Polecane posty

TheMajster    33

Witam.

Mam dylemat nie wiem jakiej firmy wybrać talerzówkę na oku mam  StalTech, AgroTom, Bomet.

Szerokość to 4.5 - 5 m 

Chodzi mi o to jakie Wy firmy polecacie liczę na wasze opinie.

 

I czu John Deere 6150 i Zetor 16145 poradzą sobie z tego typu talerzówką na ściernisku i uprawie po orkowej.

 

Talerzówka ma być tego typu   http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/53/24/47/44/5324474434

 

Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

jakie masz ziemię? 5 m do 150 konnego Johna będzie trochę za dużo. nie chcesz może 4 m ? my mieliśmy na próbę z unia i ciągnął ją New Holland t7 200. z tych 3 firm wybrał bym stalTech sąsiad ma i dobrze się sprawuje. polecam stalTech albo unia. nie byłem przekonany do firmy unia ale po próbach zmieniłem zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus360    32

polecan stal-techa mamy agregat uprawowo siewny i sprawuje się świetnie oraz jest oprzadnie zrobiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Zobacz jeszcze grano-system. Ja mam uprawowo siewny talerzowy i jest ok.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMajster    33
Napisano (edytowany)

Myślę że dadzą radę sąsiad ma 4.5m i ciągał ursusem 1634 po oranicy.

Czyli stawiacie na StalTech i ja jestem bardziej za tą firmą.

Ziemie mam 4a, 4b 

Edytowano przez TheMajster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupiłem goły wał packera z myślą o montażu w talerzowce 3.15m. Potrzebuje jakieś ciekawe fotki jak sprytnie zamontować taki wał. Może ktoś samemu też coś takiego robił?
    • Przez Mateusz320
      Witam jestem na kupnie nowej brony talerzowej do 20tys 
      Brona ma współpracować z ciągnikiem T5 85 HD utility (stara T4) waga ok 4t 
      Chodzi mi o uprawę ziemi dość ciężkiej po orce lub nawet sama brona na łąkę i siew trawy 
    • Przez Mycek5120
      Witam szukam uzytkownika talerzówki producent BURY 3m który powie coś na temat tej maszyny czy warto wady zalety?
    • Przez adamos012
      Witam. Mam do Was drodzy rolnicy pytanie ponieważ mam zamiar zakupić bronę talerzową 1.6 do ciągnika C_ 360 ,pytanie mianowicie jest takie czy lepiej zakupić taką bronę z 2 rzędami wycietych talerzy czy może lepiej taką jak jest w standardzie czyli przód wycięty a tył okrągły. Proszę doradzcie 😀
    • Przez zyher
      Witam, planuję zakupić zawieszaną ciężką bronę talerzową o szerokości 3m, pracowała będzie z ciągnikiem 150 km. Dodam, że nie wchodzi w grę zakup ani nowej zachodniej maszyny (ze względu na kosmiczne ceny) ani używanej zachodniej - maszyna musi być nowa. Budżet jakim dysponuję to 35 000 netto. Talerzówka będzie używana do uprawy ścierniska, likwidacji poplonów + może do uprawy przedsiewnej. Zależy mi na masie talerzówki około 2-2,5 tony razem z wałem gumowym (gleby mam raczej piaszczyste, mało glin i taki typ wału wydaje mi się, że w warunkach suszy, którą mamy co roku najlepszym rozwiązaniem). Rozglądałem się za polskimi producentami i zastanawiam się nad 4 firmami:
      - Unia Grudziądz - W ofercie znalazłem ARES XL oraz ROLLER UP (ale z tego co sprawdzałem to na rollera mam za mały budżet)
      - Agro Tom  GTL
      - Agro Masz BTC
      - Staltech US 30
      Czy macie jakieś uwagi/opinie/podpowiedzi? Czy ktoś miał styczności z tymi maszynami? Że UNIA robiła 15 lat temu słabe IBISY to już każdy na forum chyba wie, więc prosiłbym o konkretne wypowiedzi.
      Chętnie posłucham również innych propozycji...może Mandam? A co do rozwiązań technicznych? Zabezpieczenie sprężynowe wygrywa z gumowym? Może macie jakieś alternatywy dla wału gumowego? Tak jak wspomniałem brył za wiele nie będę miał , a chciałbym zadbać o zatrzymanie wilgoci w glebie na każdym rodzaju uprawki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj