Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tur emily tp5 Massey Ferguson

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pka93

Pka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 maj 2015 - 14:45

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie montowania tura Emily tp5 na Fergosonie.Ładowacze tej marki mają rozwiązane poziomowanie po przez dodatkową parę siłowników. Mam 5 przewodów do podłączenia. Posiada on joystick sprzężony z 2 sekcyjnym rozdzielaczem a sterowanie 3 sekcją odbywa się za pomocą elektrozaworu. Zasianie rozdzielacza mam wzięte z wyjść hydrauliki ciągnika. W tym miejscu pojawia się moje pytanie jak podłączyć te 5 przewodów. Wiem że 2 z nich odpowiadają zasilaniu siłowników góra duł. Pozostałe 3 odpowiadają za 3 sekcję i sterowanie płytą. Tur w tej chwili podnosi się tylko góra dół. Nie mam podpiętego jednego przewodu. Może ma ktoś z was takie rozwiązanie i podzieli się informacją jak podłączyć takie cudo. Był bym niezmiernie wdzięczny. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tur emily tp5 Massey Ferguson Dzisiaj, 09:44
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 maj 2015 - 14:55

Masz jakieś oznaczenia na rozdzielaczu? Padnięty dziś jestem i chyba nie załapałem o co Ci chodziło z tym 5 przewodem ale przeważnie jest tak, że 2 idą na siłowniki góra/dół, 2 na ramkę (3 sekcje). Do rozdzielacza idzie zasilanie i powrót. Jak napisałeś o jeszcze jednym przewodzie to może być to kontynuacja ciśnienie tj. taki swobodny przepływ który możesz dać pod powrót lub na kolejny rozdzielacz.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share Pka93

Pka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 maj 2015 - 17:02

Z tym że 5 przewód wychodzi od ramy tura. I muszę gdzieś go wpiąć do rozdzielacza. Z tego co napisałeś mam go wpiąć do rozdzielacza do ,,swobodnego powrotu". Jeden powrót mam zajęty ale z tego co się orientowałem w rozdzielaczu jest jeszcze jeden powrót podłączany od góry( tak jakby 5 miejsce). Nie wiem czy jasno napisałem. Jeśli nie to postaram się wstawić zdjęcia.    

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 maj 2015 - 21:49

A to nie jest przewód od amortyzacji  wysięgnika? I nie powinien być czasem połączony z wężem od podnoszenia ramienia (po przez trójnik) sprawdź ten trop.

#5 Share Pka93

Pka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 maj 2015 - 10:04

Ale jeśli to by była amortyzacja to regulacja płyty myślę że by chodziła a na ten moment podnosi tylko góra dół. W najbliższym czasie postaram się sprawdzić wszystkie tropy. Ktoś z forum chyba ma takiego tura. Może się w temacie wypowie, nie musiał bym błądzić dzięki temu :).  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Pka93

Pka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 maj 2015 - 09:49

Witam po przerwie. Problem tura prawie rozwiązany. Winą nie działającej płyty był zły tłoczek rozdzielacza. Pozostaje kwestia trzeciej sekcji ale i z tym myślę że dam sobie radę. Dziękuję za pomoc.