Skocz do zawartości

Zdjęcie

grudziądzkie wyskakuja z ziemi

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 maj 2015 - 18:07

Kolego @jahooo - nie pisz bzdur że po tytoniu nic nie było widać. Ja mam ciężkie gleby i po orce bez bronowania to możesz sobie jedynie w głowę popukać co z tym zrobić. Wiem dobrze że przy różnych glebach pług co prawda 4x30 UG jak i 3x30 ma duże problemy z utrzymaniem głębokości. Lemiesze nie mają tu za dużego znaczenia bo zawsze musiały być dobre. Do tego były są za niskie i mają za mały prześwit pod ramą. Zmieniłem to na Kvernelanda 16" z dużą odkładnicą i jakoś o dziwo nie mam takich problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grudziądzkie wyskakuja z ziemi Dzisiaj, 21:30
  •  

#22 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 07 maj 2015 - 18:18

U mnie też gleby nie są lekkie - glina i borowina. Ale masę ludzi jeszcze orze pługami unii i dają radę. I nie widzę nikogo z odważnikami na pługu.

Sam mam obrotowy (oprócz unii) i orze się nim lżej (tzn ma mniejsze opory) oraz lepiej jakościowo niż UG, ale potrafię też zaorać tym starym pługiem. Wymaga więcej uwagi i starania, trudniej go ustawić, ale orze ładnie.

Sekret orania tytoniu polegał na tym, że orało się stojące badyle.  Żadnych talerzówek, bronowania itp. Sam pług i badyle. W latach 80-tych o pługach zachodnich można było tylko pomarzyć, konkursy orki były robione na polskich pługach i aż miło było popatrzeć, jak ktoś potrafił ustawić pług :D

#23 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 maj 2015 - 19:55

grudziądzkie wyskakuja z ziemi Pług mam nowszy niz ten na zdjeciu...
Aa ciagnik case 885xl

#24 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 07 maj 2015 - 20:23

Widzę, że masz tam dwie dźwignie regulacyjne, jedna do szybkości opadania, druga do automatyki, ale na zdjęciach google niewiele widać, co do czego. Np. to zdjęcie http://img39.otomoto..._5_1080x720.jpg

Masz jakąś instrukcję do tego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 maj 2015 - 20:31

grudziądzkie wyskakuja z ziemi Pług mam nowszy niz ten na zdjeciu...
Aa ciagnik case 885xl
Od prawej strony pierwsza od przodu to glebokosc opadania. Ta obok to podnosnik gora dół. Zolta to wałek wom.
A ta ostatnia to dokladnie nie wiem ale probowalem czy dziala jako docisk podnosnika to nic nie reagowalo.
Powiedzialbym ze jak sie nia ruszy do przodu to podnosnik lekko drga do gory a jak do tylu to troszke sie opusci
Od prawej strony pierwsza od przodu to glebokosc opadania. Ta obok to podnosnik gora dół. Zolta to wałek wom.
A ta ostatnia to dokladnie nie wiem ale probowalem czy dziala jako docisk podnosnika to nic nie reagowalo.
Powiedzialbym ze jak sie nia ruszy do przodu to podnosnik lekko drga do gory a jak do tylu to troszke sie opusci

Edytowany przez bandit1945, 07 maj 2015 - 20:37.

#26 Share tomi_86

tomi_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 maj 2015 - 21:35

lemiesz idzie oporowo, niestety taki urok tych pługów, pokombinuj z płaszczyzna do której on przylega a mianowicie połóż lemiesz podkładając blachy i po testach dopiero wspawaj, rzuć okiem jak lemken to zrobił i zrób podobnie, lemiesz ma za zadanie odciąć, a nie pchać wtedy nawet w c360 regulacja dociążania zadziała prawidłowo, a dział ona w prosty sposób, jak masz opór na przyłączu uciągowym( górnym łączniku lub dolnych cięgnach ) to automatycznie hydraulika podnosi pług z tym że pług zostaje w tej samej pozycji a ziemie stawiająca opór na lemiesze dociska koła ciągnika, ja miałem pewien czas 2+1 unij i tydzień zabawy w poprawę konstrukcji zanim zaczęły robić robotę 

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 08 maj 2015 - 07:00

Sprzedaj go i nie kombinuj, to dziadostwo a nie pług. Kup taki fortschritt   http://olx.pl/oferta...html#d552f24d18  lub http://olx.pl/oferta...html#d552f24d18 4 skibowy i będziesz wiedzał ze masz pług, jak sucho te bez problemu wchodzi, ładnie przykrywa, nie ma   z nim żadnych problemów. Ja na taki zamieniłem tylko półzawieszany, i dziękowałem bogu że Unie sprzedałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 maj 2015 - 21:37

Te fortschritt-y mają regulację szerokości pierwszej skiby? - bo jakoś nie widzę, a bez tego na pług bym nawet nie spojrzał...