Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdzielacz nie odbija.

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 08 maj 2015 - 17:24

Rozdzielacz nie odbija.

Witam mam taki problem. Dobrałem się do zaworu od ciśnienia w układzie tym cycku u góry rozdzielacza. Podkręciłem i pojawił się problem (wcześniej wyjąłem filtr hydrauliki). Mianowicie rozdzielacz nie odbija a przed całą akcją wszystko pasowało. Po lekkiej przygazówce odbijał. Teraz przy około 1500 obrotów mam 170-180 bar. Dodam, ze zdjąłem jeszcze cięgło z dźwigni koło siedzenia, ale już jest na swoim miejscu i podnosi. Zatem jak to możliwe, że nawet na ciśnieniu 80 bar odbijał, a teraz nie? Coś podeszło przez brak filtra? Na usprawiedliwienie swe dodam, że z ciekawości musiałem to podkręcić, ale mi zawsze na skróty wychodzi dwa razy dłużej.

PS. Dodam, że jak ustawiam teraz znów na mniejsze ciśnienie to szybciej odbija. To znaczy przygazuję i odbije, ale na tym koło 170-180 to nie ma mowy. Żadna z dźwigni. Czy możliwe, że ten zawór na dole rozdzielacza ma coś do rzeczy. bo tam jest jakiś przelewowy z tego co wiem. Wyrobiony albo coś i przy większym ciśnieniu przepuszcza?  według wskazań to na małym gazie mam ze 110 bar a na większym idzie do tych 170. Ale czemu to cholerstwo nie odbija. Jeszcze to kolano które idzie od zbiornika do rozdzielacza, mówię o tym wchodzącym nad zaworem ciśnienia jest dość ciepłe po krótkiej zabawie hydrauliką ale to pewnie kwestia ciśnienia i oleju.

Edytowany przez mchammer, 08 maj 2015 - 17:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdzielacz nie odbija. Dzisiaj, 06:11
  •  

#2 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 11 maj 2015 - 19:31

Rozdzielacz nie odbija.

Jakieś propozycje ?

Do wyjęcie zawory przelewowego w rozdzielaczu przy kierownicy trzeba spuszczać olej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 12 maj 2015 - 19:12

Rozdzielacz nie odbija.

http://agromasepolno...id_product=2028

http://agromasepolno...id_product=1990

I jeszcze jeden http://allegro.pl/za...5275437758.html

Co to za różnica? W tym jednym jest to R80 . Tak jakby do regulatora siłowego? Tam chyba takie oznaczenie było

Na jednym jeszcze jest taka tulejka a na drugim nie. Który do czego? Wyjałem stary z rozdzielacza ale tulejki żadnej tam nie ma albo przynajmniej nie wyleciała.

U mnie jest mniej tych wyżłobień na zgrubieniach. Mam po dwa, Czy to gra jakąś rolę ?

Edytowany przez mchammer, 12 maj 2015 - 19:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 12 maj 2015 - 21:27

Rozdzielacz nie odbija.

na moje oko to wszystkie zawory są takie same. W dwóch dodatkowo dołożyli gniazdo zaworu. Dwa są złożone a jeden ma zdjętą zaślepkę.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź