emuel

władimiriec t25

Polecane posty

fenomen1990    1

normalne ze ciągnik który ma większą moc jest lepszy i więcej rzeczy można nim zrobić, to chyba nie jeden by wolał c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
U kogo z was władek robi jako jedyny traktor w gosparstwie?? i na ilu ha??

U mojego wujka na 12ha robi od ponad 20lat jako ciągnik główny

U mnie na 34ha jako pomocniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

ale jak jest tylko władek to trzeba sobie jakos rade dawać, a 20ha nie będzie aż tak straszne. Czasem trzeba zmienić stare przyzwyczajenia po dziadkach w obrabianiu pola. Mniej się orobisz a wydajniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

No ok ale jak ktoś ma 20 hektarów i tylko władka to troche cienko prowadzi to gospodarstwo :lol: . Co to są stare przyzwyczajenia po dziadkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak ktoś dostał gosodarstwo po rodzicach to może się rozwijać, co innego jak zaczyna się od zera i małej ilości hektarów. Cięzko nawet dostać pożyczke na rozwój. Obecnie mam około 5ha swojego i jeszcze dzierżawy to tak z 8 będzie. A w tym roku dodatkowo wzieliśmy 14ha, to będzie razem 22ha. Tak z miejsca nie wezmę nowego traktora więc muszę się jakoś przemęczyc i jak wszystko bedzie dobrze to coś się rozwinie. :lol:

A jeśli chodzi o te przyzwyczajenia po dziadkach to np. u mnie sąsiedzi bez sensu jeżdżą w pole kilka razy i uprawiaja je tak jak ich dziadkowie nic nie zmieniajac i udoskonalając. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Rzeczywiście, masz racje. Tez widze że niektórzy to coroku podorywka a później na przemian brony-kultywator. Ile to czasu i paliwa sie marnuje, ale coraz więcej ludzi pryska ściernisko i później dopiero orka siewna albo zimowa.

U mnie też było podobnie jak u ciebie. Był tylko władek a ziemi przybyło i trzeba było wszystko nim obrobić. Ale tyle to na władka za dużo. Bedziesz musiał cos władziowi do pomocy rzucić bo sie zamorduje tak jak mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mój znajomy na 18ha obrabia dwoma Władkami jeden T25 i niedawno kupił nowego i choć nię czasami nie wyrabia to mówi że nie chce innych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

No a jakby miał władka i np. ursusa 385, który od władka wiele droższy nie jest to nie dość, że zawsze by sie na czas obrobił to jeszcze by miał kiedy odpocząć po robocie i jakiegoś browara zrobić. A tak to nawet niewie co to znaczy pewnie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1991    0

Wiecie może czym może być spowodowane mocne kopcenie ciągnika?

Podejrzewam że to może być pompa?

?Jak sądzicie????? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

mi sie też wydaje ze to pompa mój to mocno dymi około 15minut po odpaleniu a potem już przestaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wtryski też maja coś do kopcenia. Ja bym jeszcze sprawdził luzy na zaworach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

I filtr powietrza czy nie jest zapchany. Zaczynaj od najprostszych przyczyn. Jak wszystko inne bedzie ok to dopiero sprawdź pompe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1991    0

Wtryski mam dobre.Były przeczyszczne.

Z resztą całe głowice oddałem do regeneracji.

Wyszło wtedy że miał niesprawny wydech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

no dobrze ale luzy na zaworach można jeszcze raz sprawdzić bo głowica po regeneracji mogła sie dotrzec no i cos sie rozstroiło. U mnie coś kopcił przy średnim obciążeniu no i po zdjęciu przykrywek od klawiatury okazało sie że luz na zaworach się zmienił. :lol: Po regulacji jest ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Zawsze po remoncie, jak sie już zrobi kilka motogodzin to sie powinno jeszcze raz "podociągać" głowice i potem sprawdzić ustawienie zaworów i przeważnie jest spory luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

jak dla mnie to tylko na zimnym. Bo jak silnik sie rozgrzeje to już jest inna warość luzu, albo jego brak.

Z tego co sie orjętuję to na zaworze dolotowym 0,4mm, a na wylotowym 0,5mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

We władku luzy zaworowe na ssaniu i na wydechu wynoszą 0,3mm przy zimnym silniku. Tak podaje instrukcja obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

może i 0,3mm ale na pewno nie na obu bo wylotowy bardziej sie grzeje i potrzebuje wiecej luzu.

Wlot 0,3, wylot 0,4 to mogę się jeszcze zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Na 100% oba mają taki sam luz (0,3mm), specjalnie sprawdzałem w książce, która była w komplecie z władkiem dostarczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

ok może nie znam się ale u nas mechanicy co robią traktory to ustawiaja na wylocie więcej. Ja też tak ustawiam. Kiedyś ustawiliśmy po równo i jak się rozgrzał to coś było nie tak, ale jak zwiekszyliśmy luz na wylocie to było ok.

Znajomy ma ruską koparke 2 cylindrową chłodzona powietrzem to w niej ustawia zawsze więcej na wylocie.

I tak jak pisałem 0,3 i 0,4 i jest dobrze, ale nikomu nie karze tak ustawiać po prostu może mój tak potrzebuje to i tak ma. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Ja ustawiam oba tak samo, na takie ciasne 0,3mm i jest zawsze wszystko ok.

Czy miał ktoś z was problem z włączeniem pompy chydraulicznej? Bo u mnie czasem niedaje sie włączyć. Tak jakby coś sie blokowało bo wogóle nie można przesunąć tej dźwigni od włąćzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj