Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#421 Share lukasz92

lukasz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 08:39

władimiriec t25 NO wygodniej jest dwoma. Po co jechać i jezdzic po całym polu i zwozić na przyczepe i zapinać i do domu. Jeśli jest ten 2 traktor to lepiej dwoma ;) No ja z tatą zwożę. Ursus Czesio jaka fota ze żniw :) tez mam podobną ;p

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 07:31
  •  

#422 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 22:47

władimiriec t25 Jak to jest u was w silnikach? Czy pod głowicą macie miedzianą uszczelkę?
Ja nie mam i nawet nie wiedziałem że takowa istnieje. W katalogu sprawdzałem i także nie nie ma o niej wzmaianki.
A u mojego sasiada wydmuchało taką uszczelkę. Władek z roku 19.. (jakieś 20lat) ma ją w oryginale.
Nawet zestawy naprawcze nie maja jej w zestawie, jest tylko uszczelka miedzy tuleją a blokiem silnika. http://www.allegro.p...y_typ_t_25.html
Ale u nas w sklepie z częściami można taka kupić.

#423 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 02 wrzesień 2008 - 13:25

władimiriec t25 U mnie jest ale jak sie zakłada to nie jedną uszczelke tylko pare u mnie jak mechaniki robił to zakładał ok 5 .

#424 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 13:35

władimiriec t25 Ja mam problem ze skrzynią ponieważ bieg 3 wyskakuje a jeśli go wbijesz i przytrzymasz to automatycznie blokuje się skrzynia i czy to jest wina wodzików czy już cała skrzynia potrzebuje remontu a odkąd go mammy w gospodarstwie nie było to rozbierane????

#425 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 16:55

władimiriec t25 Masz wodzik do wymiany a wyskakuje ci na 4 biegu i przy dużych obrotach.U mnie wyskakujie 1 i 2 ale idzie sie przyzwyczajć u mnie w zimnie robie remont skrzyni.

#426 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 21:41

władimiriec t25

U mnie jest ale jak sie zakłada to nie jedną uszczelke tylko pare u mnie jak mechaniki robił to zakładał ok 5 .

Aż 5?? Skoro pod tuleje daje sie jedną, a pod głowica może nawet nie być to wydaje mi sie że jedna była by wystarczajaca. Wiem że ona jest cienka ale dając ich wiecej to jednak głowica jest wyżej a co za tym idzie wtrysk także i zmienia sie punkt gdzie on wtryskuje. A słyszałem o późniejszych kłopotach gdy ktos np. miał innej grubosci podkładki pod wtryski. Zwieksza sie przestrzeń miedzy tłokiem w maksymalnym uniesieniu a głowicą. A gdyby była potrzebna taka gruba to by taką robili a nie samemu łączyć.
Ale to tylko takie moje ;)

#427 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 20:05

władimiriec t25 Wiec tak mam pytanie czy jesli władek stał rok lub dwa niezapalany jest bez akumulatorów to czy moza go zapalić na zaciąg czy może cos się urwać itp.?

#428 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2008 - 20:59

władimiriec t25 Nic sie urwie, ja mam takiego akumalatory, ze nie kusze ich mieć, ciągam z 2 miesiące delikatnie to wszytko działa, u sąsiada pociągnelii to pękł troszku ;)

#429 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 13:38

władimiriec t25 Nic nie powinn pęknąć.

#430 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 13:44

władimiriec t25 Możesz go tak zapalić ale na najwyzszym biegu, i ciagnij naprawde powoli.
Ja bym pare metrów przejechał tak że puszczasz sprzegło i masz podniesione zawory to on lekko bedzie chodził i sie przesmaruje zanim odpali. Póżniej zamykasz zawory i ciagniesz go aż zapali.
Przepompuj go ręczna pompką az usyszysz że paliwo idzie przelewem spowrotem do baku, bo zapowietrzonego to bedziesz kilometr ciagnał. Bo skoro tyle stał to paliwo mogło uciec lub byc juz kiepskie.
Przed samym ciagnięciem możesz tez podnieść zawory, wziąść go na luz i ciągnać za pasek klinowy, wtedy go troszke rozruszasz. Na początku może cięzko isc ale powinien sie rozruszac. Jak bedzie sie juz lekko kręcił to możesz go już z czystym sumieniem zapalać na zaciąg. (pasek ciagnie się do siebie od strony alternatora)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2008 - 13:45

władimiriec t25 Aha jak Ursusem 1204 pociągnął go na siłę to siła była, powinien najpierw naprężyć line, a on jak ruszył to dobrze, że na pół nie poszedł ;).

#432 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 14:50

władimiriec t25 U nas T25 w żniwa codziennie był odpalany na lin.ę i nic a w zimie to jest odpalany raz na miesiąc i też na zaciąg szkoda go mordować i nigdy nic nie było słychać żeby pękał l ;)

#433 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 14:56

władimiriec t25 Każdy silnik z mechaniczna skrzynią mozna odpalac na zaciąg ale trzeba to robić z głową.
Ja widziałem jak rozdarli władka na pół, bo gośc odpalał go na 1 a drugi ciagnik szarpnał go na duzym biegu.
Dlatego trzeba to robic na duzym biegu to w tedy koła sie ładnie krecą a silnik ma małe obroty prawie takie jak przy rozruchu rozrusznikiem.

#434 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 15:07

władimiriec t25 My musimy zawsze swojego palić na popych bo gubi ładowanie czasem jest a czasem wcale niema przed wymianą paska klinowego było wszystko ok(oczywiście pasek dobrze naciągnięty)??

#435 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 16:42

władimiriec t25 A jak jest z komfortem i spalaniem we władku???
W lekkiej spali 2l/mth czy wiecej i ile trwa motogodzina?

PS: Na razie nie powiem dlaczego tak wypytuje o władka bo jeszcze nic nie wiadomo jak bedzie. Ale ptyam wcześniej aby wiedzieć co i jak..

#436 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 17:24

władimiriec t25 W oryginalnej kabinie komfort jest nawet nawet bo te wynalazki to szkoda brać mógł by byc trochę szerszy bo w kabinie to jest tragedia dwie osoby na upchanego i go buja na wybojach i drodze ze spalaniem powinien się zmieścić

#437 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2008 - 17:30

władimiriec t25 Zależy od wersji np @UrsusCzesio ma T25A i może słuchać radia, spalanie 2,6 na MTG(ja schodzę do 2,2 ale trzeba naprawdę spokojnie jeździć ;) ) , ile trwa jedna motogodzina to nie powiem bo u mnie nie działa..

#438 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 17:34

władimiriec t25 Oczywiście władek ma oryginalna kabine wiec mówicie ze komfort niezły. Rok chyba coś koło 1994 i on ma juz te 29km tak?

#439 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2008 - 17:44

władimiriec t25 Z oryginalną kabiną komforcik jest. Te stare też mają 29 km ;)
http://pl.wikipedia....Władimirec_T-25 tutaj jest podane dokładnie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 18:03

władimiriec t25 A jak jest z ogrzewaniem kabiny? Ciepłe powietrze idzie od silnika przez taka rurę zakładaną tak?(Ale pewnie i tak ciezko jest dogrzać Władka w zimie zeby coś było ciepłym czuc?