Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#2301 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 22:00

władimiriec t25 nie pomaga pompowanie reczna pompka,rurka w bau jest czysta i tam wszystko gra to chyba musze sobie kupic ten zawor ale przed remontem pompy wtryskowej to chodzil na tym i nie bylo klopotow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 18:23
  •  

#2302 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 20:24

władimiriec t25

odstojnik jest wpiety tak jak ma byc uszczelki sa nowe nigdzie nie kapie paliwo odstojnik jest wyczyszczony panowie a co dokldanie z ta zaslepka?co mam z nia zrobic?dzisiaj kupilen nowa pokrywe filtrow i chodzi tak samo bez zmian

o jakim zaworze piszecie?jeszcze jedna wazna rzecz nie wiem czy to wazne ale w pompie tem z tylu gdzie idzie rurka na filtry to nie ma w tej srubie tej kulki to o ten zawor chodzi?

Zawór utrzymujący ciśnienie nie jest na rurce od filtrów tylko niżej na rurce idącej do pompki.Jeszcze zmień śrubkę od nadmiaru paliwa na filtrach tam gdzie jest powrót.Tam ma być miniaturowy otworek.

#2303 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:45

władimiriec t25

witam panowie zrobilem ruskiego wymienilem zawor na dole w pompie wtryskowej i chodzi tak jak trzeba dziekuje wszystkim za porady.

#2304 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 20:29

władimiriec t25

Witam. Wracam znów z nierówną prace silnika po rozgrzaniu. Pompę wtryskową zrobiłem cała, i problem nie znikł, dalej chodzi nie równo. Macie jakieś pomysły co może być ? Zawory ustawione na zimnym 0.30 na każdym.  

#2305 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 23:41

władimiriec t25

Zawory nie zacinają się w prowadnicach?

Koniki nie mają nadmiernego luzu na ośkach?

#2306 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 19:30

władimiriec t25

To jest tylko wina samo regulatora w pompie wtryskowej.Miałem to samo w swoim a dokładnie luz na zębatce i osi samo regulatora.W mojej pompie wymienił gość na nowy i sprawa rozwiązana.Jak zawoziłeś pompę do pompiarza mówiłeś jakie są objawy.

#2307 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 20:17

władimiriec t25

Czyli co klawiatura do wymiany ?  W sumie to ona jest oryginalna. A zawory czy się zacinają jak sprawdzić? 

Silnik jak chodzi dłuży czas na małych obrotach i stygnie słychać że praca silnika powraca prawidłowa . 

#2308 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 październik 2014 - 20:56

władimiriec t25

Witam.

Potrzebuje ściągnąć zwolnice ale bez pochwy, czy da sie to zrobic tak żeby półoś została w pochwie??

#2309 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 09 październik 2014 - 08:55

władimiriec t25

Jak najbardziej da się. Pop odkręceniu zwolnicy od pochwy trzeba odkręcić 4 śruby od wewnętrznej strony zwolnicy i powinna się wysunąć zwolnica z łożyska. oczywiście często trzeba jej pomóc młotkiem po odkręceniu pokrywki zewnętrznej trzeba stuknąć w półoś. No i trzeba uważać żeby na nogi nie spadła.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#2310 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 październik 2014 - 14:10

władimiriec t25 Już nie aktualne, udało się zrobić bez ściągania zwolnicy. Ale dzięki może przyda sie w przyszłości :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2311 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 11 październik 2014 - 19:05

władimiriec t25

Panowie mam taki problem, rok temu pourywało mi szpilki mocujące zwolnicę z pochwą zrobiliśmy to trzeba było rozwiercić na większe otwory w zwolnicy fi14, szpilki dane nowe wkręcone na klej do gwintów, kołki dorobione nowe jeden ładnie wbity drugi niestety ale nie wszedł do końca bo otwór w zwolnicy był trochę zjechany i nie dało się go wbić do końca. Tak to zostało wszystko poskładane, szpilki nawet dobrze się podokręcały wydawało się że będzie ok i długo będzie jeździć. Minął rok i szpilki zaczęły się odkręcać co chwilę trzeba je dokręcać żeby sie nie poukręcały znowu. Teraz pytanie czy macie może jakis pomysł, patent żeby to zrobić raz a dobrze i żeby długo jeździło. Ja jak na razie nie mam pomysłu jak to zrobić. Czy może jedyne rozwiązanie to wymiana korpusu zwolnicy... Jak macie jakie pomysły, patenty, podpowiedzi to będę wdzięczny.

Pozdrawiam Marek 

#2312 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 październik 2014 - 20:58

władimiriec t25

Obydwa kołki muszą być i trzymać. Więc jeden jak jest to drugi trzeba dorobić na kształt otworu w zwolnicy lub otwór wyprowadzić i dać nowy kołek oraz zabezpieczyć przed wysuwaniem.

Nie wiem po co bawić się w szpilki wystarczy śruby odpowiedniej długości.

#2313 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 październik 2014 - 12:51

władimiriec t25

Chłopaki mam problem z kołem zamachowym, a tak dokładniej to nie mam go wcale a robie remont silnika i jestem zmuszony kupić nowe bo nigdzie w okolicy nie mogę zdobyć, jakie koło z wałem kupić na 12 czy 14M ? czy to nie ma różnicy ?

#2314 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 październik 2014 - 17:32

władimiriec t25

Panowie jest taka sparawa że mam problemy z odpalaniem ruska bo niby rozrusznik kręci  ale nie może załapać. Tzn czasem załapie, ale

w większości nie chce. I nie wiem bo wianek zębaty jest wyjarchany już mocno tak jak i tryb od rozrusznika. I jest takie pytanie czy trzeba wymienić wianek zębaty na kole zamachowym czy da się to jakoś obejść i po pierwsze czy da się ten wianek obsadzić w domu. To jest na śrubach czy jakieś połączenie skurczowe. Prosiłbym o możliwie szybką odpowiedź bo orać musze na zimę a ciężko go palić./

#2315 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 21 październik 2014 - 18:13

władimiriec t25

Hari123 Kupuj jaki chcesz,nie ma to żadnego znaczenia.Tylko kup odpowiednie śruby.A koło to najlepiej poszukaj używanego cena nowego zwala z nóg ,doliczając docisk i tarczę i mamy ładną sumę.

plast Niestety jak masz zjechany wieniec to jak rozrusznik ma  ruszyć silnik.Przy mniejszych temp będzie jeszcze gorzej więc czeka cię wymiana.Zawsze można spróbować odwrócić wieniec jak z drugiej strony jest dobry. Musisz rozpołowić ciągnik.Wieniec jest mocno nabity na koło zamachowe wiec solidny młotek i do dzieła.A dalej albo zakładasz ten sam odwracając go albo nowy.Przed założeniem musisz go rozgrzać.Najlepiej palnikiem ale można też wrzucić do ogniska lub okręcić szmatę nasączoną ropą i podpalić.Jak już masz go rozgrzanego,nabijasz na koło i po robocie.

#2316 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 październik 2014 - 19:06

władimiriec t25

Nie za prosta troche ta recepta, a co z odpuszczaniem bo przecież koło pewnie było poddane jakiejś obróbce cieplnej nie będzie problemem, wygrzewanie go w ognisku, albo może się nawęgli i będzie kruche i mi pieprznie kiedyś, a tak w ogóle to pompa hydrauliki nie jest czasem napędzana od wieńca tak opytam bo nie wiem gdzie mam książkę

#2317 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 październik 2014 - 19:20

władimiriec t25

Dzięki za odpowiedź ale i tak byłem zmuszony kupić nowe koło zamachowe koszt 550 + wysyłka, w okolicy 100km dzwoniłem do wszystkich handlarzy i tylko 80km ode mnie gość chciał sprzedać za cene 350 zł + koszty paliwa więc wolałem dołożyć 100 zł i kupić nowe ;/

#2318 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 21 październik 2014 - 19:30

władimiriec t25

http://allegro.pl/wi...4632613357.html wystarczy że kupisz sam wieniec a nie cało koło zamachowe.Do zamontowania wystarczy zwykły palnik gazowy na propan butan lub nasączyć szmaty w ropie wieniec ustawić na cegłach podpalić szmaty pod nim.

#2319 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 21 październik 2014 - 19:35

władimiriec t25

Jakie kupiłes jeżeli M 12 to duży bład bo te śróby sie urywaja  dlatego fabryka zmieniła na m 14

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2320 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 21 październik 2014 - 19:43

władimiriec t25

plast Nic mu się stanie,wszyscy tak robią i jakoś nikomu nie pęka.Nie musisz go grzać do czerwoności.Podgrzejesz go ładnie się rozszerzy i sam wskoczy na koło, inaczej będzie ciężko go nabić.Pompa hydrauliczna nie jest napędzana z wieńca.

balcerek Kolega hari kiedyś pisał ( o ile dobrze pamiętam )że miał rozkręcony silnik i gdzieś mu koło zamachowe znikneło :ph34r: :P