Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 20:44

władimiriec t25

1991dominik mamy w swoim gospodarstwie jako pierwszy ciągnik kupił ojciec 1979  rok władka robił wszystko na 13 ha plus transporty lnu ziemniaków kilkanaście kursów rocznie ok 50 km w jedną stronę i praktycznie zero remontów  do dzisiajjakieś drobiazgi co pamiętam orkę robiłem 3 biegiem 2 razy 30 ziemia lekka 4 wórka, jak masz ciężką jedziesz 2wójką ,teraz ma poboczną robotę bo mam innego do konkretnej roboty tylko że naprawy lekko po gwarancji koszty szok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 15:51
  •  

#2402 Share aniszek1

aniszek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 12:38

władimiriec t25

Co może być przyczyną żę hamulec nożny nie odbija w Władimircu T25? Do tej pory hamulce były dobre a teraz jest też ciężko je wcisnąć. 

#2403 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 13:51

władimiriec t25

Po zimie wszystkie pracujące elemęty zaśniedziały zardzewiały władej ma trochę tych spraw nad podłogą niekiedy pomoże umycie potem psikanie ropą i WD bo rozbierać to to roboty ful

#2404 Share aniszek1

aniszek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 15:42

władimiriec t25

To raczej nie to bo w zimę był używany sporadycznie ale był. Jak co zimy i żadnych awarii nie miał wcześniej. Nawet jak by było coś zaśniedziałego tam to od 3 dni już jest używany więc by trochę się polepszyło mu. Ciągnik jest garażowany.

Na jakiej zasadzie działa odbijanie pedała hamulca? Bo z tego co widzę to z tyłu nad ośką koła po prawej stronie obok otworu do podciągania hamulcy są dwie spręzyny czy to tylko te sprężyny odpowiadają za odbijanie pedału hamulca?

#2405 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 22:34

władimiriec t25

Tak tylko one odpowiadają za powracanie pedałów hamulca.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#2406 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 20:17

władimiriec t25

Te spreżyny sa zaczepione za płaskowniczki  które z biegiem czasu sie wyginaja

#2407 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 21:08

władimiriec t25

To chyba za mocno hamujesz GoRAL1 bo u mnie jakoś przez 34 lata nic im nie dolega, zarówno "płaskowniczkom" jak i sprężynom. ;)

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#2408 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2015 - 21:19

władimiriec t25

Głowice z nowego typu czyli ze  świecą żarową w głowicy  bez problemu założę do starego typu na stare cylindry  ?  

Różni się tylko tą świecą tak ? 

Może ktoś poleca jakieś to na pw proszę podesłać. Polskie ostatnio widzę pełno ma je ktoś ?  Cena połowę tego co inne widzę czasami po sklepach 

Edytuję :      Może komuś się przyda . Głowice nowego typu nie podejdą pod stare tłoki, cylindry tak na 90 % bo świeca żarowa w nowym typie delikatnie niby wystaje i tłok musi mieć wtoczenie tak samo na zawory 

Edytowany przez Witek2010, 17 kwiecień 2015 - 20:55.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#2409 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:37

władimiriec t25 Witam! Moi sasiedzi maja Wladimirce i ciekawi mnie jakimi biegami pracuja na polu...
Wydaje mi sie,ze jest to 1terenowa i 1szosowa. Na tej pierwszej sasiad orze i kultywatoruje i wolniej odrobine jedzie od mojej c-330 na 4biegu.
Natomiast inni sasiedzi sa mniej cierpliwi i jezdza szybciej. Jest to ta pewnie 1szosowa i tu jedzie sie szybciej od c-330,ale przy ciezkich pracach niezle dymia,bo przeciazenie...
Czy mam racje?
Jeszcze jedno!
Wydaje mi sie,ze od biegow powolnych do tych uprawowych jest w Wladimircu duzy skok predkosci. Sasiad chcac roztrzasac obornik rozrzutnkiem jezdzi na tej samej predkosci co orze... Czy tak?
Pozdrawiam

#2410 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 20:49

władimiriec t25

Nie ma czegoś takiego jak 1 szosowa jest tylko 1 terenowa i 2 szosowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:22

władimiriec t25

Panowie co może być przyczyną tego że po włożeniu filtrów paliwowych nie można pompować pompką ręczną? Jak wyciągam filtry to są poskręcane w harmonijkę. Zgasł mi ciągnik na szosie i chciałem podpompować paliwo i tak do tego doszedłem. 

KPK KUMURUN TEAM

#2412 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:27

władimiriec t25

Za szeroka uszczelka w filtrach i zatyka przejście paliwa czyli te otwory.w podstawie.

#2413 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:29

władimiriec t25 Gdzie tam są otwory?

KPK KUMURUN TEAM

#2414 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:56

władimiriec t25

Na podstawie co przykręcasz filtry.Musi być przecież otwór wejściowy paliwa i otwór wyjściowy paliwa ze szklanki od filtrów.Przypuszczam że na środku jest za ciasna uszczelka i zaciska przejście paliwa w środkowej części filtra

#2415 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 09:25

władimiriec t25 Kolego Hari123 mozesz mi wyjasnic jasniej jakimi biegami sie wlasnie pracuje w polu Wladimircem?
Ciekawi mnie to... Wiem,ze tam jest ten zwalnicz,lub podwajacz i mamy np. 1 i 2 w jednym,czyli wolniejsza i szybsza...?

#2416 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 13:38

władimiriec t25

W t25 jest tak dajesz dzwignie w odpowiednie miejsce i masz biegi tzw polowe- redukcyjny( bardzo wolny),1,3,5. przekładasz dzwignie w inne miejsce i masz biegi szosowe-redukcyjny ,2,4,6. W fabryce tak nazwali ten podział biegów ale równie dobrze można używać samych cyferek a i tak każdy posiadacz t25 będzie wiedział o jaki bieg chodzi.Jeśli ktoś napisze że robił orkę 2 biegiem to wiadomo że jest to dwójka szosowa bo innej nie ma  i tak samo z innymi biegami,jest tylko jedna 1,jedna 2 itd.

W orce ,agregacie prace wykonuję na drugim biegu ale jak ktoś ma ciężkie ziemie to może też 1.

Tutaj masz prędkości na poszczególnych biegach  przy obrotach silnika 1800 (dane z instrukcji)

1- 6,4

2- 8,1

3-9,4

Prędkości maksymalne na biegach są jednak większe bo silnik można kręcić ponad 2000 obr

#2417 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 11:25

władimiriec t25 Dzieki kolego Voo za wyjasnienie. Poczytalem troche tu na forum i sa opisy. Teraz rozumiem jak to jest w biegach Wladimirca. Jest wiecej tych biegow i mozna odpowiednio dobierac,ale w orce zimowej na glebach ciezkich-nie pospieszy...

#2418 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 11:37

władimiriec t25

@balcerek1 Zgadzam się z tobą w T-25 paliwo wlewane jest do komory i filtrowane od zewnątrz do wewnątrz i powinno wypływać tym otworem przez który przechodzi szpilka do przykręcania. Jest tam delikatny luz ale czy nie za mały - nie wiem. Założyłem wczoraj nowe filtry zobaczymy co będzie. 

KPK KUMURUN TEAM

#2419 Share kderwisz

kderwisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 maj 2015 - 06:29

władimiriec t25

W t25 są 4 biegi szosowe do przodu, reduktor przełącza na 4 polowe i mamy rewers tylko pierwszy bieg jest tylko do przodu czyli mamy 8 biegów do przodu i 6 do tyłu prościej się nie da, a tu filmik z modyfikacji mojego t25 z 3 wajchami.

https://youtu.be/mOyzXFxhC6o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 07 maj 2015 - 07:08

władimiriec t25

potrzebuję info czy ktos z was probował rozszerzać władka na max rozstaw kół ?   bez cięcia i dorabiania.  podobno da się na 1470mm ?  czy wtedy da się normalnie nim pracować ? 

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.