Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 16 listopad 2013 - 11:10

władimiriec t25 Nie wiem gdzie, więc zapytam tutaj. Otóż dzisiaj chcąc odpalić Władka, zobaczyłem że odkręcona jest klapka od pompy paliwa (nie wiem jak to fachowo się nazywa), ponieważ jakiś czas temu wujek coś przy nim robił. Nie wiedząc o tym, po prostu dokręciłem tą klapkę i biorę się za odpalanie. Rozrusznik dość długo kręcił aż w końcu odpaliłem Władzia, tylko że słabo wchodził na obroty. Pare razy przejechałem się do przodu i do tyłu, dodając gazu coś w nim tak dziwnie stukało. Stojąc dodałem bardziej gazu, i w tym momencie coś huknęło. Wystraszony zgasiłem ciągnik. Chcąc zobaczyć czy odpali, zacząłem kręcić rozrusznikiem, ale przy każdym obrocie jest jakiś stukot. Boję się że coś uszkodziłem. Co to może być? Coś tylko w pompie czy bardziej w silniku? Proszę o porady.

Nie wiem gdzie, więc zapytam tutaj. Otóż dzisiaj chcąc odpalić Władka, zobaczyłem że odkręcona jest klapka od pompy paliwa (nie wiem jak to fachowo się nazywa), ponieważ jakiś czas temu wujek coś przy nim robił. Nie wiedząc o tym, po prostu dokręciłem tą klapkę i biorę się za odpalanie. Rozrusznik dość długo kręcił aż w końcu odpaliłem Władzia, tylko że słabo wchodził na obroty. Pare razy przejechałem się do przodu i do tyłu, dodając gazu coś w nim tak dziwnie stukało. Stojąc dodałem bardziej gazu, i w tym momencie coś huknęło. Wystraszony zgasiłem ciągnik. Chcąc zobaczyć czy odpali, zacząłem kręcić rozrusznikiem, ale przy każdym obrocie jest jakiś stukot. Boję się że coś uszkodziłem. Co to może być? Coś tylko w pompie czy bardziej w silniku? Proszę o porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 21:29
  •  

#2142 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 16 listopad 2013 - 11:28

władimiriec t25 Ciężko powiedzieć bo nie stoimy koło tego ciągnika i nie słyszymy skąd wydobywa się stukot, sam musisz zlokalizować miejsce "stukotu" i napisać tutaj, na pewno będzie łatwiej zdiagnozować awarię, bo tak to takie wróżenie :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#2143 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 16 listopad 2013 - 13:30

władimiriec t25 Trudno mi powiedzieć i wytłumaczyć, ale tak jakby w tym miejscu gdzie się rozpoławia, znaczy na środku ciągnika. Zresztą jak siedzę w kabinie to drga.

#2144 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 01:01

władimiriec t25 Rozkręć za pompą hydrauliki dekielek na 4 śruby. To jest z prawej strony ciągnika, pompa zasłania po części ten dekiel, ale da się go wyjąć. Tam jest sprzęgło łupkowe które łączy wałek. Upewnij się, że tam wszystko skręcone.
Z wciśniętym sprzęgłem także stuka?

#2145 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 10:54

władimiriec t25 Tak. Nawet z wciśniętym stuka.

#2146 Share faja15

faja15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 11:39

władimiriec t25 Prawdo podobnie poluzowała się przeciwaga na wale korbowym. Spuść olej odkreć miskę i sprawdz

#2147 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 19:38

władimiriec t25 Jaka może być przyczyna włączania się sygnału dźwiękowego po naciśnięciu na hamulec nożny. Cała instalacja została już sprawdzona, ale nic nie znaleziono. Został wymieniony alternator, ponieważ uległ spaleniu, a sygnał nadal się włącza. Macie jakieś pomysły?

#2148 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 20:06

władimiriec t25 W t 25 przechodzi kabel od sygnału do tylnego gniazda.Musi być zwarcie na kablach do gniazda lub w gnieździe.

#2149 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 23:28

władimiriec t25 Dziwna sprawa bo sygnał dźwiękowy sterowany jest masą, a światła stop plusem. Więc jak uruchomienie włącznika stopu czyli podanie do obwodu plusa powoduje pojawienie się minusa na przewodzie sterowniczym klaksonu. Gdyby te przewody były by zwarte klakson działał by cały czas a milkł po naciśnięciu hamulca.
W instalacji coś jest nie tak, w sensie oprócz tej anomalii coś jest przerobione albo uszkodzone.
Obwód sygnału został "udoskonalony" i obecnie sterowany plusem, w tedy diagnoza @balcerk1 ma sens.
Albo pora już spać bo nie kojarzę.
Sygnał-klakson jest oryginalny? Działa po naciśnięciu przycisku? Dokonano w jego obrębie przeróbek?

#2150 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 11:26

władimiriec t25 Klakson jest oryginalny, nie działa po naciśnięciu przycisku. Ile kabli powinno być podłączonych do klaksonu? Możecie w skrócie napisać skąd powinny one biec?
Prosiłbym również o schemat podłączenia przewodów w gnieździe do przyczepy.

Edytowany przez mtz82r96, 20 listopad 2013 - 14:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:35

władimiriec t25 Witam panowie mam klopot moj ruski cos slabo pali dzisiaj go odpalem i odplil za trzecim razem,jakos tak dziwnie rozusznik kreci jak by cos robilo w nim zwarcie ale nie wiem czemu a jest to mozliwe ze sie odlaczyla jakas szczotka albo urwala?albo ktorys kabelek dotyka do obudowy rozrusznika?prosze o porade i o porade

#2152 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 22:21

władimiriec t25

Klakson jest oryginalny, nie działa po naciśnięciu przycisku. Ile kabli powinno być podłączonych do klaksonu? Możecie w skrócie napisać skąd powinny one biec?
Prosiłbym również o schemat podłączenia przewodów w gnieździe do przyczepy.

http://obrazki.elekt..._1275378161.jpg Wszystko jest na schemacie.

@Zibi16245
Może być kilka przyczyn: słaby akumulator, zużyty rozrusznik(tulejki, szczotki, nierówny i brudny komutator), złe styki głównoprądowe, masa.
Rozbieraj, zaglądaj, czyść.

#2153 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 22:25

władimiriec t25 No to jak się znasz trochę na mechanice to wyciągaj rozbierz i wymyj go dokładnie sprawdź luz na tulejkach stan szczotek a jak nie wiesz o co biega do zanieś komuś kto się na tym zna.

#2154 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 17:36

władimiriec t25 panowie rozebralem dzisiaj filtr oleju i tam w srodku jest taka jak by uszczelka taka gumowa i ona jest juz tak wyrobiona ze ten kielich z gory wschodzi bardzo luzno czy to ma cos do rzeczy?prosze o porade

#2155 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 17:55

władimiriec t25 W naszym też raczej wchodzi lużno ale co pamiętam tak było od zawsze ,tylko lużno to wzgledna sprawa jak to wytłumaczyć skręcając tą nakrętką chyba jakiś minimalny oporek czuć jak masz bąka oklejonego w środku brudem to czyści i jest dobrze ale najlepiej weż tą część z tym oringiem i w sklepie rolniczym dopasuj oring może 5 zł i śpisz spokojnie

#2156 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:55

władimiriec t25 wlasnie mi o to chodzi bo ten oringi wyglada nie za ciekawie jest taki jaks jak by oskubany toche dziekuje za porade a co do odpalania bede zagladal w poniedzialek

#2157 Share stefan1955

stefan1955

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 luty 2014 - 12:25

władimiriec t25 Witam może ma kto rysunek do regulacji hamulcy do władka.Zacząłem regulować tymi śrubami pod dekielkiem z prawej strony poszło ok. a z prlewej przy cofaniu pedał hamulca podnosi proszę o radę.nie wiem czy to właściwy post.

#2158 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:48

władimiriec t25 Tu masz dokładnie opisane
http://www.agrofoto....sm-hamulcowych/

#2159 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 marzec 2014 - 17:36

władimiriec t25 Panowanie kupiłem linkę do licznika motogodzin i jedną stronę wkręcam do licznika a drugą gdzie ? :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 18:02