Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody???

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawdfarmer

dawdfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna i oczywiście rolnictwo

Napisany 28 luty 2008 - 19:59

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? a to co polskie najlepsze :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Dzisiaj, 21:17
  •  

#22 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 23:02

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Dokładnie. Ciągną z zza granicy tą padlinę a nasze świnie gdzie. Jak się te miastowe posrają po tej padlinie europejskiej wtedy będą chcieli nasze. Tylko nie wiadomo czy ktoś będzie jeszcze hodował świnie w kraju
Mój Wladimirec podbija świat

#23 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 12:05

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? póki będą sprowadzać to będą po 3 zł tylko teraz na święta są umnie w środe po 3.50+vat a potem znowu w dół a zboze po 700-800zł to jest gorżej niż źle

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 12:27

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Wszyscy narzekają a co robiecie w tym względzie żeby było lepiej??? W Francji jak co to rolnicy strajkują a w Polsce ?
Mają nas po prostu w d*pie za przeproszeniem po pierwsze jeden porządny związek rolniczy a nie 1500 i mają póżniej ich głęboko gdzieś !!!!
Nażekać to Polak potrafi ale żeby się zzeszyć to już nie jeszcze widocznie jest za dobrze !!!!

#25 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 14:35

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Ceny będą małe bo my mamy h** a nie polityków ,,,nic niepotrafją zrobić teraz wizy zdejmie bo Bush tarcze chce postawić
na naszej ziemi mamy gówno a nie rząd :angry: a mięso zza granicy przywiozą

A co to za słownictwo??? chce bana dostać?? da sie zrobić :)

Edytowany przez andrzej2110, 12 marzec 2008 - 21:54.

AF - to Jest To:)

#26 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 23:45

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? słownictwo słownictwem prawdę piszę

#27 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 00:11

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? No w sumie to prawdę chłopak napisał. Mi się wydaje że świnie w lato powinny pójść znacznie w górę bo tyle co ludzi po rezygnowało lub ograniczyło hodowle to kiedyś musi być ten świński dołek :) Może do ruska zacznie iść. Jak na razie sytuacja się trochę poprawiła ale to jest za mało żeby mówić o opłacalności jak zboże zaczyna mi się kończyć i będę musiał po 900zł kupować :)

#28 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 20:48

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? To całe popapraństwo to tylko wojna wyrówna :) :) :) :)
Mój Wladimirec podbija świat

#29 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 21:10

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Panowie pomimo tych niskich cen to słyszałem że Urząd Skarbowy ma się nami zainteresować. Będą ponoć szukać skąd my mamy na dokładkę do tych świń. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 21:18

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? "Panowie pomimo tych niskich cen to słyszałem że Urząd Skarbowy ma się nami zainteresować. Będą ponoć szukać skąd my mamy na dokładkę do tych świń"

bendą szukać zamiast pomóc dla Rolnika.W sklepie drogo a dla rolnika po 3,50za kg
A co oni robią żeby było lepie nic!!!
AF - to Jest To:)

#31 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 23:55

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? 3,20 nie 3,50 po prostu popie...... ich

#32 Share ronnie1018

ronnie1018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 23:38

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Ja na początku września sprzedawałem po 4, 50 zl + konto i sprzedawałem duże bo miały po 125 kg. A tak przeważnie to co wydamy na świnie zwróci nam się po sprzedaży wiec bilans wynosi 0zl.

#33 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 16:39

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Może się taki Polaczek rzucić na coś co obecnie jest w cenie jak np. na dzień dzisiejszy opasy. ;) Podobnie było 10lat temu, wtedy 1t rzepaku rolnik odwoził za 1700 zł i było dobrze, a gdy świnie poszły w dół od razu wielki przeskok na rzepak i teraz mamy po 1000. Podobnie będzie z bydłem, no chyba że świnie podskoczą ;) Ale to jest mało prawdopodobne żeby były w cenie która zadowoliłaby rolnika.
W Niemczech jest tak że rolnik wie zanim kupi prosięta za ile może sprzedać tuczniki do masarni, jeśli mu to się nie będzie opłacało to po prostu nie kupuje, a u nas RULETKA dobrze że nie Rosyjska. ;)

Więc ryzykujcie co będzie się w tym roku opłacał, i gdzie Tusk i jego ekipa będzie rzucała kłody pod nogi rolników.

#34 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 czerwiec 2009 - 16:32

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Chciałbym odnowić ten temat i zaprosić do dalszej dyskusji na temat cen żywca wieprzowego. O ile mi wiadomo w tym roku ceny skupu trzody kształtują się na całkiem dobrym poziomie jednak do 5 zł nie dochodzą ;)

#35 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 19 czerwiec 2009 - 17:09

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Dochodzą dochodzą.. ale i koncentraty wyszybowały ...nie jest źle ciekawe tylko jak długo  to się utrzyma

#36 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 19 czerwiec 2009 - 18:34

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Przy większych ilościach cena spokojnie przekracza 5 zl a jeśli ktoś ma ponad 100 to mój znajomy oddawał za 5,5 zl

#37 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 21 czerwiec 2009 - 09:36

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? Teraz nawet przy małej ilości cena spokojnie dochodzi do 5,5zł za kg. Widać, że świnek nie ma, bo u mnie są 3 rzeźnie i kilka spędów. Ceny zróżnicowane, bo od 4,80 do 5,30 + vat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 21 czerwiec 2009 - 09:50

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody??? W zeszłym tygodniu nawet ze spędu do ojca dzwonili bo zawsze odstawialiśmy co tydzień może 2 po 4 świnki a teraz nie ma ;) Te świnie chyba się zmówiły bo teraz ja sa prosięta drogie to u nas się prosi po 4 a nawet 2. A jak było świń w cholerę to się prosiły jak głupie po 10 ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!