Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz190

czy opłaca się kupić??

Polecane posty

mariusz190    0

witam ma koś może pług AGRO-MASZ 4ro skibowy o zabezpieczeniu srubowym??

napiszcie co o nim myślicie?? :rolleyes:

bo starszy zastanawia się go kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie kupilbym plugu o zabezpieczeniu srubowym. Posiadam 4-skibowy Kverneland EM100 z zabezpieczeniami resorowymi i nie zamienilbym sie na zabezpieczenia srubowe. Jak ci zetnie srube to musisz isc i wlozyc nowa a przy resorach korpus idzie do gory przy kamieniu i wraca na swoje miejsce bez zatrzymywania. Ja bym dolozyl i kupil na resorach jak mozna wogole (jest w opcji). :rolleyes: <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

To wszystko zalezy czy masz kamieniaste pola???Jesli nie to mozesz kupic na zabezpieczeniach srubowych,po co przepłacac!!!

Cod do jakosci tej maszyny to trudno mi cos powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Ja już bym dołożył i kupił pług z zabezpieczeniami resorowymi bo te srubowe to są taki, że jak zachaczysz o kamień to sruba pęknie i musisz zakładac nową a czas leci a resorowe to korpus sie odchyla i jedziesz dalej.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Ja już bym dołożył i kupił pług z zabezpieczeniami resorowymi bo te srubowe to są taki, że jak zachaczysz o kamień to sruba pęknie i musisz zakładac nową a czas leci a resorowe to korpus sie odchyla i jedziesz dalej.

to ja mam obie kupić kombajn hydrostatic, bo mam dwie górki na polach???? są kamienie na polach to sie kupuje zabezpieczenie resorowe, nie ma to śrubowe, ja przez 5 lat zerwałem śrubę 2 razy, bo zahaczyłem o słupek graniczny, argumentacja patrz 2 posty wyżej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Normalnie dramat z tymi zabezpieczeniami śrubowymi, mam pług z takim zabezpieczeniem i jestem załamany, przez 5 sezonów orki ścięło mi jedną śrube, zaczepiłem o korzeń przy lesie, musiałem wtedy wyjść z ciągnika i włożyć nową... katastrofa <_<

 

Jak już wspomniano wszystko zależy od kamienistości oranych pól. Co do AgroMasz to nie mam zdania ale za te pieniądze napewno nie będzie rewelacji... no jeszcze zależy do czego porównać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja jak koledzy jak koledzy z wyższych przykładów też mam pług zagonowy z zabezpieczeniem śrubowym i jak naradzie na moje użytkowanie to tylko 2 razy ściąłem śrubę Raz orząc polną droge na kamieniu i 2 raz podczas urki po zachaczeniu o kamień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

W mojej okolicy wystepuja ziemie dosyc kamieniste i co troche czuc jak odkladnica idzie do gory. Gdy bym kupil na zabezpieczeniu srubowy to bym musial zatrudnic kogos kto by latal za plugiem i wkladal sruby wiec dolozylem i kupilem nowy plug z zabezpieczeniami resorowymi.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Kupilem Kvernelanda EM100 4-skibowy z zabezpieczeniami resorowymi


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Normalnie dramat z tymi zabezpieczeniami śrubowymi, mam pług z takim zabezpieczeniem i jestem załamany, przez 5 sezonów orki ścięło mi jedną śrube, zaczepiłem o korzeń przy lesie, musiałem wtedy wyjść z ciągnika i włożyć nową... katastrofa ;)

 

Jak już wspomniano wszystko zależy od kamienistości oranych pól. Co do AgroMasz to nie mam zdania ale za te pieniądze napewno nie będzie rewelacji... no jeszcze zależy do czego porównać :P

 

Ja też mam pług z zabezpieczeniami bezpiecznikowymi (UNIA TUR 120B 35 4+1) i od kupna (2006r) normalnie AŻ 2 bezpieczniki ściąłem... Co za strata... :) Przestańcie wydziwiać, że jak bezpiecznikowe to już porażka bo trzeba z ciągnika wychodzić, co wy tacy rozleniwieni co nie którzy jesteście... Resor czy sprężyna to na naprawdę zakamienione gleby...

Co do AGRO-MASZ. Nie mam styczności z tą firmą, ale jak patrzę na zdjęcie tego pługa na Allegro.pl To mi się niedobrze robi... Jak to wykonane jest, masakra... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejko    1

nie zabardzo znam firme AGRO-MASZ a jezeli chodzi o zabezpieczenia srubowe to jestem bardzo przeciwny, kazda praca w moim gospodarstwie musi byc wykonana szybko i nie mam czasu na wkrecaniu srubek na polu, polecam zabezpieczenia resorowe ;) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

wy mi nic nie mówcie o zabezpieczeniach sróbowych, generalnie nie mam kamienistych pól ale wziołem dzierżawe i nie ujedzie się 100m i po srubie 5h orałem trzy dni <LOL>


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
i dlaczego tak często się ścinały??

Co za pytanie bo nie bardzo rozumiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz190    0

i więc kupiłem pług AGRO-MASZ 4 skibowy odkładnia 40 na zabezpieczeniu śrubowym :)

dziś była pierwsza orka nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

nie mam osobiscie takiego pluga...ale sasiad ma plug agro-masz i jak narazie nie mial z nim problemow...nawet ladnie odklada ziemie. oczywiscie nie mozna go porownywac z plugiem unii, ale na pare ha to i taki wystarczy :)

a co do tych zabezpieczen to jak wczesniej byla mowa.. wszystko zalezy od pola..wiadomo resorowy jest lepszy bo nie trzeba sie martwic ze jak trafisz na kamien to klops ---> trzeba wychodzic zakladac nowa srobe, oczywiscie jak ma sie taka przy sobie, a jak nie to trzeba naginac do domu a to jak wiadomo strata czasu. ja u siebie mam malo kamieni ale gdybym mial jeszcze raz kupowac plug to napewno kupilbym z zabezpieczeniami resorowymi :)

a co do tego pluga agro-masz to wiadomo- cena mala i jakosc tez nie za bardzo ;/

ale twoj wybor, jak cos to moge sie popytac sasiada o ten plug...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz190    0

oczywiście że do uni nie można go porównywać :P

za te pieniądze jestem zdowolony z niego :P

narazie dużo o nim nie mogę powiedzieć , gdyż wczoraj na test zaorałem 2 ha ładnie orze i dobrze kryje

ale ciekawe czy będzie tak dalej B)

i u mnie nie ma aż tak kamienistych pól i jak uderzy w kamień to cały się delikatnie unosi B)

 

jęsli możesz to zapytaj się sąsiada ile zaorał nim ha i czy wdarły mu się mocno odkładnie i reszta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

no wiec gadalem z tym gosciem co ma taki plug...za wiele to on mi nie powiedzial bo sam ma go niecaly rok...ale narazie chwali.Zrobil nim podorywke w tamtym roku na ok 15 ha, a pozniej orka zimowa tez na 15 ha. nie mial z nim zadnych problemow...szerokosc pluga to 3*40, zabezpieczenia srubowe, po lemieszach to albo ja jestem slepy albo one wcale nie sa zdarte, a jak juz to bardzo malo- sam sie dziwilem ze tak malo zdarte i pytalem sie czy moze wymienial ale mowil ze nic od nowosci nie wymienial. to by na tyle bylo, jak chcesz cos wiecej wiedziec to pytaj a ja postaram sie zdobyc info. pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj