Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa 10ha

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radek1299

radek1299

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 maj 2015 - 21:00

Uprawa 10ha witam!
Czy opłaca się rozpoczynać jakąś uprawę na 10ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa 10ha Dzisiaj, 07:18
  •  

#2 Share stasiu670

stasiu670

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 maj 2015 - 21:21

Uprawa 10ha

A powiedz musi się opłacić?u mnie we wsi mają po 5 ha i uprawiają po trochu

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 maj 2015 - 21:29

Uprawa 10ha

Jednym będzie się opłacać innym nie. To zależy. Jaka klasa ziemi? Posiadasz jakieś maszyny? Doświadczenie w uprawie? itd...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share radek1299

radek1299

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 maj 2015 - 21:37

Uprawa 10ha Założyłem osobny temat w dziale: Inne uprawy gdyż interesuje mnie w przyszłości uprawa wierzby energetycznej. Podobno jest to dobre rozwiazanie i gdy się dojdzie do 20ha to nawet może być już nieźle opłacalne
a jeśli chodzi o dodoświadczenie to trochę jest gdyż od małego pomagam w uprawie zarówno dziadkom jak i rodzicom (orka, żniwa itp.)

#5 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 07 maj 2015 - 23:20

Uprawa 10ha

W mojej rodzinie jest gospodarz który mając 12 ha ziemi kl III-V hodował świnie. Jedni mówią że się nie opłaca, a on ma dwa domy, w tym jeden nowy i gospodarstwo 12ha, więc jakoś idzie bo jak z 12 ha jest w stanie utrzymać rodzinę i budować nowy dom i mieć jeszcze trzeci to już się musi jakoś kręcić. A mój wujek mając 18 ha IV-IV kl nie mając rodziny("stary kawaler") i sobie nie radzi, ma kredyty, nie stać go na opłacenie składek(KRUS), były nie raz takie sytuacje że nie miał na paliwo żeby obrobić ziemię, nie wspominając o tym jakie uzyskuje plony i ile sypie nawozu. Brakuje mu nawet podstawowych maszyn np. opryskiwacz i cała reszta sprzętu. Są też rodziny że z gospodarstwa 10 ha IV-Vkl żyją 4 dorosłe osoby i dzieci, mają cały sprzęt do uprawy, kilka samochodów na podwórku i nic im nie brakuje. Każdy gospodarzy inaczej i każdy ma inny zysk, ja na twoim miejscu bym się nie zastanawiał nad tym czy warto zając się uprawą.

Napisz jeszcze jaka kl, jaki masz sprzęt i czy masz jakieś budynki do dyspozycji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share radek1299

radek1299

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 maj 2015 - 14:23

Uprawa 10ha Klasa słaba głównie V I VI. Sprzęt mają dziadkowie ale nie mam problemów z jego użytkowaniem więc traktuje go jako swój: Ursus 2812, płóg 2 skiby, brony, siewnik, rozsiewacz do nawozu, sporą przyczepę, zgrabiarke, przetrząsacz, kosiarke. Posiadam również sieczkarnie do kukurydzy Fortshritt. Sprzęt starej daty ale mały areał można uprawiać. Mam starą szope i stodołe ale na to się nie nastawiam bo rodzice chcą to zagospodarować w inny sposób.