Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share grzes_farmer

grzes_farmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 luty 2016 - 18:42

władimiriec t25

Z napędu pompy hydraulicznej.Uszczelniacze proszą o wymianę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 19:57
  •  

#2542 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 luty 2016 - 18:55

władimiriec t25

Nie napedu pompy ale wałka sprzegłowego uszczelniacz iłożysko

#2543 Share AdrianRyznar

AdrianRyznar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 luty 2016 - 20:52

władimiriec t25

kolego ZIBI16245  zwiększ ciśnienie oleju a jak nie pomoże to do wymiany wał .

#2544 Share Wisien102

Wisien102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 luty 2016 - 19:14

władimiriec t25

po czy poznać ze rusek ma 30 koni sa jakies oznaczenia?

#2545 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 21 luty 2016 - 20:32

władimiriec t25

Po tabliczce znamionowej nabitej na korpusie silnika z prawej strony ciągnika pod alternatorem. No chyba, że u Ciebie jej nie ma. U mnie jest na niej podana moc silnika w kW a dokładnie 22,5 kW

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#2546 Share Wisien102

Wisien102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 luty 2016 - 13:27

władimiriec t25 Nie mam jeszcze ruskiego ale planuje kupić i wolał bym z 30 konnym silnikiem

#2547 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:21

władimiriec t25

Witam panowie mam takie male pytanko bede wymienial dwie rurki od hydrauliki bo sa przeterte i mi leko saczy olej jedna idzie od pompy do tylu jest przykrecona a druga idzie od rozdzielacza do tylu niby do kipru  i moje pytanie jak kupie mu koncowke do kipru to ruski da rade kiprowac?takie lekie rzeczy zamowilem te weze a nie rurki beda lepsze prawda?drugie sprawa kiedys jak robilem skrzynie biegow to byla jedna wolna rurka szla od rozdzielacza i ona zostala gdzies tam ucieta i jest taka krotka czy bez tego bedzie kiprowac czy nie?

#2548 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 luty 2016 - 16:36

władimiriec t25

W którym temacie odpowiedzieć na twoje pytanie w tym? Czy tym http://www.agrofoto....łączone/page-79

Temat wielokrotnie poruszany, wystarczyło poszukać, poczytać.

#2549 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 01:26

władimiriec t25

Witam mam małe pytanko czy tłumik z MTZ  http://allegro.pl/no...5011690910.html spasuje na takie kolanko http://allegro.pl/kolanko-wydechu-tlumika-t-25-d21a1201040-i6015398382.html

Владимирец T25A

#2550 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 08:12

władimiriec t25

Czy ktoś z Was zakładał "bliźniaki" na tył i przód do Władka, Może macie  jakieś patenty na łączenie kół, czy powinny zostać przerwy pomiędzy oponami, czy muszą bokiem przylegać do siebie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:57

władimiriec t25

Bliźniaków nie zakładałem ale na pewno opony nie powinny się ze sobą stykać bo będą się przecierać. Powinien być zachowany dystans między kołami tak jak jest np w autach ciężarowych.

#2552 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 19:37

władimiriec t25

Czy ktoś z Was zakładał "bliźniaki" na tył i przód do Władka, Może macie  jakieś patenty na łączenie kół, czy powinny zostać przerwy pomiędzy oponami, czy muszą bokiem przylegać do siebie?

Po co blizniaki lepiej kupic felgi 24 i dać opony 14.9  srednica bedzie taka szma jak 28x 12,4  ja tak zrobilem w kombajnie

#2553 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 19:17

władimiriec t25

Władek z 1979 roku swoje przeszedł pierwszy cylinder ochlapany olejem myślałem że gumy popychaczy ale trochę dolałem oleju i jazda , ale dzisiaj po 30 min pracy  cały bok obsikany olejem , dokręciłem pokrywy zaworów nic nie pomogło bo nie mogło pomóc uszczelka praktycznie już nie istniała i olej tam leciał ,uruchomiłem silnik bez pokrywy olej smarujący klawiaturę z tych 2 otworów leciał w górę na ok 15 cm jest to prawidłowe czy za mocne ot pytanie do znawców bo tak sobie myślę że takie duże ilości oleju i ciśnienie wypchały uszczelkę czy się mylę

#2554 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 18:27

władimiriec t25

Załóż nową uszczelkę i nie kombinuj.Takie pryskanie oleju świadczy o luzie na dźwigniach klawiatury ale te nowe wcale nie lepsze.Żeby zrobić dobrze dźwignie klawiatury to tylko do dobrego tokarza dorobi nowe tulejki szczelniejsze i jest gitara ale tym się martw jak będzie gubił ostro ciśnienie oleju.

#2555 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 18:39

władimiriec t25

OK dzięki za konkretną odpowiedz ,wczoraj rozbierałem na podwórzu aby dojechać do garażu zrobiłem uszczelkę z grubego kartonu nawet mi wyszła bo kilkadziesiąt metrów jazdy i sucho dookoła pokrywy ale jutro skoczę do sklepu kupić

#2556 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 21:33

władimiriec t25

Witam,

założyliśmy dziś nowy rozdzielacz P803/1-222 i mam kilka pytań... 1- Czy rozdzielacz w jakiś sposób się dociera/ układa? Nowy, a sekcje nie trzymają. 2- dlaczego na starym P75 3/1-22 zamek przy opuszczaniu trzymał a na tym nowym odbija od  razu? Przy podnoszeniu jest OK a przy opuszczaniu nie zatrzaskuje się. 3- wg instrukcji ciśnienie we Władku powinno być w granicach 130bar, wg instrukcji rozdzielacza 150bar a jest 170 - zostawić?

#2557 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 13 marzec 2016 - 08:38

władimiriec t25

Założyłeś trzy sekcje? to dlatego może być na nim wyższe ciśnienie bo on nie jest od t25, Ja bym mu trochę ujął, dłuzej pompa wytrzyma, z tym że poczekałbym chwilę bo pewnie samo trochę spadnie jak pochodzi.

Co do puszczania na sekcjach to na pewno mu się nie poprawi, do tego ten zatrzask - trafił Ci się niezły bubel, pewnie poskładany z tego co w rękę wpadło aby tylko sztuka była.

#2558 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 10:01

władimiriec t25

Tak, teraz mam 3 sekcje, to jest od jumza/ mtz`ta. Nie pocieszyłeś mnie z tymi sekcjami :( . Poczekam, może się coś poukłada, może jakiś paproch gdzieś został. A co do zatrzasku to chyba wiem, co jest powodem- dławik na wężu i większe ciśnienie działania zaworu bezpieczeństwa.

#2559 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 13 marzec 2016 - 18:08

władimiriec t25

Raczej się nie poukłada. Ruskie rozdzielacze już tak mają że puszczają na suwakach więc jeśli puszcza na każdym to na pewno nie jest kwestia paprocha.

Co do zatrzasku to nie do końca może być to co myślisz ale spróbuj zmniejszyć ciśnienie. 

U siebie w MTZ zauważyłem, że też mi dźwignia na opuszczaniu nie zatrzaskuje się jak tylko silnik pracuje (na zgaszonym zatrzask działa) więc nie wiem czy nie jest fabrycznie tak jakoś zrobione żeby przy mniejszym ciśnieniu odbijała jak dociążasz. Możliwe że jest tak żeby nie przewrócić ciągnika przez przypadek.

Sam zatrzask przy podnoszeniu też jest tak jakoś zrobiony że nie ważne jakie masz ustawione ciśnienie, odbija dopiero jak zadziała zawór bezpieczeństwa a w T25 wydaje mi się, że tak nie było. W MTZ miałem kiedyś ustawione bardzo niskie ciśnienie (około 110bar) i dźwignia odbijała z tym że cięższej maszyny nie dawał rady podnieść do końca. Jak ustawiłem 180 bar to podnosi do końca i dopiero dźwignia odbija mimo, że wcześniej odbijała już w połowie podnoszenia. Dlatego właśnie wydedukowałem że olej do wnętrza suwaka, do tłoczka zwalniającego zatrzask trafia dopiero jak otworzy się zawór bezpieczeństwa. We Władku było inaczej, jak było ustawione wyższe ciśnienie na zaworze to dźwignia i tak odbijała przy jakimś niższym ciśnieniu i jak przytrzymało się ją to jeszcze trochę potrafił podnieść a w MTZ jak dźwignia odbije to nic nie daje jej przytrzymywanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 22:28

władimiriec t25

Czyli jedynym plusem nowego rozdzielacza jest to, że się jeszcze z niego nie leje... Co do zatrzasków to masz rację, w oryginale w t-25 zatrzaski odbijały przy 116bar a zawór przelewowy przy 130. W nowym jeszcze tego nie zmierzyłem, więc nie wiem dokładnie przy jakim ciśnieniu odbija. No cóż, pokombinujemy i zobaczymy co z tego będzie.