Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2635 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 02 czerwiec 2015 - 20:18

władimiriec t25

To jeszcze raz bo już nic nie rozumiem. Ciągnik odpalony, wałek załączony, sprzęgło wciśnięte a wałek się obraca? Czy nawet jak jest wyłączony to też się obraca?

A jak ciągnik stoi na wrzuconym biegu to wałek też się obraca?

Może to tylko kwestia tego że skleja się to sprzęgiełko służące do załączania wałka albo olej gęsty i dlatego się obraca wałek. U mnie też widać że powoli się obraca wałek jak chodzi silnik ale jak złapę ręką to staje i jak jest cokolwiek podpięte pod WOM to już się nie obraca na wyłączonym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 08:41
  •  

#2442 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 02 czerwiec 2015 - 20:24

władimiriec t25

Masło maślane :D

#2443 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 19:26

władimiriec t25

witam panowie chce soie zrobic dolne zasilanie w t-25 ale jak podlacze waz do odstojnika to bedzie szlo paliwo pod gorke?i czy bedzie lepiej chodzil?

#2444 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 865 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 21:09

władimiriec t25

Jeśli miałeś problemy z zapowietrzaniem to powinno się poprawić a jeśli nie to nic lepiej nie będzie. 

Przy dolnym zasilaniu łatwiej jest odpowietrzyć i więcej ze zbiornika wyciągnie, minus jest taki że w razie pęknięcia rurki czy węża całe paliwo pójdzie w ziemię zanim się zorientujesz a przy górnym po prostu silnik zgaśnie.

Temat już wiele razy był tu wałkowany i tyle samo jest zwolenników co przeciwników.

#2445 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 13:33

władimiriec t25 Panowie, poszukuję oryginalnego tlumnika sadowniczego do mojego Władka. Może u kogoś poniewiera się w garażu albo ma namiar na miejsce gdzie moża kupić taki oryginalny.

#2446 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 19:45

władimiriec t25

Oryginalny wątpię czy gdzieś kupisz możesz założyć taki jak produkują co C 360 C-330 http://www.sklepy24....-330-c-360/2063

Ale trzeba przełożyć kolanko na takie  http://allegro.pl/ko...450680682.html 

Całość będzie wyglądać tak  :)

Владимирец T25A

#2447 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 23:19

władimiriec t25

A zapomniałem dodać po co kupować tłumik sadowniczy jak można obrócić oryginalny tłumik w dół i będzie wyglądać tak 

Владимирец T25A

#2448 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 07:22

władimiriec t25 Są to jakieś wyjścia połowiczne ale będę jednak nadal szukał takiego jak był oryginalnie montowany.
Dzięki za podpowiedzi Vladimir.

#2449 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1092 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 04:50

władimiriec t25

Potrzebuję kupić silnik najlepiej nowy znacie jakieś sprawdzone sklepy lub składnice.

#2450 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 21:41

władimiriec t25

Potrzebuję kupić silnik najlepiej nowy znacie jakieś sprawdzone sklepy lub składnice.

Pytaj w firmie Rolnex z Lubartowa http://rolnex.pl/

Sprowadzają takie silniki z fabryki .

Владимирец T25A

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 12:15

władimiriec t25

Panowie wiem, że t inny temat, ale  widzę, że tutaj dużo ludzi się przewija. Mam taki problem, że pękł mi sączek w którymś miejscu i może być problem z pokoszeniem zbża na tamtym kawałku w zeszłym roku si ę zagrzebał i musiałem zaorać. Chodzi mi o to co zrobić żeby sączek był drożny po naprawie ( ww sensie żeby dren się nie obsunął jak położe nowy bo stare dreny są uleżane przez lata a jak nowy włiżę to wejdzie w ziemię i znowu nie będzie przepływu)  czy może zakopać rurę gdzieś z boku? jakby ktoś wiedział to z góry dzięki bo żniwa już  niedługo.

#2452 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 06 lipiec 2015 - 21:48

władimiriec t25

To najlepiej melioranta z doświadczeniem pytaj, w ziemię to zawsze zamuli, trzeba na żwirek lub piasek łamany.

#2453 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 17:01

władimiriec t25

witam panowie mam klopot co jakis tydzien wywala mi paliwo z pompy wtrysowej przez ta srube co sie wlewa olej do pompy nie wiem czemu pompke zasilaja wymienilem miesiac temu bo raz dobrze szedl a raz zle ale teraz mi tak wywala ale tak to normalnie chodzi silny jesti wszysko dobrze a juz mnie to denerwuje co chwile zmieniac olej w pompie wtryskowej prosze o porade co mam zrobic zeby tak nie bylo dodam jeszcze mam pompke zasilaja na jeden zaworek z dolu a drugi z gory moze to ma cos do rzeczy mam jeszcze orginalne zasilanie z baku przez gore moze to cos ma rzeczy prosze o porade

#2454 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 15 lipiec 2015 - 22:06

władimiriec t25

To raczej norma w nich jest zmieniaj olej co jakiś czas tylko wcześniej upuść ropę z pompy żeby wszystko zleciało i przez jakiś czas nie będzie wywalać. Najbardziej wywala jak ma ciężej ciągnik i go przyduszasz . Ten oring szybko się w pompie wyrabia i potem zamiast oleju jest ropa w niej . A dla zmiany oringu raczej nikt nie ściąga pompy co chwilę żeby tylko jego zmienic bo przy okazji można mieć inne problemy potem .  

A jeśli nawet nie zmieniacie oleju w pompie lub jest tam ciągle tylko ropa to jeśli to nie jest jakaś chrzczona ropa to jemu nic nie będzie .   U mnie około 15-20 lat ten oring nie trzymał ciągle byłą ropa bez oleju i do dziś chodzi dobrze 

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#2455 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 16 sierpień 2015 - 21:25

władimiriec t25 Zapraszam kto jeszcze nie widział.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#2456 Share Cezary86

Cezary86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 11:44

władimiriec t25

Witam

Podczas koszenia trawy od kosiarki rotacyjnej odczepił się wał przegubowo-teleskopowy i uciął wystający z ciągnika WOM. W związku z tym mam pytanie czy ten WOM jest jakoś podzielony i tylko końcówkę da się wymienić czy trzeba rozbierać wszystko, boję się nawet myśleć o łupaniu silnika. http://allegro.pl/li...v2-uni-1-5-0820 - znalazłem coś takiego, czy to jest ta wymienna końcówka? czy się mylę. Bardzo proszę o pomoc :)

#2457 Share grzes_farmer

grzes_farmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 16:05

władimiriec t25

Oczywiście wałek WOM jest dzielony.I ten co podałeś w linku jest prawidłowy.Odkręć śruby wokół wałka i spróbuj go wyjąć.Wałek jest od środka zabezpieczony segerem.I nie wiem czy wyjdzie tylko po odkręceniu tej małej obudowy wokół wałka czy jednak potrzebne będzie zdjęcie całej obudowy obudowy podnośnika.

#2458 Share Cezary86

Cezary86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 20:41

władimiriec t25 Ok dziękuję za cenne informacje. Dam znać jak rozwinie się sutuacja, mam nadzieję, że korzystnie :) Pozdrawiam

#2459 Share badziak

badziak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 01:13

władimiriec t25 Mam prośbe czy ma ktoś jakiś mały schemat jak zrobić prowizoryczny starter z przycisku? Bo narazie jestem pozbawiony całej instalacji, a już wkurza mnie odpalanie na krótko z kabli rozruchowych.
Przycisk taki jakiś już mam samopowracajacy czy jakto tam się nazywa.. Tylko jak to podlaczyć najprościej z akumulatorem bez alternatora..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 865 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 05:07

władimiriec t25

Zasilanie włącznika podłącz do plusa aku a wyjście do małej śrubki przy rozruszniku i tyle.