Skocz do zawartości

Reklama

władimiriec t25

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2270 odpowiedzi na ten temat

#1881 balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:18

Nie powinno tam być olej.Przepuszcza ci olej na uszczelniaczu że skrzyni.

#1882 Piotrek94

Piotrek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:28

Właśnie skrzynię bym raczej wykluczył bo tam mam czysty olej, a ten co wylał się po zdjęciu pokrywy był bardzo brudny, identycznie wyglądający kilka miesięcy temu wypuściłem z napędu pompy. Bo raczej to nie możliwe żeby dostał się tam olej z hydrauliki? Bo tam też przed wymianą olej miał podobny wygląd.

#1883 balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 05 luty 2013 - 22:53

A może w napędzie pompy było dużo oleju nalane i przedostał

#1884 wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 05 luty 2013 - 23:19

Witam,najprawdopodobniej z napędu pompy olejowej i to nie  jest żaden wyjątek u Ciebie po prostu często tak jest, ja u siebie tam też miałem olej i u kogo bym nie robił w tym miejscu też w 90-ciu procentach ciągników tak było, to nie żadne nowum i tam nie nalewaj oleju bo tam być nie powinien a przez kilka lat po trosze się dostaje i to się zawsze u ciuła po kilku latach i to nie powód do zmartwień. ;) Pozdrawiam.

#1885 Piotrek94

Piotrek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 luty 2013 - 23:31

Dzięki za odpowiedzi. Ostatni raz za tą pokrywę to zaglądali ruscy w fabryce w 1977r, wiec przez tyle lat sie musiało nazbierać :) . Reszte oleju co tam została usunąłem, jutro poskładam na nowych uszczelkach, zaleję napęd pompy nowym olejem i co jakis czas zerknę czy nie ubyło. W instrukcji do napędu pompy zalecają hipol 15 ale ten już jest nie osiągalny, lecz jest hipol 15F, chyba nie ma jakiejś różnicy między nimi?

#1886 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2771 postów

Napisany 05 luty 2013 - 23:39

A z obudowy sprzęgła nie kapał olej u dołu z otworu z zawleczką?

#1887 Piotrek94

Piotrek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 luty 2013 - 23:48

Nic nie kapie z tego otworu. Ostatnio zaglądałem do sprzęgła przez ten otwór rewizyjny to był tylko znikomy zaciek od strony skrzyni i dookoła rozbryzgany nadmiar smaru z łożyska oporowego. Jedyne miejsca w których ciągnik jeszcze gubi olej to obudowy hamulców, pewnie simmeringi od strony skrzyni albo zwolnic są do wymiany, ale tym to zajmę się na wiosnę

#1888 wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 06 luty 2013 - 01:10

Witam ,na hamulce olej najczęściej puszcza uszczelniaczem na wałku który wchodzi do skrzyni biegów, na którym jest osadzony bęben hamulcowy, a to dlatego że przy montażu zwolennicy z owym wałkiem lubi sprężynka spaść z uszczelniacza i trzeba bardzo uważać na to przy montażu zwolennicy z ów wałkiem ,na ten uszczelniacz, u mnie od nowości tam puszczało, jak to zdemontowałem to okazało się ze ów sprężynka była na wałku zamiast na zimeringu ;) Pozdrawiam.

#1889 Piotrek94

Piotrek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 luty 2013 - 20:13

Panowie niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem przy składaniu tego napędu pompy. :unsure: Tryb jak i cały wałek w napędzie pompy mają luz , według mnie zbyt duży. Nagrałem filmik jak to wyglada (przepraszam za słabą jakość ale miałem pod ręką tylko telefon). Do wymiany będą dwa łożyska w obudowie napędu, czy coś jeszcze muszę wymienić? Pierścień segera który znajduje się na końcu wałka zaraz przy łożysku jakimś cudem pękł i został przemielony.

Edytowany przez Piotrek94, 06 luty 2013 - 20:14.

#1890 zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • 33264431
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 06 luty 2013 - 20:34

Szukaj drugiego napędu, bo obudowa rozwalona jak gacie kobiety spod latarni...
KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

#1891 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2771 postów

Napisany 06 luty 2013 - 22:35

Gdzieś ja już to widziałem. :unsure:
Tokarz, tokarka i jest jak nowe. Przynajmniej ja tak robiłem. Dla mnie koszt był niewielki.

#1892 Piotrek94

Piotrek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 luty 2013 - 23:01

Rozkręciłem to na części pierwsze, tryb, wałek nie uszkodzone,w obudowie tylko zewnętrze gniazdo łozyska ma luz, łożyska w stanie jak na filmie, luz ogromny, pierścienie segera przemielone w pył. Jutro kupuję łożyska, pierścienie, to gniazdo łożyska które ma troche luzu jakoś ''uciaśnię'' i powinno chodzić. Nowy napęd kosztuje 300zł, a sama obudowa ponad 100, ale myślę że ta regeneracja wystarczy, ciągnik nabija rocznie około 20mth więc powinno starczyć.

#1893 wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • 13372204

Napisany 07 luty 2013 - 08:23

Witam, z tego co widzę na filmiku to spokojnie zmieścisz między łożysko a obudowę sporą tulejkę.
Co do oleju to w obudowę wchodzi niewiele, ale na pewno koła zębate przeniosą ten olej dalej i dalej...
Pompę u siebie zmieniałem ale na łącznik nie zaglądałem, bo i napędu nie ściągałem.
A olej miałem z wodą...

#1894 zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • 33264431
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 07 luty 2013 - 11:20

Można napęd z odzysku taniej kupić, ale nie wiadomo, czy też nie będzie do remontu, ale trafiają się dobre :)
KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

#1895 zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 09 luty 2013 - 11:08

witam panowie potrzebuje pomocy moj ruski nie chce podniesc pluga,wcale nie dryga ale jak podnosze na pusto to podnosi a jak stane na listy to ju nie chce podniesc i jak podnosze to daje wajche do samej gory i jak podniesie do gory to wajcha powina odskoczyc sama a teraz nie odskakuje nie wiem czy to wazne ale na szabelke od pomiaru oleju nie pokazuje nic czy jest to mozliwe ze jest za malo oleju w pompie i nie ma sily podniesc?

#1896 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2771 postów

Napisany 09 luty 2013 - 11:42

To pierwsza rzecz którą trzeba sprawdzić uzupełnić.
Tak brak oleju może takie objawy mieć bo w końcu nie wiadomo czy cokolwiek w zbiorniku jeszcze jest.
Uzupełnij odpowietrz i w tedy będzie wiadomo co mu dolega.

#1897 zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:24

a jak ja odpowietrzyc?

#1898 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2771 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:54

Na zapalonym ciągniku kilkakrotnie dźwignią rozdzielacza podnieść i opuścić. Tak by siłownik zrobił kilka pełnych ruchów.

#1899 wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 09 luty 2013 - 19:05

Witam, powiem tak ja nigdy nie odpowietrzałem, samo się odpowietrza, tylko ciągnik na wolnych obrotach niech pyrka, i dżwignią raz na podnoszenie drugi opuszczanie siłowe i potem na tgz. pływanie (wajcha do końca do siebie) i po kilku takich ruchach masz odpowietrzone ,tylko pamiętaj na wolnych obrotach bo mogą wywalić uszczelniacze, lub pękać przewody mogą na wyższych obrotach, i po odpowietrzeniu ponownie sprawdż poziom oleju w zbiorniku hydrauliki aby był stan :rolleyes: Pozdrawiam.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#1900 balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 09 luty 2013 - 22:48

I mógł zaciąć się zawór przelewowy pod tą klapką na dwie 14 na klucz po prawej stronie na rozdzielaczu.

Zobacz także