Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pneumatyczne sprzęgło WOM

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 maj 2015 - 17:35

Witam, ma ktoś schemat jak to ma być podłączone ? Gdy wciskam sprzegło maks zapala sie lampka i słychać że elektro pneumatyczny zawór się otwiera, ale nic sie nie dzieje. Są tam dwa te zawory ? jeden mam z lewej tak jakby a drugi nad butlą tak jakby i do tego drugiego idą dwa kable tylko że nie ma w nich prądu. Wygląda to mniej więcej tak http://abload.de/ima...itowejmzlow.png Ten po prawej to zaraz za butlą jest i przez niego idzie powietrze do tego po lewej. Ten z lewej sie otwiera bo czuć ale nie ma powietrza

Dwa kable są do jednego pinu podłaczone i w nich jest prąd, następnie przechodzą do tego drugiego zaworu przez kabine 30 cm dosłownie ale prąd sie gubi i w dodatku kabel rozdziela sie na dwa piny. Ma ktoś z was to ?

Edytowany przez MarcinNH, 12 maj 2015 - 17:51.

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pneumatyczne sprzęgło WOM Dzisiaj, 18:40
  •  

#2 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 12 maj 2015 - 19:08

Weź to Sam przeczytaj i powiedz co z tego zrozumiałeś . :blink:

ZETOR TEAM

#3 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 13 maj 2015 - 09:04

Masz takie coś w zetorze ? jak zerkniesz pod niego to bd wiedział o co chodzi. http://instrukcja.pl...ge_37058436.jpg Tu jest jeden elektomagnes ja mam dwa w jednym jest prąd w drugim nie i on nie otwiera. Szukam kogoś z dwoma zaworami żeby mi powiedział jak on to ma

#4 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 13 maj 2015 - 14:31

kolego ,z tego co się orientuję to standardowo do pneumatycznego WOM  montowano jeden elektrozawór ,tak jak masz w instrukcji.  Jesteś pewien,że  ten drugi powiązany jest z wom-em ? Hamulce masz 1-dno czy 2-u obwodowe ?

Jeśli chodzi o moment zadziałania sterowania Wom-em to musi być odpowiednie  ciśnienie  w butli i za to odpowiada mechaniczny zawór  CIŚNIENIA MINIMALNEGO (w pobliżu butli).Być może  w twojej wersji( choć bardzo wątpię ) dano drugi elektrozawór (zamiast mechanicznego ) otwierający dopływ tego powietrza ? Zdjęcia Jesteś w stanie wstawić ?

Edytowany przez DarekD, 13 maj 2015 - 14:39.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 14 maj 2015 - 08:44

Masz racje wczoraj to rozebrałem i to jest zawór ciśnienia minimalnego. Zmyliły mnie te kable tam podpięte ale już wiem że to czujnik ciśnienia. Ten zawór ciśnienia minimalnego mi sie zapiekł ale rozebrałem go i działa. Teraz mam kolejny problem ten siłowniczek sie wysuwa ale nie rozłączy mi WOM dopiero jak pociągne wajchą to ten siłownik wysunie się jeszcze 1 cm i wtedy rozłączy. Jakie powinno być ciśnienie ? Wcześniej miałem 6 atm a teraz jak otworzyłem całkowicie ten zawór ciśnienia minimalnego to nabija mi tylko do 5, Może to być spowodowane tym że brakuje tej jednej atm ?

Edit: Po regulacjach tym cięgłem pomiędzy dźwignią siłownika a dźwignią sprzęgła zaczeło mi rozłącząć z guzika. Tylko obawiam sie że luz może nie być odpowiedni teraz ? Do ustawienia luzu wom musze odkręcić skrzynkę akumulatora ? W instrukcji wyczytałem że luz ma wynosić 4 mm tylko między czym te 4 mm ?

Edytowany przez MarcinNH, 14 maj 2015 - 12:58.

#6 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 14 maj 2015 - 13:54

zrób taki luz żeby w stanie rozłączenia łożysko wyciskowe WOM-u nie dotykało łapek sprzęgła ( sprawdzisz przez otwór kontrolny ) (  zdejmiesz skrzynkę to będziesz miał wszystko pod ręką. Dokładnie to ma być  3mm między łożyskiem a łapkami i 4,5 mm w osi otworu widełek cięgna połączonego z dźwignią wchodzącą do skrzyni i sterującą łożyskiem wyciskowym ale po WCZEŚNIEJSZYM odłączeniu dźwigni numer 6

Jeśli chodzi o ciśnienienie to lampka  powinna się zapalić przy spadku poniżej 380kPa ( około 3,8atm ) ,od ilu zawór puszcza to nie wiem . Prawidłowe ciśnienie w butli to 5,9+/- 2 atm

Załączone pliki

Edytowany przez DarekD, 14 maj 2015 - 14:18.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 14 maj 2015 - 18:18

"4.5 mm w osi otworu widełek cięgna połączonego z dźwignią" czyli że dźwignia stoi a cięgło może sie poruszać 4.5 mm w lewo bądź w prawo ? Czy to razem z tą dźwignią ma sie poruszać w skrzyni tyle ?

EDIT: Przez to okienko zobaczyłem że 3 łapki sprzęgła są oparte o koło zmachowe, to tak ma być ?

Edytowany przez MarcinNH, 15 maj 2015 - 20:46.