PaweWrbel

claas arion 430 czy newhooland t6 120

Polecane posty

PaweWrbel    0
Napisano (edytowany)

witam jestem nowy na forum i nie wiem cz taki temat juz byl. a wiec zastanawiam sie nad zakupem nowego traktora claas arion 430 lub newhooland t6 120 i nie wiem ktory wybrac. na temat obu marek slyszalem wiele opini lepszych i gorszych. moj dylemat polega na tym ze za nh przemawia cena a za clasem wedlug mnie jakosc wykonania i moim zdaniem komfort pracy gdyz oba ciagniki testowalem. prosze o jakies obiektywne opinie

Edytowano przez PaweWrbel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

nowy class arion 430 jest o wiele droższy i cenowo to new Holand musiał by być z autocomand to ceny były by podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweWrbel    0
Napisano (edytowany)

zgadza sie mawet z ta skrzynia wychodzi troszke taniej .
chodzi mi m jakies obiektywne opinie urzytkownikow bo ceny sa mi dobrze znane ale dzieki za pomoc

Edytowano przez PaweWrbel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

jeden i drugi fajny choć class wydaje się lepszy choć kto wie czy wart jest swojej ceny, ja myślę kupić Mf 5611 lub 5612 jako ciągnik pomocniczy do tura, skrzynia dyna4 to super sprawa, nie myślałeś nad MF 5600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MF ze skrzynią dyna 4 to to samo co w claasie tylko ze w claasie lepiej się skrzynie sprawują i nie ma problemów arion 430 lepszy od NH ale to tylko moje zdanie z NH jak dla mnie to tylko starsze z serii TM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

MF fajny cagnik do tura jak i do transportu. ale nie pozbawiony wad. może i dużo oferuje w wersji podstawowej m.in. komfort ale są jednak lepsze i tańsze ciągniki. faktycznie spalanie jest niskie ale w transporcje spali swoje. U mnie na 70 godzin pracy średnie spalanie wynosi nie całe 7,5litra na godzinę w modelu 120km. Na ciągnik nie narzekam ale na dealera to tylko k**** sadzę


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadza sie mawet z ta skrzynia wychodzi troszke taniej .

chodzi mi m jakies obiektywne opinie urzytkownikow bo ceny sa mi dobrze znane ale dzieki za pomoc

 

Nowy 430 to 110 koni tylko jaką cenę Ci proponują na niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweWrbel    0

240 netto z mieka osia lepsza pompa i standardowym obciazeniem ale ta cena jest jeszcze do negocjacji
w nastepnym tygodnhu dokladnie mi policza gdyz rozwazam przedni tuz i 600 kg obciazenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

1. Jakość wykonania misy olejowej silnika - grubsza, solidniejsza

2. Skrzynia - Dyna4

3. Rodzaj amortyzacji osi - ProActiv

4. Komfort kabiny

5. Drążek sterowniczy - jeden do wszystkiego

6. Pompa LS z powerbeyond

7. Lepsza widoczność z kabiny

8. Lepsza jakość użytych materiałów widoczna gołym okiem

9. Automatyka WOM

10. Revers 9 stopniowy o lepszym czasie reakcji - radzę przekonać się samemu

 

To tak na szybko.

 

PS. Nie jestem właścicielem Claasa by chwalić swoje, tak jak Ty bronisz NH ;)

 

Spójrz obiektywnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo i jak chcesz to potrafisz trochę więcej napisać. Ja bronię nh tylko wtedy jak ktoś niemający nigdy styczności z tą marką opowiada głupoty że aż się czytać niechce. Nieuważam że new holland to jakiś super ciągnik poprostu jest dobrze wyposażony w rozsądnej cenie. Możliwe że claas jest lepszy ale ja z nim styczności niemiałem więc się niewypowiadam który jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

claas ogólnie jest lepszy jest lepiej wykonany i lepszy komfort i to raczej jest oczywiste tylko cena jest i "dużo lepsza" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Hej jak tam cena tego ariona 430 po~ tygodniu negocjacji ,i co w niego wrzucili ciekawego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Według mnie Claas jest lepszym rozwiązaniem, jak "masz na niego kasę". Do Nh nic specjalnego nie mam ale miałem model T6.120 na testach przez 3 dni, chodził w pługu, i muszę przyznać że to straszne wycie hydrauliki (tak twierdzi serwisant NH że to hydraulika a nie skrzynia biegów) po 10-12 godzinach pracy jest bardzo denerwujące. Niektórym może to nie przeszkadza, ale ja przy wydaniu 200 tyś netto(lub więcej) oczekuję dosyć dużego komfortu.

Edytowano przez Rolnik_z_Rudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj