Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy opłaca się kupić??

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz190

mariusz190

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 luty 2008 - 23:42

czy opłaca się kupić?? witam ma koś może pług AGRO-MASZ 4ro skibowy o zabezpieczeniu srubowym??
napiszcie co o nim myślicie?? :rolleyes:
bo starszy zastanawia się go kupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy opłaca się kupić?? Dzisiaj, 07:31
  •  

#2 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 26 luty 2008 - 09:44

czy opłaca się kupić?? Nie kupilbym plugu o zabezpieczeniu srubowym. Posiadam 4-skibowy Kverneland EM100 z zabezpieczeniami resorowymi i nie zamienilbym sie na zabezpieczenia srubowe. Jak ci zetnie srube to musisz isc i wlozyc nowa a przy resorach korpus idzie do gory przy kamieniu i wraca na swoje miejsce bez zatrzymywania. Ja bym dolozyl i kupil na resorach jak mozna wogole (jest w opcji). :rolleyes: <_<
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#3 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 26 luty 2008 - 10:01

czy opłaca się kupić?? To wszystko zalezy czy masz kamieniaste pola???Jesli nie to mozesz kupic na zabezpieczeniach srubowych,po co przepłacac!!!
Cod do jakosci tej maszyny to trudno mi cos powiedziec.

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 luty 2008 - 12:08

czy opłaca się kupić?? tutaj troche jest napisane o tym pługu.AGRO MASZ

#5 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 luty 2008 - 12:15

czy opłaca się kupić?? Ja już bym dołożył i kupił pług z zabezpieczeniami resorowymi bo te srubowe to są taki, że jak zachaczysz o kamień to sruba pęknie i musisz zakładac nową a czas leci a resorowe to korpus sie odchyla i jedziesz dalej.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 luty 2008 - 13:03

czy opłaca się kupić??

Ja już bym dołożył i kupił pług z zabezpieczeniami resorowymi bo te srubowe to są taki, że jak zachaczysz o kamień to sruba pęknie i musisz zakładac nową a czas leci a resorowe to korpus sie odchyla i jedziesz dalej.

to ja mam obie kupić kombajn hydrostatic, bo mam dwie górki na polach???? są kamienie na polach to sie kupuje zabezpieczenie resorowe, nie ma to śrubowe, ja przez 5 lat zerwałem śrubę 2 razy, bo zahaczyłem o słupek graniczny, argumentacja patrz 2 posty wyżej....

#7 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 26 luty 2008 - 18:08

czy opłaca się kupić?? Jak czytam niektore posty to mysle ze to dzieciaki pisza!!!

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 luty 2008 - 18:18

czy opłaca się kupić?? Normalnie dramat z tymi zabezpieczeniami śrubowymi, mam pług z takim zabezpieczeniem i jestem załamany, przez 5 sezonów orki ścięło mi jedną śrube, zaczepiłem o korzeń przy lesie, musiałem wtedy wyjść z ciągnika i włożyć nową... katastrofa <_<

Jak już wspomniano wszystko zależy od kamienistości oranych pól. Co do AgroMasz to nie mam zdania ale za te pieniądze napewno nie będzie rewelacji... no jeszcze zależy do czego porównać :rolleyes:

#9 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 26 luty 2008 - 18:36

czy opłaca się kupić?? Ja jak koledzy jak koledzy z wyższych przykładów też mam pług zagonowy z zabezpieczeniem śrubowym i jak naradzie na moje użytkowanie to tylko 2 razy ściąłem śrubę Raz orząc polną droge na kamieniu i 2 raz podczas urki po zachaczeniu o kamień

#10 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 27 luty 2008 - 14:39

czy opłaca się kupić?? W mojej okolicy wystepuja ziemie dosyc kamieniste i co troche czuc jak odkladnica idzie do gory. Gdy bym kupil na zabezpieczeniu srubowy to bym musial zatrudnic kogos kto by latal za plugiem i wkladal sruby wiec dolozylem i kupilem nowy plug z zabezpieczeniami resorowymi.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mariusz190

mariusz190

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 luty 2008 - 19:25

czy opłaca się kupić?? a jaki kupiłeś??

#12 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 27 luty 2008 - 19:36

czy opłaca się kupić?? Kupilem Kvernelanda EM100 4-skibowy z zabezpieczeniami resorowymi

#13 Share mariusz190

mariusz190

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 luty 2008 - 14:43

czy opłaca się kupić?? może jeszcze ktoś się wypowie co wie na temat firmy AGRO-masz?? ;)
czy dobra jest i wogóle??

#14 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 29 luty 2008 - 17:25

czy opłaca się kupić??

Normalnie dramat z tymi zabezpieczeniami śrubowymi, mam pług z takim zabezpieczeniem i jestem załamany, przez 5 sezonów orki ścięło mi jedną śrube, zaczepiłem o korzeń przy lesie, musiałem wtedy wyjść z ciągnika i włożyć nową... katastrofa ;)

Jak już wspomniano wszystko zależy od kamienistości oranych pól. Co do AgroMasz to nie mam zdania ale za te pieniądze napewno nie będzie rewelacji... no jeszcze zależy do czego porównać :P

Ja też mam pług z zabezpieczeniami bezpiecznikowymi (UNIA TUR 120B 35 4+1) i od kupna (2006r) normalnie AŻ 2 bezpieczniki ściąłem... Co za strata... :) Przestańcie wydziwiać, że jak bezpiecznikowe to już porażka bo trzeba z ciągnika wychodzić, co wy tacy rozleniwieni co nie którzy jesteście... Resor czy sprężyna to na naprawdę zakamienione gleby...
Co do AGRO-MASZ. Nie mam styczności z tą firmą, ale jak patrzę na zdjęcie tego pługa na Allegro.pl To mi się niedobrze robi... Jak to wykonane jest, masakra... :)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#15 Share maciejko

maciejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 22:13

czy opłaca się kupić?? nie zabardzo znam firme AGRO-MASZ a jezeli chodzi o zabezpieczenia srubowe to jestem bardzo przeciwny, kazda praca w moim gospodarstwie musi byc wykonana szybko i nie mam czasu na wkrecaniu srubek na polu, polecam zabezpieczenia resorowe ;) pozdrawiam ;)

#16 Share MarioS

MarioS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Motocykle no i Rolnictwo

Napisany 03 marzec 2008 - 17:36

czy opłaca się kupić?? wy mi nic nie mówcie o zabezpieczeniach sróbowych, generalnie nie mam kamienistych pól ale wziołem dzierżawe i nie ujedzie się 100m i po srubie 5h orałem trzy dni <LOL>
Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

#17 Share mariusz190

mariusz190

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 20:59

czy opłaca się kupić?? i dlaczego tak często się ścinały??

#18 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 21:38

czy opłaca się kupić??

i dlaczego tak często się ścinały??

Co za pytanie bo nie bardzo rozumiem???

#19 Share mariusz190

mariusz190

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 00:39

czy opłaca się kupić?? i więc kupiłem pług AGRO-MASZ 4 skibowy odkładnia 40 na zabezpieczeniu śrubowym :)
dziś była pierwsza orka nim :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 08:57

czy opłaca się kupić?? nie mam osobiscie takiego pluga...ale sasiad ma plug agro-masz i jak narazie nie mial z nim problemow...nawet ladnie odklada ziemie. oczywiscie nie mozna go porownywac z plugiem unii, ale na pare ha to i taki wystarczy :)
a co do tych zabezpieczen to jak wczesniej byla mowa.. wszystko zalezy od pola..wiadomo resorowy jest lepszy bo nie trzeba sie martwic ze jak trafisz na kamien to klops ---> trzeba wychodzic zakladac nowa srobe, oczywiscie jak ma sie taka przy sobie, a jak nie to trzeba naginac do domu a to jak wiadomo strata czasu. ja u siebie mam malo kamieni ale gdybym mial jeszcze raz kupowac plug to napewno kupilbym z zabezpieczeniami resorowymi :)
a co do tego pluga agro-masz to wiadomo- cena mala i jakosc tez nie za bardzo ;/
ale twoj wybor, jak cos to moge sie popytac sasiada o ten plug...