Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6900 PQ - OLEJE

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacek5227

jacek5227

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 maj 2015 - 21:38

Witam,  niedawno kupiłem Jelenia więc czeka mnie wymiana olejów w silniku i skrzyni. Mówi się, że w JD nie można żałować kasy na oleje, bo to podstawa sprawności (skrzyni i nie tylko) :P  Sprzedawca polecał mi do skrzyni oryginalnego HY-GARDa a do silnika oryginalny John Deere 15W40 albo zamiennik od FUSCHa  :rolleyes: Pytania do was: Jakie oleje macie w swoich JD? Jakie możecie polecić?  :unsure:  Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6900 PQ - OLEJE Dzisiaj, 07:57
  •  

#2 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 05 maj 2015 - 22:23

Oleje dla JD dostarcza Shell, HyGard to nic innego jak Spirax S4TMX kiedyś nazywany Donax TD 10W30. Niby można wlać każdy typu UTTO który spełnia normę JDM-20 jednak ja zawsze lałem tylko Shella. Aha i jeżeli nie chcesz mieć problemów ze skrzynią to zapomnij o wywracaniu przyczep tym ciągnikiem. Do silnika polewam RImula R4 L.

#3 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 maj 2015 - 11:01

Fusch robi bardzo dobre oleje do nowocześniejszych ciągników,zarówno do skrzyni jak i oleju a cena jest całkiem w porządku.

Tutaj jest wykaz co zalewać do tego Jelenia:

http://www.fuchs-oil...bierz-olej.html

Ale do silnika nawet nowych ciągników bardzo dobry jest Turdus i jeśli mógłbyś kupić go dużo taniej od Fuchsa to warto,tylko trzeba pilnować specyfikacji.

Do układu chłodzenia najlepiej dobrać jakieś Borygo,płyn chłodniczy to nie olej i nie ma co do niego jakiś sczególnych norm,grunt żeby był w miarę świeży.

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 maj 2015 - 12:44

Wywracać przyczepy jak najbardziej można. Tylko trzeba pilnować aby robić to jednym ciągnikiem. Ewentualnie innymi, które tez mają wymieniane na czas oleje i to najlepiej tej samej specyfikacji. To samo tyczy się innych maszyn z hydrauliką.

Fuscha 16w40 agri coś tam bo nie pamiętam nazwy dokładnie jak najbardziej do silnika można wlać. Nie ma sensu oszczędzać kupując jakieś turdusy. Bo Fusch jest dość tani. Do skrzyni możesz kupić oryginalny lub zamiennik tez fuscha, aby tylko normę spełniał jak wyżej ktoś napisał. Wymienia się raz na kilka lat więc nie widzę sensu kombinacji dla 100 czy 200 zł oszczędności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6900 PQ - OLEJE Dzisiaj, 07:57
  •  

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 maj 2015 - 20:23

Ja mam ofertę na hy-garda luzem za ok 14,5zł netto (jak bierzesz beczkę to ok 13netto), a fusha za ile wyrwiecie?

#6 Share jacek5227

jacek5227

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 21:46

odświeżając, zmieniliśmy na hy-garda ale ceny nie pamiętam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama