emuel

władimiriec t25

Polecane posty

UrsusCzesio    310

"

  • moment dokręcenia śrub głowicy – 100-110 Nm
  • moment dokręcenia śrub łożysk głównych wału korbowego – 140-160 Nm
  • moment dokręcenia śrub korbowodów – 100–110Nm
  • moment dokręcenia nakrętki mocującej wtryskiwacz – 8-10 kgm "

Tak jest napisane w wikipedii.

Pisałem już o tym stronę wcześniej.

Dodam tylko, że u siebie właśnie z taką siłą mam dokręconą głowice i nic jak na razie się nie dzieje.

 

Na wikipedie to ja bym nie powoływał sie bo tam połowa to bzdury. Ja mam instrukcje obsługi i napraw i tam napisali 20kg-24kg czyli mniej więcej 200-240Nm


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale w Instrukcji obsługi pisało to samo. kilka postów wyżej cytowałem.

 

Może najlepiej by było wymienić na nowy ten elektromagnes niz bawić się w naprawę, która i tak niewiadomo czy coś pomoże... co o tym myślicie? Z tego co patrzyłem to koszt jego wynosi ok 100 zł.

Dzisiaj jak wrócę z pracy to popatrze może uda mi się cos zrobić z tym według waszych instrukcji, zobaczymy czy to coś da.

 

Zrobiłem dzisiaj wszystko tak jak pisaliście i po podłączeniu na krótko elektromagnesu jest pykniecie. Odkręciłem elektromagnes, rozkręciłem go, przeczyściłem styki i ta blaszkę. Po złożeniu i założeniu niestety ale nadal nie odpala poprzez kluczyk tylko słychać pykniecie w przekaźniku. Po próbie odpalenia na krótko dalej jest tak jak było czyli czasami odpali a czasami kręci się tylko sam rozrusznik. Dlaczego tak się dzieje i co to może być... czekam na dalsze propozycje jak to można naprawić.

 

Nie piszemy posta pod postem , używamy opcji "edytuj" - razor275

Jeżeli kręci się rozrusznik a nie obraca kołem zamachowym silnika tzn, że elektromagnes nie działa poprawnie, chyba że wyrobione są zęby na wieńcu to też rozrusznik nie obróci kołem zamachowym.

Co do palenia poprzez kluczyk... dochodzi prąd do cewki elektromagnesu ( tan cienki przewód)? Może gdzieś coś nie łączy jak powinno, może przy obciążeniu elektromagnes nie wybija. Zmierz czy dochodzi prąd do tego cienkiego przewodu, jeśli tak to stawiałbym jednak na uszkodzony elektromagnes. Zorzyk2 pisze bardzo mądrze o oporach, tu także może leżeć część przyczyny.

Co do kupna elektromagnesu za 100, to słyszałem, że rozruszniki szybkoobrotowe lepiej się sprawdzają zimą.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Jutro posprawdzam czy wszystko łączy i czy tam prąd dochodzi do tego cienkiego przewodu.

Bardziej polecałbyś kupić cały nowy rozrusznik szybkoobrotowy niz sam elektromagnes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zdecydowanie szybkoobrotowy. Od czasu do czasu eksploatuję władimirca z szybkoobrotowym rozrusznikiem i jednym akumulatorem 12V 140Ah. Niemal zapomniałem co to jest odprężnik. Jeśli nie chcesz kupować nowego to wymontuj stary przeczyść, przesmaruj, sprawdź ten kabelek i dopiero wtedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik to koszt do 300zl jak dobrze pamiętam, ten szybkoobrotowy. Masz nowy na 2 letniej gwarancji chyba i o niebo lepszy. Przynajmniej tak twierdzi spora grupa ludzi. U siebie mam oryginalny ale jak padnie to od razu kupie szybkoobrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Kup szybkoobrotowy litewskiej firmy Jubana kręci że mało silnik z ramy nie wyskoczy koszt 270 zł ja juz mam 2 rok taki rozrusznik działa bez zażutów :)


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Dzisiaj zakupiłem nowy rozrusznik własnie litewski i w końcu odpala normalnie, aż miło kręci jak wariat:) Jeszcze tylko siłownik zrobić i wszystko będzie cacy.

Dzięki wszystkim za porady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Tylko w zimie nie kręć tym rozrusznikiem dłużej niż 20 sekund bo będziesz pisał potem, że ten rozrusznik posypał się w jeden rok. 20 sekund kręcenia 2 minuty przerwy. Ja tam już wolę polski rozrusznik od c-360 ten R11 :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Co Ty mówisz ?

 

Też mam szybkoobrotowy i w Tym roku nie miałem żadnego problemu żeby odpalił nawet przy ponad -20. I nie mam żadnej świecy żarowej czy płomieniowej, kręciłem tak długo aż zapalił i nic się nie dzieje. To nie stary rozrusznik że zaraz coś się przepali ;)

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ale zobacz sobie np,. na pudełko pisze o tym nawet w sklepach od razu mówią (przynajmniej u mnie), żeby nie kręcić dłużej niż 20 s. Nie wiem dlaczego, chyba nie przez przekładnie nagrzewa się może? Ja go w zimę nie używam tak jak pisałem zimą ten R11 dobrze też kręci.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja również jestem użytkownikiem rozrusznika R11 :)

dobre akumulatory, to i w zimie kręci tak jak trzeba, ale co ja tu się będę rozpisywać...

Tutaj wystarczająco dużo opisałem i pokazałem na filmach:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/22590-odpalanie-wladimirca-w-mrozie-10-a-20-stopni/page__st__40


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Panowie ... mam problem z moim Władkiem .

Więc tak , gdy koszę rotacyjną gdzieś około 2 godzin ciągnik staje się "mułowaty" , nie może się zebrać na obroty - reaguje na pedał gazu z opóźnieniem , ogólnie jest słaby . Temperatury nie łapie , co to może być ?


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Temperatury nie łapie czy nie działa wskaźnik od temperatury? Przyciśnij go ręką mocno może masy nie łapie dobrze . Już szybciej Ci się może przegrzewa i dlatego słabnie . A kopci jak kosisz?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Faktycznie może coś z tym wskaźnikiem jest nie tak jutro obczaje . Nie, nie kopci .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciekawi mnie jak macie rozwiązane mocowanie łącznika centralnego przy ciągniku.

Bardzo prosiłbym, żebyście zamieścili zdjęcia swoich rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ok, jutro postaram się wstawić zdjęcia na AF :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Nie wiecie może są jakieś mocniejsze siłowniki niż c75 do władymirca bez przerabiania i rozdzielacz dwusekcyjny pływający?. Bo trudno owijarko owijać gdyż szarpie gdy tylko dzwignio ruszymy a i nie może podnieść i wykiprować balotu. Ma może ktoś kompletne wspomaganie ze sklepu agricola na allegro za 1980zł.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy jest np C100 od mtz-ta ale nie wiem czy pasuje, z budowy jest podobny. Rozdzielacz dwusekcyjny pływający? A z tym oryginalnym coś nie tak? Belot ile waży? Udźwig Władka na ramionach to jak dobrze pamiętam 700kg? Dasz mocniejszy siłownik to ucho oberwie. Może po prostu pompa słaba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Nie wiecie może są jakieś mocniejsze siłowniki niż c75 do władymirca bez przerabiania i rozdzielacz dwusekcyjny pływający?. Bo trudno owijarko owijać gdyż szarpie gdy tylko dzwignio ruszymy a i nie może podnieść i wykiprować balotu. Ma może ktoś kompletne wspomaganie ze sklepu agricola na allegro za 1980zł.?

 

Wymień rozdzielacz i pompę bo coś na pewno z nimi nie jest w porządku. Też się oczytałem przed podłączeniem władka do owijarki, że nie daje rady itp. ale widać tak dużo osób ma sprawną hydraulikę.

 

Ja mam nowy rozdzielacz i jak podłączyłem owijarkę to też mi wajcha ciężko chodziła ale teraz już się dotarła :D i leciutko się włącza nic nie szarpie. Jak kończysz owijać i chcesz zatrzymać owijarkę zmniejsz gazu na minimum i puść powoli wajchę na pewno nie szarpnie. Zresztą on na wolnych obrotach owija szybciej niż c-330 na pełnym gazie :D. Balota też powinno Ci kiprować bez problemu. Wczoraj miałem takie ciężkie to też ich nie czuł.

 

A jak podnosi Ci owijarkę musisz dodawać gazu aby podnieść bo jeśli tak to na pewno coś jest już zużyte.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak podnosze owijarke to obroty na pełny gaz bo inaczej nie podniose i tak samo przy kiprowaniu balota owiniętego. A z prędkości owinięcia ja zadowolony i na pompie NSZ10 i teraz na NSZ16. Rozdzielacz mam oryginalny z 78r. a siłownik w tamtym roku wymieniłem ramie siłownika i uszczelniacze. Olej to Hipol zalany. Jeszcze jak traktor zimny do na pełnych obrotach sam wykipruje te 10 balotów a potem już niechce. Ja na najwolniejszych obrotach zatrzymuje ale ten przeskok podowuje szarpanie mi bo tamta dzignia nie była nigdy używana gdyż tylko do owijarki zrobiłem wyjścia teraz. No właśnie C100 nie pasuje bo się pytałem w sklepie. Rozdzielacz pływający to taki jak ma C330 czy mf 255. Jak dobrze zrozumiałem to sprzedawca mi powiedział, że jest jakiśwzmacniany C70 ale nikt o tym nie wie. A jak z tym wspomaganiem co wyżej pisałem ma ktoś?. Bo tak myślę, że jak bym włożył to niemiał bym wreszcie luzów na zawsze. Tylko czy to będzie pasować do władka z zaniżono podłogo 78r. co zamiast kabiny mieli taki baldachim i dwie duże wajchy?

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Wymień pompę na poczatek ale pewnie to już rozdzielacz przepuszcza. Ile owinąłeś bali już nim? Mi na początku też ciężko chodziła sekcja bo też nie używana ale teraz już leciutko ( po 100 belach). Na pompie 10 bez gazu podnosi owijarkę tak samo rotacyjną czy tam wyrzucanie beli. Nawet ze stawiaczem podpiętym do owijarki tak samo podnosi.

 

Co do tego wspomagania. Niektórzy zakładają kolumny od c-360 i niby już jest spokój z tym ale chyba koszt podobny do wspomagania. Z jakiegoś auta może weź.

Albo kup nową kolumnę koszt około 600 zł. Taniej chyba na części kupić ślimak i resztę wnętrza.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam.Panowie potrzebuje pomocy gdy moj ruski chodzi na wolnych obrotch to chodzi tak jak trzeba czyli elegansko ale jak mu dodam wiecej niz pol gazu to cos tak bije w filtrze powietrze ze nie moge juz tego sluchac,ale zatkam szmata z gory te sitko to dobrze chodzi ale jak zabiore to tak bije ale nie wiem co to moze byc i prosze o pomoc jaka moze byc przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj