie platikowe czy jakieś tam. Jeżeli weźniesz ruski zestaw oryginalny to bez młota i śrubokręta nie wsadzisz ich, jeżeli polski to ręką spokojnie wsadzisz a za miesiąc będzie się lało dalej
Wtedy wymień oringi po 1 na zewnętrznej stronie pokrywy i podstawy gdzie cylinder wchodzi na nie. Została jeszcze rurka tam są 2 oringi i 2 plastikowe krązki najlepszy sposób żeby tego nie psieprzyc to: Najpierw plastiki wsadzasz na rurke potem oringi i jak będziesz zkładał go w całóść to wtedy ją wsadź. Nie wsadzaj tych oringów i plastików w otwory jako pierwsze ap otem rurka. rurka je uszkodzi przy montażu i będzie sikać. No i to skręcic porządnie i musi się dzialać. :D
Mój Wladimirec podbija świat

#1132 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 15 maj 2011 - 14:35

władimiriec t25

ok ale jak rozwiazałes ten problem,albo co było przyczyna

Napisz do mnie na gg 16281737.

@tommot033
I to ni było żadne łożysku i tuleje w przedniej belce.

#1133 Share tomek12345

tomek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 maj 2011 - 19:03

władimiriec t25 już problem rozwiązany, to było łożysko w kolumnie, to górne

#1134 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 26 maj 2011 - 17:06

władimiriec t25 Panowie od roku leci mi olej gdzieś na pierwszym cylindrze gdzieś głowica ,myslałem może gumy na popychaczach uszczelka pod pokrywą rurki olejowe ale tak wzrokowo tam jest dobrze,czy mogła pęknąć głowica i taki efekt jest mam 4,5 tyś mtg ,pali na dotyk tylko jak się nagrzeje to mam dymek z cylindra olej rozgrzany kopci ,mam nowy ciągnik to rusek mało używany ale na drugi rok musze zrobić remont może ktoś miał taki przypadek że głowica pękła

#1135 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 maj 2011 - 17:51

władimiriec t25 Wzrokowo może być dobrze. Umyj dobrze to miejsce i dobrze popatrz. Szybciej stwardniała uszczelka(już nie uszczelnia) niż pęknięta głowica. Dużo roboty tam nie ma by zdjąć głowicę i założyć nowe uszczelki.

#1136 Share tomek12345

tomek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 maj 2011 - 18:50

władimiriec t25 mam podobny problem, ciagnik jest po remoncie w dodatku jedna głowica nowa, tylko tyle ze delikatnie kapie wiec narazie się tym nie przejmuje

#1137 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 27 maj 2011 - 21:41

władimiriec t25 t25 ma 22,5kw x 1,36 daje nam 30,6km:)
330 ma 22kw x1,36 wychodzi 29,92km:)obliczenia dokladne:)
wiec nie opowiadajcie bajek ze ruski slabszy bo tak nie jest:)
wiekszosc przemawia za t25:)

#1138 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 27 maj 2011 - 22:09

władimiriec t25 władek nie ma uszczelki pod głowicą poprostu wydmuchało ci głowicę na styku z cylindrem raczej nic już nie zrobisz. Ja próbowałem dać w to miejsce silikon wysokotemperaturowy ale też nie wytrzymuje.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1139 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 28 maj 2011 - 00:13

władimiriec t25

t25 ma 22,5kw x 1,36 daje nam 30,6km:)
330 ma 22kw x1,36 wychodzi 29,92km:)obliczenia dokladne:)
wiec nie opowiadajcie bajek ze ruski slabszy bo tak nie jest:)
wiekszosc przemawia za t25:)

to sa obliczenia silnika, a musisz doliczyc mase, przelozenia, ogumienie, jezeli jestes w stanie wyczuc 1KM...to jestes bardzo zdolny, w mocy sa porownywalne...tylko kwestia wykorzystnia traktora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 28 maj 2011 - 06:51

władimiriec t25 Daniel1987 10km da sie wyczuc ale 1km to juz nie bardzo;)