Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak karmicie prosięta przy odsadzaniu

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 11:17

jak karmicie prosięta przy odsadzaniu Witam.mam problem z zapaleniem pluc u prosiakow,szczepie je enroxil i slabo pomaga.pomóżcie ,moze macie jakies inne sposoby?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak karmicie prosięta przy odsadzaniu Dzisiaj, 15:23
  •  

#22 Share Elrond

Elrond

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 19:15

Prosiaki swoje czy z zakupu ? Może podłożem być także ZZZN szczególne przy własnych lochach, Na płuca doksycylina z leków, ale każdy mocniejszy lek na prosięta różnie może zadziałać.

Enroxil nie trafiony jest w tym przypadku gdyż głównie działa na układ pokarmowy - biegunki.

Z iniekcyjnych tańszych to tetravet, tetradur, linco itp.

Edytowany przez Elrond, 14 listopad 2016 - 19:17.

#23 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 19:38

jak karmicie prosięta przy odsadzaniu Od wlasnych loch,dzis kupilem taki proszek do wody albo paszy.zobaczymy czy cos pomoże...

Prosiaki swoje czy z zakupu ? Może podłożem być także ZZZN szczególne przy własnych lochach, Na płuca doksycylina z leków, ale każdy mocniejszy lek na prosięta różnie może zadziałać.
Enroxil nie trafiony jest w tym przypadku gdyż głównie działa na układ pokarmowy - biegunki.
Z iniekcyjnych tańszych to tetravet, tetradur, linco itp.

#24 Share Jabol1986

Jabol1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Dystrybutor firm paszowych Sano & Ekoplon

Napisany 15 grudzień 2016 - 20:03

Na odsadzenie prosiąt polecam PreKern Forte firmy Sano. Wiele lat handlujemy różnymi paszami i ten produkt bardzo dobrze nam się sprawdza. Nie jest tani wiec może dlatego też niezbyt popularny ale na pewno wart polecenia. 

#25 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 13 luty 2017 - 17:05

jak karmicie prosięta przy odsadzaniu Z jakiej firmy polecacie , pasze gotowe dla prosiąt od odsadzenia do 25-30 kg teraz daje starter trzoda golpasz , ale biegunke troche mają

#26 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 18 luty 2017 - 18:05

@Jabol1986 a co powiesz na Protamino Piggi po odsadzeniu ?

#27 Share Jabol1986

Jabol1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 luty 2017 - 19:39

W mojej okolicy Piggi jest bardzo popularnym koncentratem odsadzniowym. Zawsze jednak proponujemy rolnikom dodatki takie jak zakwaszacz oraz cynk. Wtedy Piggi to mocna podstawa do tuczu. Poza tym nie ma problemu z biegunkami, na które prosięta w tym wieku są bardzo podatne. 

Choć tak na prawdę ostatnio wypróbowałem też w mojej małej hodowli Ferkelgold Forte 4% premiks. Do niego dodajemy również cynk i zakwaszacz + oczywiście soję 15 % Efekty moim zdaniem rewelacja. 

#28 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2136 postów

Napisany 18 luty 2017 - 19:52

Czyja wiem czy rewelacja są o wilele lepsze  na rynku moim zdaniem Sano przereklamowane mocno

#29 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 18 luty 2017 - 20:32

W mojej okolicy Piggi jest bardzo popularnym koncentratem odsadzniowym. Zawsze jednak proponujemy rolnikom dodatki takie jak zakwaszacz oraz cynk. Wtedy Piggi to mocna podstawa do tuczu. Poza tym nie ma problemu z biegunkami, na które prosięta w tym wieku są bardzo podatne. 

Choć tak na prawdę ostatnio wypróbowałem też w mojej małej hodowli Ferkelgold Forte 4% premiks. Do niego dodajemy również cynk i zakwaszacz + oczywiście soję 15 % Efekty moim zdaniem rewelacja. 

jaki zakwaszacz proponujecie ja jadę na SanoCid lub Nutrocid

#30 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 18 luty 2017 - 21:34

Z jakiej firmy polecacie , pasze gotowe dla prosiąt od odsadzenia do 25-30 kg teraz daje starter trzoda golpasz , ale biegunke troche mają

pasze  po odsadzeniu proponuje babsy  z firmy sano moze troche  drogie  ale  nie ma problemow z prosietami  i mozna spac spokojne  , po odsadzeniu zawsze stosuje  koncentraty suggi  jest to serwatka w proszku z ubocznymi  produktami przemyslu cukierniczego   i bioprosie koncentrat bialka sojowego z czosnkiem i zakwaszaczem ,  stosowalem kiedys piggi  i wedlug mnie  to nic specjalnego  , zwykla soja z premiksem  , obrzekowka moze sie przydarzyc 

Edytowany przez kuba55, 18 luty 2017 - 21:42.

coraz gorzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 18 luty 2017 - 21:39

@mesi, @kuba55 ma racje albo Babsy lub nieco tańsze Porky

Edytowany przez tomekZ058, 18 luty 2017 - 21:44.

#32 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 18 luty 2017 - 22:29

jak karmicie prosięta przy odsadzaniu Dzieki za odpowiedzi , babsy daje sie 2 tyg po odsadzeniu ? potem porki ,tak do 25-30 kg chciał bym gotową dawać , teraz dawałem z golpasu ale biegunki miały , jest też jakiś starter trzoda + z golpaszu , niby lepsze lepiej zabespieczone dawał je ktoś , a koncentraty z sano tucznikowe dobre są , u mnie w okolicy mało kto daje

#33 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 18 luty 2017 - 22:35

babsy  mozna dawac przed odsadzeniem ja juz dawalem od 4 tygodni 

coraz gorzej

#34 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 18 luty 2017 - 22:41

jak karmicie prosięta przy odsadzaniu Ale do jakiej wagi , i potem jaką pasze , i przed babosy chyba bonimi jest tak ?

#35 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 18 luty 2017 - 22:53

a na co ci to Bonni-M ,startuj z Babsy jak tylko będą chciały pobierać paszę potem możesz przerzucić się na Porky ja np.tak robię bo wychodzi taniej a jak odsadzam to jadę na Piggi i następnie przechodzę na Protamino Premium Forte

#36 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 18 luty 2017 - 22:59

jak karmicie prosięta przy odsadzaniu Aha , czyli odrazu babsy dajesz , pigi odrazu po odsadzeniu ? jak oceniasz protamino , i ile % dajesz

#37 Share mlodyrolnik23

mlodyrolnik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 luty 2017 - 23:08

jak karmicie prosięta przy odsadzaniu prestarter sam przez tydzień potem stopniowo dodajemy jęczmień i chętnie jedzą nie ma problemu z apetytem też odsadzamy po miesiącu

#38 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 18 luty 2017 - 23:13

tak jak wcześniej pisałem startuje z Babsy i następnie przechodzę na Porky, Piggi i Forte.Ja osobiście z Sano jestem zadowolony chociaż spróbowałem też Nutrene ale do końca nie byłem zadowolony i po jakimś czasie ponownie wróciłem do Sano a jeśli pytasz o dawki to robię dla Piggi 20%

#39 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 18 luty 2017 - 23:19

Ale do jakiej wagi , i potem jaką pasze , i przed babosy chyba bonimi jest tak ?

babsy bym dawal do miesiaca po odsadzeniu ,  pozniej jest lepiej  przejsc na wlasna pasze  bo wyjdzie taniej , podobna  pasze do babsy mozesz sam robic w gospodarstwie   majac jeczmien , pszenice , koncentrat suggi i koncentrat bialka sojowego

zreszta policz   na 250 kg paszy  trzeba  200 kg zboza po 0,6 zl za kg wyjdzie to gdzies 120 zl  , koncentratt suggi 130 zl , koncentrat sojowy 71 zl   rowna sie  321 zl  a kupujac  babsy wyjdzie o wiele drozej  

Edytowany przez kuba55, 18 luty 2017 - 23:20.

coraz gorzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Jabol1986

Jabol1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 luty 2017 - 10:40

Widzę dynamiczna dyskusja. Jakoś nie odczułem że Sano jest przereklamowane. Raczej polityka oszczerstw konkurencji do tego się przyczyniła, nie mogących pogodzić się z tym że Sano chce wielu rolników ale mniejsza o to produkty same się bronią. 

Tak jak już wcześniej pisaliście Babsy można proponować już od początku (występuje też mocniejsze Babsy Forte), chyba że jest problem z jedzeniem to można zastosować Bony-M Forte. Jest też pewien sposób to zwilżenie paszy coca colą. Czasem można tego spróbować. Później oczywiście można zastosować Piggi lub Suggi ewentualnie premiks Ferkelgold Forte.  

Nie wiem z kąt taka cena Suggi, u mnie 120 zł /25kg Piggi 70 zł/25kg