Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#221 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 20:42

władimiriec t25

Tłok z walem tołączy korbowód a nie jakaś tuleja. Wewnątrz tłoka tez niema tulei tylko jest sworzeń. Tulejka jest na końcu korbowodu, ale jej obrucenie czy nawet obrucenie panewek nie moze doprowadzic do zniszczenia glowicy. Źle ustawiony zapłon moze to spowodowac albo rozrząd jakby sie rozlecialo któreś koło to tak, ale tuleja jakaś?? Raczej niemożliwe.

może nie jasno powiedziałem chodziło to tulejkę na sworzniu tłokowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 21:36
  •  

#222 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 20:49

władimiriec t25 W tym tygodni będą foty mojego sprzętu zobaczycie jaki mój t25 to wynalazek B)

#223 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 21:02

władimiriec t25

może nie jasno powiedziałem chodziło to tulejkę na sworzniu tłokowym

Tą zapinke masz na myśli co chroni sworzen przed wysunięciem z tłoka?

#224 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 21:05

władimiriec t25

Tą zapinke masz na myśli co chroni sworzen przed wysunięciem z tłoka?

tak, i przez to był większy luz i tłok troszkę wyżej sie wysuwał i przez to uderzał o głowice
chyba też nie raz już rozbierałeś silnik

#225 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 21:17

władimiriec t25 Na szczęście już dawno nie rozbierałem, ale w tym tygodniu bede w c-360 rozbierał.

#226 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 21:21

władimiriec t25

Na szczęście już dawno nie rozbierałem, ale w tym tygodniu bede w c-360 rozbierał.

widziałem ze na fotkach w t25 masz tura ile ma udzwigu i ile kosztuje ?????bo my zamierzamy zakupić do t25 lub 5211 takiego

#227 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 21:30

władimiriec t25 Coś koło 4,5tysiąca kosztował jeśli sie nie myle 2 lata temu. Udźwigu ma 400kg, i podnosi na wysokość 3 metró przy srednim ustawieniu wysokości traktora.

#228 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 22:10

władimiriec t25 no właśnie tak myślałem że to nie panewka na wale bo ona mogła by się przekręcić i nie psuło by to głowicy(no chyba żę by się rozleciała ale to byś słyszał że coś nie tak)

#229 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 22:29

władimiriec t25 Ale wyleciana zapinka nie powoduje żadnego luzu między tłokiem, sworzniem a korbowodem. Najwyżej może sie wysunąć sworzeń i porysować cylinder. Moim zdaniem tłok może zniszczyć głowice tylko w razie awarii rozrządu lub może ona pęknąć z przegżania.

#230 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 10:51

władimiriec t25 Mowa była o tulejce w korbowodzie.

u mnie kiedyś puściło zabezpieczenie i sworzeń się wysunął, a ostatnio odkręciły się śruby na kole rozrządu od wałka rozrządu i ... na szczęście nic się nie stało poza koniecznością przykręcenia kółka, ale bez jego wymiany się nie obeszło.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 12:54

władimiriec t25

Mowa była o tulejce w korbowodzie.

A w jaki sposób ona możewylecieć?

#232 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 16:46

władimiriec t25 Przekręcić, nie wylecieć !!!
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#233 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 17:21

władimiriec t25

Przekręcić, nie wylecieć !!!

Co daje przekręcenie tulejki w główce korbowodu, jaki to ma wpływ na skok tłoka ?

#234 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 18:39

władimiriec t25

Przekręcić, nie wylecieć !!!

Przekręcenie sie tulejki niema żadnego wpływu na skok tłoka. Nawet jakby ta tulejka sie rozsypala i wyleciala to i tak powstaly luz nie wydłuża przecież skoku tłoka. Glowica jeśli zostanie zniszczona to tak jak już pisałem, albo na skutek awarii rozrządu i kolizii tłoka z otwartym zaworem, albo na skutek przegżania pęknie. Dochodzę do wniosku, że w tym przypadku poprostu "trachtór wzion i sie popsół" B) B) B)

#235 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 18:50

władimiriec t25 Przyznam że już nie pamiętam jak to jest zbudowane w T-25.

Tak samo jest jak przekręci się panewka na wale korbowym, zostaje zasłonięty kanał olejowy i będzie brak smarowania tylko na wale spowoduje jego pęknięcie, a na sworzniu spowoduje zwiększenie luzu i co za tym idzie skoku tłoka.

Zastrzegam że już nie pamiętam jak jest w T-25, ale z opisu podanego wyżej chyba o to chodziło.

Nawet jakby ta tulejka sie rozsypala i wyleciala to i tak powstaly luz nie wydłuża przecież skoku tłoka.

Akurat tu z pewnością nie masz racji

#236 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 19:50

władimiriec t25

Akurat tu z pewnością nie masz racji

Może i tak ale powstały luz miałby okoł 1mm. Długość korbowodu pozostaje niezmieniona więc na tym odcinku 1mm korbowód nie popychał by tłoka dalej, więc ten 1mm tłok poruszałby sie ruchem bezwładnym a więc nie z aż taką siłą żeby rozwalić głowice. Pozatym próg na gładzi cylindra i pierścienie troche by go wychamowywały. To wszystko objawiało by się głośnym stukiem w silniku. Główka korbowodu stukała by o sworzeń i tyle. Na dluższą mete od tego mógłby pęknąć korbowód i wyjść bokiem. Jesli chodzi o awarie głowicy ja obstaje przy tym co wcześniej napisałem.

#237 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 19:54

władimiriec t25 zgadza się. Jak nie ma panewki to rozpędzony tłok idzie do góry maksymalnie i zostanie dopiero zatrzymany przez obejmę na korbowodzie albo na głowicy. Luz jest w tedy o grubość panewki. Gdy panewka jest cała to tłok swój maksymalny skok kończy przed głowicą.

#238 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 20:05

władimiriec t25 Ale jak może panewki niebyć? Ona z trzech stron przylega do stopy korbowodu a z czwartej strony do wału. To samo druga połowa panewki, także niema prawa wylecieć.

#239 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 21:39

władimiriec t25

zgadza się. Jak nie ma panewki to rozpędzony tłok idzie do góry maksymalnie i zostanie dopiero zatrzymany przez obejmę na korbowodzie albo na głowicy. Luz jest w tedy o grubość panewki. Gdy panewka jest cała to tłok swój maksymalny skok kończy przed głowicą.

Rozpędzony, tylko przy suwie wydech, ale wtedy uderzyłby w otwarty zawór wydechowy. Przy suwie sprężanie ciśnienie sprężania nie pozwoli na takie hece.Wg mnie możliwa jest taka opcja: Panewka załazi na panewkę (widziałem )od strony główki korbowodu, oczywiście przy tzw. zatartych panewkach. Wtedy wał do szlifu albo pęka wcześniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 21:50

władimiriec t25 A co kolego Zorzyk2 byś uznał za przyczyne rozwalenia tej głowicy, bo widze że myślisz podobnie jak ja.