emuel

władimiriec t25

Polecane posty

Geo    10

Ja już chyba z 15 lat koszę kosiarką Famarolu 1,65 (na 3 noże na bęben) i jestem z tej kosiarki zadowolony. Władek świetnie sobie daje radę. Jedyne co musiałem zrobić to dodać 2 dodatkowe obciążniki z przodu i zawsze zalewam pełny bak paliwa (zawsze to około 50 kg dodatkowego obciążenia). Znajomy kosił C-335 tą mniejszą kosiarką na dwa noże to max godzinę mógł kosić, potem wodę gotowało. Wcale lżej ta kosiarka nie idzie a mniej kosi na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ja kosiłem T25 tą mniejszą i tą 165 , opory stawiały podobne ale niestety mam krzywe łąki i przy 165cm ściągało mi przód w prawą stronę , przydało by się go dociążyć :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33
Napisano (edytowany)

U mnie ta 1.65 daje radę 30 lat i dużo pola to nie górki tylko skarpy :D czasem trzeba 1 jechać

 

Mam pytanie z innej beczki. Ostatnio łapie mnie skleroza i dalej nie jestem pewien w jaki sposób ustawić zawory we władku może ktoś napisze czy dobrze robię. Rok temu ustawiałem a dziś dalej nie pamiętam.

 

Więc tak. Zaczynam od tłoka od strona paska klinowego. Ustawiam tłok w max górne położenie i wtedy ustawiam luz na tym tłoku? Potem obracam wałem aż drugi tłok będzie w górnym położenie i robię to samo. Coś nie tak będzie?

 

Wiem, że na kole pasowym są oznaczenia kiedy gdzie jest tłok ale ja to robię jeszcze też jak nie są wkręcone wtryskiwacze wtedy jest dokładniej.

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Jakim "momentem" ma się dokręcać głowicę i panewki we władku bo mi kartka smarem tam zaszła że nie mogę się doczytać ...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"

  • moment dokręcenia śrub głowicy – 100-110 Nm
  • moment dokręcenia śrub łożysk głównych wału korbowego – 140-160 Nm
  • moment dokręcenia śrub korbowodów – 100–110Nm
  • moment dokręcenia nakrętki mocującej wtryskiwacz – 8-10 kgm "

Tak jest napisane w wikipedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ale podobno te ostatnie Władki to czopka złomu.Jak nasi się tylko dołączyli do montażu to się sypały na potęgę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33
Napisano (edytowany)

Niby wszystko oryginał ale ktoś przedni "gril' odwrotnie założył może nie tylko ruscy składają ciągniki po pijanemu :D a i tak im to lepiej wyszło niż polakom na trzeźwo :D

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

w nich strasznie blachy rdzewieją i śniedzieją kostki w elektryce. 2 takie są u mnie na okolicę, w jednym też się wysypał rewers. więcej na temat awaryjności ledy nie słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Może ktoś mi coś doradzi. Robiłem ostatnio sprzęgło we władku i teraz słychać jakieś od niego dziwne odgłosy stuki coś podobnego jakie wydaje rozwalone łożysko oporowe. Ale to nie ono bo gdy wciskam sprzęgło też ten dzwięk jest. Myślałem, że łapki ocierają o łożysko ale też odpowiednio są ustawione łapki też trzymają się dobrze sprężyny mają nowe. Łożysko oporowe też w wibracje nie wpada.

 

Nie wiem co tak stuka. Może ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdźić? Bo ja już nie mam pomysłów.

 

Jeszcze jedno jaki jest objaw pękniętej głowicy?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladus25    0
Napisano (edytowany)

Moze masz wyrobione kliny co łączą walek do skrzyni albo masz duze luzy w skrzyni i będzie szarpac.

A co do głowicy to mogło by się lac byłby słabszy mógłby sie tuc

 

A co do ledy to cacyszko z wyglądu cena terz cacana

Edytowano przez Wladus25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Witek2010 Sprawdź połączenie wałka sprzęgłowego z wałkiem skrzyni biegów.Za pompą hydrauliczną jest klapka na 4 śrubki 8 przykręcana.Odkręć dekiel i sprawdź to złącze bo być może się poluźniło i klamocze :mellow: pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Rozbierałem jeszcze raz ciągnik i już jest cisza nie wiem co wtedy robiło ten dźwięk. Możliwe, że odgłos szedł od silnika bo zawory były trochę źle poustawiane chyba. Patrzyłem też na ten wałek sprzęgłowy ale widać wszystko chyba musiał ktoś kiedyś robić bo nie ma żadnych luzów a mam porównanie do nie robionego władka. Być może jeszcze przyczyną było, że miałem pompę niby wyłączoną a może ona nie była do końca ta wajcha odsunięta i tryby lekko ocierały choć wątpię w tą wersję.

 

Rozbierałem silnik we władku kilkakrotnie ale teraz miałem cuda z ustawieniem zaworów. Dawałem tak jak ma być czyli pierwszy tłok w górne położenie i na kole pasowym znak się zgodził potem obrót wałem w prawo o pół obrotu drugi tłok był w górnej fazie i wtedy od razu na tym pierwszym wcześniej ustawianym tłoku już był luz na zaworach około 1 cm. Nie wiem co było tego przyczyną, że nie mogłem zaworów ustawić. Żeby było jeszcze śmieszniej to tydzień temu ustawiłem za pierwszym razem i było ok. Nie wiem czy możliwe, że wał był obracany nie w tę stronę wcześniej i to coś zrobiło ale wygląda, że co drugi obrót wału trzeba dobrze trafić to wtedy jest dobrze (trochę namieszałem). Wtedy jak był luz to wiadomo też nie działał odprężnik. Ustawiłem je w końcu ale też do końca nie wiem co było przyczyną...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

u mnie na wsi koleś miał takie jazdy z zaworami - winny był skrzywiony wałek rozrządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam.Panowie potrzebuje pomocy w sobote podpiolem opryskiwacz i ledwo co mi wladek podniusl pusty ale nie wiem czemu,a pare godzin szybciej normlnie podniusl kosiarke bez proglemu co to moze byc za przyczyna?czy jest to mozliwe ze jest malo oleju w pompie?czy moglo cos zablokowac ale tak odrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Długo mnie nie było ale nie miałem za bardzo czasu rozpisywać się na forum.

Dokończyliśmy budowę pługu, znaczy się muszę jeszcze jechać zakuć węże i będzie wszystko skończone. Blachę na lemiesz kupiłem na złomie wyszło mnie to około 170zł. Trafiły mi się także łańcuchy o ogniwach grubości 10mm więc się nawet nie zastanawiałem. Lemiesz zrobiliśmy 200cm szeroki i wyszło 56 wysokości. Regulacja na 2 skosy w prawo i lewo, a także ustawienie na prosto.

Łańcuchy na koła wyszły także nieźle: 20szt po 16 ogniw na koło. Wypełniają każdą wolną przestrzeń między bieżnikiem.

Zdjęcia dla chętnych na PW.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@zibi16245 na rozdzielaczu do góry jest tak zwany zawór przelewowy.Dekielek na 2 śrubki 10 14 klucz.Wykręć ten dekielek i puknij młotkiem w ten zawór tak żeby wyskoczył na wierzch wyczyść go załóż.Jak to nie pomoże to prawdo podobnie wywaliło uszczelniacze w pompie. Jak jest stara pompa to nie warto wymieniać uszczelniaczy tylko nową pompę. Koszt koło 90 zł.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc pług skończony i nawet próba była. Zachęcam do budowy bo satysfakcja jest gwarantowana. Koszt węży 110, zawiasy 100 blacha na lemiesz 170 materiał na ramę 200 farba 30, dwie paczki elektrod kilka tarcz do cięcia no i wkład własny.

Ogólnie mówiąc myślę, że się opłacało, ponieważ wyszło to naprawdę solidnie i na pewno zimą odwali kupę roboty, a myślę, że i latem się przyda.

Jeśli ktoś się zdecyduje to chętnie pomogę w miarę możliwości.

post-46087-0-07026000-1339182872_thumb.jpg

post-46087-0-13907100-1339182924_thumb.jpg

post-46087-0-18892900-1339182939_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Montowanie pługa do ciągnika podobne jak u mnie :D zalóż sobie gumę do spychania koszt jednej 70 zł wymiary gumy to 25 x 5 x 50 cm ja potrzebowałem takich aż 4 sztuki może i drogo ale nie scharatasz sobie drogi , kostki czy płytek koło domu :)


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj