Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#561 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 23:06

władimiriec t25 Jak naprawic ta dmuchawe w dachu bo u mnie nie działa jak włacze to tylko kontrolka od ładowania się zaczyna mocniej żarzyc a dmuchawa nie chodzi. Może wiecie jaka bede tego przyczyna?

I doradzcie mi jak wyciszyc kabine we Władku bo teraz jest strasznie głóśno na wysokich obrotach. Dac maty wygłuszające tu gdzie akumulatory sa i na podłoge to wystarczy? Kabina oryginalna jakby co. A i tłumik musze zmienic na oryginalny bo teraz mam od Ciapka czy przez to też jest głóśniejszy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 12:04
  •  

#562 Share kacsio

kacsio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:45

władimiriec t25 :) Ja jestem nowy mój kuzyn ma t25a. Ten nowy model "LEDA" jest dobry. Tylko raz jak u niego orałem to do połowy szło dobrze lecz gdy spuściłem drążek na dół wtedy wypierniczyło mi ciągnik w górę poprostu pług oparł się na ziemi a traktor podniesło :) do góry i chciałbym wiedzieć czy wam się to też zdarzyło. :)

#563 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:47

władimiriec t25 Muszi te wajche wziąsc na ma sam dół bo jak bedzie ją brał nie do końca to tak zawsze bedze ci sie robiło.

#564 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:28

władimiriec t25

Jak naprawic ta dmuchawe w dachu bo u mnie nie działa jak włacze to tylko kontrolka od ładowania się zaczyna mocniej żarzyc a dmuchawa nie chodzi. Może wiecie jaka bede tego przyczyna?

I doradzcie mi jak wyciszyc kabine we Władku bo teraz jest strasznie głóśno na wysokich obrotach. Dac maty wygłuszające tu gdzie akumulatory sa i na podłoge to wystarczy? Kabina oryginalna jakby co. A i tłumik musze zmienic na oryginalny bo teraz mam od Ciapka czy przez to też jest głóśniejszy?

Więc tak ,tłumik napewno, najlepiej oryginał wladimirski żeliwny 4-ro komorowy, mozesz spróbować dać maty, ja to jedynie musial bym dać własnie gdzie aku bo pod dywanikiem nie bo mi skrzynia ani zwolnice nie wyja. Napewno ja musze uszczelki w drzwiach wymienic bo nie ma i są drzwi jak by lekko odgiete na zewnatrz(szpara jest na 2 cm w progu wkoło z 1cm) co wystarczy żeby było głosniej bo jak tata docisnol drzwi ręką to było ciszej ale i tak głosno nie jest
Mój Wladimirec podbija świat

#565 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Lubie sport a przedewszystkim jazde moimi ciągnikami

Napisany 27 styczeń 2009 - 12:38

władimiriec t25 Zgadzam się z slawkiem82 władek jest nie do zdarcia w moim robiłem 2 lata temu remont a tak pracował przez 30 lat bez awari aby takie tam duperele jak sprzegło ;)

#566 Share luki21

luki21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 luty 2009 - 18:56

władimiriec t25

:) Ja jestem nowy mój kuzyn ma t25a. Ten nowy model "LEDA" jest dobry. Tylko raz jak u niego orałem to do połowy szło dobrze lecz gdy spuściłem drążek na dół wtedy wypierniczyło mi ciągnik w górę poprostu pług oparł się na ziemi a traktor podniesło :) do góry i chciałbym wiedzieć czy wam się to też zdarzyło. :)

To jest tzn docisk. Chodzi o to że siłownik jest dwustronnego działania. Jeśli dasz dzwignię na sam duł (czyli pociągniesz max do siebie) to masz tzn położenie pływające czyli maszyna jest opuszczona. Jeśli dasz max do góry wówczas podnosi aż do oporu i dzwignia odbija to jest położenie neutralne. Jeśli z tego położenia lekko pociągniesz do ciebie wówczas ciśniesz siłownik w dół. Jeśli podczas orki z tego skorzystasz odpowiednie dobrze może ci to pomóc w dobrym zagłębieniu pługa jak nie che wejść , a jeśli jest twardo to Ci podniesie tył i wówczas wisisz w powietrzu...:)

#567 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 20 luty 2009 - 20:00

władimiriec t25 mam pytanie: jaki moment obrotowy ma t25

#568 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:29

władimiriec t25 Z tego co slyszałem to ponoc 110Nm.

A własnie chłopaki jest sprawa bo nie wiem zbytnio co dalej robic.

Kupiłem zestaw uszczelek do siłownika w T-25 wykreciłem siłownik rozpołowiłem go no i jest ten tłok w srodku a pod nim sróba i co dalej mam zrobic? Odkreciłem ta sróbe ale trzeba jeszcze zbic ten tłow w srodku i czu on sie rozchodzi na 2 połowy tak zeby mozna było zmienic te uszczelki plastikowe? Jak ktos to robił to moze zrozumie o co mi chodzil. Prosze o szybka odp bo jutro chciałbym skonczyc ten siłownik.

#569 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:36

władimiriec t25 110 Nm więcej od c330????????????

uszczelki plastikowe musisz włożyć na chama. Tłok ten się nierozkręca. Ja u siebie tak robłem.

#570 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:41

władimiriec t25 A te uszczelki sie nie połamia? Bo jakos mi sie to nie widzi... :)

A jak zdejme ten tłok i wyjme to co wychodzi z siłownika to cienkie to tam w srodku tez sa jakies uszczelki chyba tez trzeba sie pewnie meczyc i je wyciagac tak na siłe bo inaczej pewnie sie nie da tak?

http://konedata.net/.../belarus250.htm Tak wiecej niz Ciapek :) W linku jest dowód tylko ze tam jest silnik o mocy 25km a ja mam juz 30,5km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:52

władimiriec t25 Trzeba tak zakładać żeby sie nie połamały. Najlepjej weź kawałek szprychy od roweru i zaostrz pod małym kątem
i tym podwadzaj

na to drugie pytanie niewiew o co ci chodzi. Wyjaśnii bardzjej

#572 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:59

władimiriec t25 Ten tłok jest przymocowany włozony na ten gruby walec który wychodzi z podnosnika rozumiesz?

Wiec jak odkrece to sróbe co jest na dole i zbije/sciagne ten tłok w dół to ta czesc która wychodzi z siłownika na zewnatrz bedzie sie pewnie dała wyciagnac. W zestawie jest ze 3 gumowe i 2 plastikowe oringi o wielkosci pasujacej do tego elementu który wychodzi z siłownika wiec one pewnie siedza tam w obudowie od siłownika w tej dziurze na górze siłownika w której sie porusza czesc wychodzaca na zewnatrz. Mam racje? wiec czy tam da sie wogóle wyjac stare i załozyc nowe uszczelki?

Sorki ze tak motam ale budowa tego siłownika dla mnie i te uszczelki to głupie sa.

#573 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:19

władimiriec t25 musisz odkręcić taką aluminiową obiemke, która jest na tym sworzeniu u samej góry. pod nią jest taki dekielek przykręcony na śruby ( klucz 12)jak go odkręcisz to będą podkładki metalowe ( chyba 5) a pod nimi uszczelki gumowe i chyba plastikowe. Jeszcze jest taki cycek którego wciska ta objemka tam też są uszczelki.
wokół cylindra są 4 rurki tam też są uszczelki ( 2 na 1 rórke na obydwa kańce)
jeszcze zajrze do katalogu i ci powiem czy coś niema wjęcej

#574 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:28

władimiriec t25 No tak ten dekielek odkreciłem i pod nim sa podkładki metalowe ale u mnie jest ich sporo moze z 8 ale nie liczylem a moze wiecej i w zestawie naprawczym mam 4 dodatkowe i nie wiem czy je zakładac czy wyrzócic poprostu 4 stare i nowe załozyc.

A pod tym dekielkiem u mnie własnie sa tylko te podkładki metalowe i ten przycisk do blokowania podnosnika a te uszczelki plastikowe i gumowe to beda chyba dopiero widoczne po wyciagnieciu tej czesci siłownika która wychodzi na zewnatrz tak? Jaki jest do nich dostep? Łatwo je wymienic?

#575 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:51

władimiriec t25 te podkładki metalowe załusz stare
a te uszczelki gumowe są pod tymi metalowymi podkładkami z tego co pamiętam te gumowe mają taki rowek na ściankach i w ten rowek wchodzą łatwo jest je wymienić

#576 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:53

władimiriec t25 Dobra jutro sie pomecze jak cos nie bede wiedział to bede pisał.

Dzieki wielkie za pomoc :)

#577 Share luki21

luki21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 22 luty 2009 - 10:48

władimiriec t25 i tak najfajniejsza zabawa jest z wymienieniem tego malutkiego oringu (fi 5mm) który jest na zaworku odcinającym <_<

#578 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 luty 2009 - 10:59

władimiriec t25

110 Nm więcej od c330????????????

uszczelki plastikowe musisz włożyć na chama. Tłok ten się nierozkręca. Ja u siebie tak robłem.

A co w tym dziwnego widac ze Radzieckie= mocniejsze
Mój Wladimirec podbija świat

#579 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 22 luty 2009 - 19:02

władimiriec t25 zawsze myślałem że to c 330 jest mocniejsza
a tak wogóle to po co jest ten zaworek wyłanczający pompe????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 luty 2009 - 20:49

władimiriec t25 On blokuje siłownik na jakiejs ustawionej wysokosci ta przesówka sie reguluje kiedy ma sie zablokowac.
Jak podniesiesz podnosnik to sie odblokuje a jak opuscisz to znów zablokuje ja chyba to na wiosne wypróbuje w polu. <_<

Co do charakterystyki silnika i mocy to jednak z moich obserwacji wynika ze C-330 jest słabsza niz T-25 bo T-25 max moc ma przy 1800obr a na 1700 pracuje najczesciej w polu :lol: