Skocz do zawartości

Zdjęcie

grudziądzkie wyskakuja z ziemi

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 maj 2015 - 06:57

grudziądzkie wyskakuja z ziemi Witam.
Kupilem ostatnio pługi grudziadzkie zagonowe 4x40 i niedawno pierwszy raz nimi oralem.

Okazalo sie ze slabo idą w ziemie... Na piasczystej wbijaja sie ladnie aa na troche twardszej odrazu wyskakuja....
Co moze byc przyczyna?
Dodam ze plugi potrafie ustawic jak sie nalezy... Kosowalem je i troszke bylo lepiej ale nadal wyskakiwaly....

Dodam ze z tylu na ostatnim plugu mam leggo zgieta piętke.... To moze byc przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grudziądzkie wyskakuja z ziemi Dzisiaj, 21:23
  •  

#2 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 07 maj 2015 - 07:12

grudziądzkie wyskakuja z ziemi ja swój musiałaem obciążyć

#3 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 maj 2015 - 07:24

ALE  kupiłeś nowe  te pługi? mają  dłuta  i  dobre  lemiesze?

Na  ramionach  podnośnika  którą  stronę masz  wyżej ? 

skoro  pytasz  to  znaczy że jednak  nie  umiesz  ustawić jak  należy.......

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 07 maj 2015 - 07:26

Ten typ tak ma, to są chyba najgorsze  produkowane pługi jakie były. Ciężko idą , jak sucho to nie wejdą. Ja podkładałem podkładki 8-10 mm między korpus a ramę, wchodziły lepiej ale ciężej szły. wreszczie znalazłem kupca i sprzedałem, i do tej pory za to dziękuję że na podwórku już tego nie mam.

#5 Share Bamber310

Bamber310

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 maj 2015 - 07:43

grudziądzkie wyskakuja z ziemi Po wymianie lemieszy u mnie problem znikł

#6 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 maj 2015 - 07:53

Nie znikł tylko zmniejszył się. Problem z równą głębokością orki to cecha charakterystyczna tych pługów. Możesz pokombinować z lemieszami - dospawać dłuta lub lemiesze już z dłutami, dociążyć itd ale cudów się nie spodziewaj.

#7 Share ukaszPrzyby

ukaszPrzyby

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 07 maj 2015 - 10:03

grudziądzkie wyskakuja z ziemi dlaczego większość z was odmienia pług w liczbie mnogiej?

#8 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 maj 2015 - 10:10

A kto by to wiedział... Taka tradycja :D Przynajmniej wtedy wiadomo, że chodzi o pługi do orania.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#9 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 07 maj 2015 - 10:32

grudziądzkie wyskakuja z ziemi Będzie wyskakiwal bo jest lekki, teraz mam wywrota i mi nie wyskoczył ani razu i na ciężkiej ziemi widac jak bylo tamtym orane bo gdzie bylo zbite to grudziac szwsl bo wierzchu a wywrot glinę wywalil. Jedyne wyjście ro dociazyc Tyl tego pluga.

#10 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 07 maj 2015 - 11:47

grudziądzkie wyskakuja z ziemi Myśmy w 3 skibowym grudziądzkim zawsze wozili albo metr szyny na tyle albo jakiś duży kamień jaki sie napatoczył na polu, właśnie wtedy jak sucho bylo. Bo Nie chcial nawet do ziemi wejść. Obciążenie rozwiązało problem tu może byc tak samo.
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 maj 2015 - 11:59

dlaczego większość z was odmienia pług w liczbie mnogiej?

Zauważ że w moja wypowiedź nie dotyczyła konkretnego "pługu" a całej serii starych "pługów" z UG. 

#12 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 maj 2015 - 12:18

grudziądzkie wyskakuja z ziemi Lemiesze mam prawie nowe...
Ogolnie pługi są ciezkie i masywne waza ponad 500kg.
Tak myslalem zeby wysztorcowac lemiesze tzn pod gorna czesc cos podlozyc zeby bardziej pionowo szly...

Aa teraz lemiesze mam bez dłut ale mam takie z tymi dziobam na czubku.

Aa kosowalem je na prawym ramieniu z prawej strony stojac z tylu traktora.

#13 Share ukaszPrzyby

ukaszPrzyby

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 07 maj 2015 - 13:20

grudziądzkie wyskakuja z ziemi @akmaly Faktycznie pisałeś o serii a ja trochę przesadziłem o większości, należałoby napisać wielu w kontekście do całego forum nie tylko do tego tematu.

#14 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 07 maj 2015 - 13:38

W jaki sposób jest zgięta ta piętka ? Na bok, czy do dołu. Dobrze ustawiony UG nie ma prawa wyskakiwać z ziemi, może masz źle ustawioną regulację siłowo-pozycyjną ? Albo źle wypoziomowany pług wzdłużnie.  Lemiesze maja mieć taką samą wysokość i nie mogą wychodzić poza płaszczyznę piętki.

#15 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 maj 2015 - 13:52

Zdarza się i mi tak pisać :) 500kg to żaden ciężar jak na pługu. Załóż sobie te z dziobami lub wspawaj resor. To podkładanie może pomorze ale będzie dużo ciężej i nie wiem jak tam z zapasem mocy u ciebie. A post powyżej rozbawił mnie:) No masz rację one nie mają prawa ale dobrze orać:) Kwestia warunków na polu i cuda się potrafią dziać. Co do regulacji siłowej to nawet na docisku orałem ale wtedy jest bardzo ciężko. Dobrze to orze się 3 na 2 skiby a trzecia odwrócona. 

Edytowany przez akmaly, 07 maj 2015 - 13:55.

#16 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 07 maj 2015 - 15:16

kolego jaki ty masz ciągnik że masz docisk ?

#17 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 maj 2015 - 17:02

grudziądzkie wyskakuja z ziemi nieważne jakie pługi (zwykle nie obrotowe) 2czy 5 i każde onne jak lemiesze są dobre i dobrze ustawione oraz cały plug to nie ma prawa wyskoczyć czy glina czy piach trzeba dobrze ustawić i to wszystko a dociazaja gamonie którzy z resztą nie dają rady ustawić ja urzywam tylko podorywkowych 5 i 7 i nie zdążyło mi się żeby kiedykolwiek je dociazal lub wyskakiwaly

#18 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 07 maj 2015 - 17:33

A co takiego śmiesznego znalazłeś w mojej wypowiedzi ? Popatrz sobie na 3x30 i na 4x40, to może zauważysz różnicę w działaniu automatyki podnośnika.  Pług 3x30 UG ma w stosunku do 4x40 wyższą wieżyczkę i w ciągnikach z automatyką na górnym cięgle dość dobrze współpracuje. w 4x40 wieżyczka jest stosunkowo niska w porównaniu do długości pługa i automatyka górnego cięgła przestaje działać. Jesli ciągnik ma automatykę na cięgłach dolnych, to wysokość wieżyczki niema znaczenia. Wyrywanie pługa na twardszych odcinkach to normalne działanie automatyki pozycyjno-siłowej podnośnika. Kwestia tylko ustawienia czasu reakcji, żeby nie rwało od razu w górę na pierwszej grudzie.

Porządnie ustawiony pług UG orze dobrze na większości ziem. Zaoranie kukurydzy czy gorczycy czasem stanowi problem, bo się zapycha, ale to kwestia rozstawu słupic i ich wysokości.  Wiele lat mój ojciec pługiem unii przyorywał stojące badyle tytoniu i ślad na polu nie został, że był tu tytoń, a pole praktycznie nie wymagało bronowania przed siewem. No ale trzeba umieć orać, a nie liczyć, że samo się zrobi. Znam takich, co regulacji pługa nie ruszali X lat, bo "jakoś tam orze", a po zmianie ciągnika "pług przestał orać", albo po zmianie pługa "ten szajs nie da się ustawić".

Sąsiad kiedyś pospawał takie czuby w lemieszach, że pług albo szedł po ramę w ziemię, albo tylko sunął po wierzchu, nie było można ustawić go do pracy. Koniec czuba sięgał w dół ze 6-7cm poniżej dolnej linii płoza - piętka.  Tylna płoza z piętką nie jest przecież do dekoracji, tylko ustala układ sił klina przestrzennego, jakim jest odkładnia z lemieszem w stosunku do gruntu.

Niektórym przydałaby się lekcja orki konno pługiem jednoskibowym bez kółeczka i podnośnika, żeby przekonać się, co się dzieje w czasie orki, albo praca z obredlaczem , też konno.

#19 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 maj 2015 - 17:35

grudziądzkie wyskakuja z ziemi Pietka zgieta jest w bok. Stojąc z tylu pluga to w prawo jest zgieta.
Pługi pitrafie ustawic bo mialrm wczesnoej 4x35 grudziadz.... I szly w ziemie jak głupie....
Ciagnik mam 85koni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 07 maj 2015 - 17:40

A jaki ciągnik ?

Pług masz taki ? http://img2.sprzedaj...dz-52317117.jpg

To dość długi pług . Większość ludzi którzy maja taki typ, montuje kółko na ostatniej skibie i lekko (1/4 obrotu łącznika skraca) poddaje przednią skibę w pracę. Automatyka podnośnika koryguje zagłębienie pierwszej skiby. Orka może nie jest idealna, ale pług nie ucieka z ziemi. To jedyne wypróbowane rozwiązanie, jakie znam wprzypadku orki np. MTZ-tem  czy starszym Zatorem z tym pługiem.

Edytowany przez jahooo, 07 maj 2015 - 17:47.