Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share marcin12233

marcin12233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 22:13

władimiriec t25 Dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 12:10
  •  

#2262 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 20 lipiec 2014 - 14:34

władimiriec t25 Mój kolega ma problem ze swoim T25...
Nie mam doświadczenia z tym silnikiem, specjalizuje się głównie w polskich :P więc ciężko mi mu coś podpowiedzieć, a tym bardziej robił mu go jakiś niby mechanik...
Teraz do sedna w ciągniku wymienione zostały oba zestawy naprawcze(nie wiem jakie wiem tyle że płacił po 195 zł za sztukę), obie głowice (oryginalne ze starych zapasów), obie klawiatury niby tam ten koleś wszystko poskładał, ustawił zawory itd.
Pompa wtryskowa i wtryskiwacze po regeneracji w pompie nowa sekcja, we wtryskach nowe końcówki wszystko ustawione na stole.
Wstawił pompę ustawił niby początek wtrysku ciągnik odpala dobrze tylko ma z nim następujące problemy...
Po odpaleniu postawił aby się docierał i mówi że ma bardzo duże spalanie oleju napędowego 5 litrów spalił w 2-3 godziny stojąc, goni paliwo do silnika bo przybywa w misie, dymi (nie wiem jaki dym ale domyślam się że ciemny), grzeje się, w pompie wtryskowej też pojawiła się ropa tylko nie wiem ile i w jakiej ilości.
Miał ktoś podobny przypadek ;)

#2263 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 17:50

władimiriec t25 Jak przybywa ON w oleju to pompa wtryskowa do naprawy, uszczelniacz wałka. Druga sprawa to pompa po regeneracji nie powinna tak od razu puszczać on w obudowę. Jedno z drugim i mamy kiepskiej jakości regenerację, jeśli w ogóle była.
Innych wycieków zewnętrznych ON nie ma?
Jaka temperatura silnika?
Sprawdzałeś poprawność kąta wtrysku?

#2264 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 20 lipiec 2014 - 18:09

władimiriec t25 Co do oleju w obudowie pompy pytałem kolegi to są śladowe ilości bo jak naleje oleju do przelewu wypłynie nadmiar zakręci i po jakimś czasie znów odkręci przelew to niewielka ilość wypłynie. ON w obudowie pompy może też pochodzić z pompki zasilającej tak podejrzewam...
Co do remontu pompy to wiesz koleś mi już nie raz robił i jestem zadowolony z tego jak robi. A co robił to właśnie całą sekcję wymienił bo robił przy koledze to widział i ustawił ją na stole tak samo z wtryskami.
Co do temperatury to nie wiem jaka powiedział tylko że się przegrzewa i co do początku wtrysku też nie sprawdzałem bo jeszcze nie widziałem tego ciągnika po tym remoncie.
Wiem że nie ma tam znaków na kole, jak będę widział ten ciągnik to wtedy postaram się sprawdzić wykręcę wtrysk pierwszego cylindra znajdę GMP i sprawdzę jak ustawiony przy okazje zerknę na końcówki może zapiekła się. Tylko właśnie ciekawi mnie tak duże spalanie na postoju czyżby to przez początek wtrysku bo przegrzewanie może być z tym związane i to przybywanie ON w misie silnika.

Edytowany przez Roki212, 20 lipiec 2014 - 18:11.

#2265 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 19:58

władimiriec t25 Skoro w pompie wtryskowej jest tak jak piszesz więc pompa ok. Paliwo do oleju dostaje się inną drogą. Najprędzej przez pierścionki.
Tak jak piszesz sprawdzić wtryski, kąt wtrysku, a w najgorszym przypadku nawet i poprawność założonych pierścionków.

#2266 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:10

władimiriec t25 No to już jasne, ale czy nieprawidłowe ustawienie silnika może powodować tak duże spalanie 5 litrów ON w 2-3 godziny

#2267 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:30

władimiriec t25 Na jakich obrotach go "dociera"?
Jak cześć paliwa idzie do miski olejowej a cześć powoduje nadmierne nagrzewanie się silnika to spalanie może takie wyjść. Może jeszcze gdzieś kapie.

Pamiętaj sprawdzić jeszcze filtr powietrza. Jest kaseta filtrująca i dwa wkłady z gąbki.

#2268 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 20 lipiec 2014 - 21:04

władimiriec t25 Na pewno nie dociera na niskich tylko wyższych tak aby miał temperaturę i smarowanie. Co do filtra oczywiście zerknę i tam
Tylko ciągle mnie to duże spalanie zastanawia :P jak pompa ustawiona na określona dawkę to tak z 2,5 - 3 litry na godzinę powinien łyknąć w pracy, ale stojąc sobie bez obciążenia :rolleyes:

#2269 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 21:57

władimiriec t25 A nie ma czasami świecy płomieniowej.

#2270 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 20 lipiec 2014 - 22:05

władimiriec t25 Nie ma tylko jedną żarową

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2271 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:54

władimiriec t25 Moim zdaniem to jest wada koncowki wtryskiwacza, moze sprezyna pekla, albo sie zawiesil. Proponuje zakrecic wtryski na przewodach i pokrecic jak rozpylaja paliwo. Wlasnie uszkodzenie wtryskiwacza powoduje dymienie, przybywanie oleju i duze spalanie. Bardzo niebezpieczne jest to dla silnika na dotarciu, bo ropa zmywa olej i grozi zatarciem.
Wyzsza temperatura jest raczej normalna przy docieraniu...

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#2272 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 24 lipiec 2014 - 15:42

władimiriec t25 Już problem rozwiązany końcówki były dobre i ciśnienie otwarcia też prawidłowe.
Źle były ustawione zawory i początek wtrysku jakiś inteligent ustawił początek na GMP zamiast na 24-26 przed GMP teraz ładnie się wkręca na obroty i nie dymi na wolnych i spalanie normalne pracował godzinę na średnich obrotach to spalił tyle co nic.
Zostało wymienić jeszcze pompę olejowa silnika bo podciągałem na zaworze ale już się więcej nie da i ciśnienie na wolnych obrotach bardzo niskie a można powiedzieć że brak bo tylko 0,5 - 0,8 a na wysokich 2 - 2,5 oczywiście na ciepłym silniku.
Są jakieś lepsze i gorsze pompy olejowe?? Polecacie jakąś może?

#2273 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 20:46

władimiriec t25 Załóż polską z Hydrotoru bo te ruskie pompy to jak ruski świat.

#2274 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 18:22

władimiriec t25 witam panowie mam klopot moj ruski chodzi jak by dostawal gdzies powietrze albo jak by nie dostawal paliwa filtry sa czyste pompke zasilajaca zmienialem jakis miesiac temu nigdzie nie widac zeby kapalo paliwo paliwo w baku jest,prosze o porade co to moze byc.warto dodac ze nie ma tego kopa jak mial juz jak kosilem w piatek to wlasnie to zauwazylem ze cos jest nie tak i z tont pisze no nie wiem co to moze byc czy mozliwe zeby tak szybko siadla pompka zasilajaca znowu bo tak krotkim czasie,nie wiem czy to istotne ale w odstojniku juz dwa razy odkrecilo mi sie sitko i bylo na samym dole czy to wazne?i ta taka okragla mala blaszka z dziurkami czy to obojetne w jaka strone ona ma byc zakrecona w srodku w odstojniku?

Edytowany przez zibi16245, 27 lipiec 2014 - 18:30.

#2275 Share arek10220

arek10220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja samochodowa,rolnicza itp.

Napisany 12 sierpień 2014 - 19:41

władimiriec t25 Panowie mam poważny problem :( Na zwolnicach miałem założone odciągi łancuchów. W pługu powyginały mi się lemiesze i zrobił się duży opór po czym jedną ze śrub odciągu urwało. I teraz pytanie jak wykręcić tą sróbe ze zwolnicy? Śiedzi ona pół centymetra w głąb.

#2276 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 21:12

władimiriec t25 Kupić wykrętak.
Próbowałeś ruszyć czymś, czasem urwana śruba nie mająca łba lekko się wykręca bo opór jest na jej łbie, chyba że gwint brudny albo ciasny.
Na spawać aż będzie wystawać.
Nawiercić i nagwintować na śrubę M6 albo M8 potem takową wkręcić i za kontrować i próbować nią wykręcić.

#2277 Share arek10220

arek10220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja samochodowa,rolnicza itp.

Napisany 13 sierpień 2014 - 07:08

władimiriec t25 Tak myślę rozwiercić wiertłem m6 a potem wbić w to torxa. Zdało by to zadanie? Bo nie mam czym nagwintować a śruba dość głęboko siedzi aby ja na spawać.

#2278 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 20:18

władimiriec t25 Kiedyś urwaną śrubę wykręciłem nawiercając i wbijając w otwór szpiczasty koniec starego pilnika.
Próbuj, tylko polewaj jakimś WD albo płynem hamulcowym, bo może być zastana na gwincie.

#2279 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:59

władimiriec t25 Ciezka sprawa.
W oryginalna srube 8.8 ciezko jest cokolwiek wbic.
U mnie w garazu na takie sruby jest punktak zrobiony z iglicy od wtrysku, prawie niezniszczalny, tylko trzeba odlamac ten cienki koniec.
Nalezy uderzac w ten punktak mlotkiem lekko pod skosem tak aby sruba sie mogla obracac.
Sprobuj tym wykrecic, 80% szansy na sukces.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2280 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 18:55

władimiriec t25 Witam panowie zrobilem pompe wtryskowa i wtryski i wymienilem pomke zasilajaca i wymienilem fitry i wyczyscilem odstojnik i tak jak by sie zapowietrza co to moze byc?moze byc zly kont wtrysku?jak tak to jak go stawic?