Skocz do zawartości

Zdjęcie

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 25 luty 2008 - 21:51

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel Ma ktoś może pomysł jak wykorzystać powtórnie sznurek z bel sianokiszonki?? Mam pełno sznurka z bel. Ma ktoś może jakiś pomysł jak by go można powtórnie wykorzystać do owiązywania bel.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Powtórne wykorzystanie sznurka z bel Dzisiaj, 13:44
  •  

#2 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 25 luty 2008 - 22:01

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel gdzieś w galerii była zrobiona taka szpulka do sznurka do nawijania.... po prostu trzeba zrobić szpule do sznurka...
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#3 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 luty 2008 - 22:04

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel No nie wiem czy to by się tak udało bo jak masz nowy sznurek to jest ładnie nawinięte i sobie idzie a jak ty nawiniesz to może się zawinąć sznurek o sznurek i nie wiem jak byś związał je to czy by sie nie zachaczały o rolki :rolleyes:
Ale zawsze możesz wykombinować i wypróbować
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#4 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 luty 2008 - 22:04

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel jak masz czas to możesz się bawić w takie rzeczy... ale jak załóżmy że np chmurka nad głową będzie wisiec to zapomnij o kłębkach :rolleyes:

#5 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 25 luty 2008 - 22:05

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel mój znajomy ze sznurka z bel wyplatał kiedyś linki, prowozki itp.

#6 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 luty 2008 - 08:04

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel Radzę wziąć również to pod uwagę, że polimer z którego zbudowany jest sznurek do pras po przezimowaniu na balocie pod chmurką "starzeje się",kruszeje, także ekologia ekologią, ale ja bym sobie darował ten pomysł również z tego względu, że odwinięcie ~ 50m sznurka to trochę czasu i jeszcze więcej cierpliwości kosztuje :rolleyes:

#7 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 luty 2008 - 11:57

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel to moje fotki z galerii http://www.agrofoto....-image2156.html http://www.agrofoto....-image2157.html http://www.agrofoto....-image2158.html ten sam sznurek już pare lat chodzi i jest super. można zrobić kilka szpul i w zimie spokojnie nawinąć . mi z jednej wychodzi okolo 50 bel

#8 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 luty 2008 - 12:02

Radzę wziąć również to pod uwagę, że polimer z którego zbudowany jest sznurek do pras po przezimowaniu na balocie pod chmurką "starzeje się",kruszeje, także ekologia ekologią, ale ja bym sobie darował ten pomysł również z tego względu, że odwinięcie ~ 50m sznurka to trochę czasu i jeszcze więcej cierpliwości kosztuje :rolleyes:

Też tak myśle bo jak sznurek był na dworze to on skruszeje i jak zrobisz z tego szpule to jak bedziesz prasować to on moze się bedzie urywać i więcej z tym bedzie problemu niż to jest warte. Ja nigdy tak nie robiłem co roku kupuje nowy a z tego starego to jedynie powróz robimy ale to też żadko bo przeważnie się bierze nowy. Ale nie będe cie tutaj niezniechęceł jak chcesz to rób <_<

#9 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 luty 2008 - 12:38

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel po pierwsze to nic się nie urywa i nie kruszeje (chyba że leży cały czas na dworze. , bo przecież na beli pod folią to nic sie z nim nie dzieje nawet przez 3 lata)po drugie nawijam wiertarką i wcale to nie trwa tak dlugo a w zimie to jest trochę wolnego czasu. i po trzecie parę setek zostaje w kieszeni.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2008 - 12:51

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel Według mnie bardziej opłaca się zakupić nowy sznurek, bo taki to może się rozplątać....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 luty 2008 - 13:30

po pierwsze to nic się nie urywa i nie kruszeje (chyba że leży cały czas na dworze. , bo przecież na beli pod folią to nic sie z nim nie dzieje nawet przez 3 lata)po drugie nawijam wiertarką i wcale to nie trwa tak dlugo a w zimie to jest trochę wolnego czasu. i po trzecie parę setek zostaje w kieszeni.

Hmm.... Może i masz racje zawsze jakieś pieniądze zostaną w kieszeni za to co bys miał wydać na sznurek. Ja nie bede tak robić bo nie mam sianokiszonki a ze snopków ze sterty to się już urywają bo jeszcze miałem robione tym cienkim sznurkiem :rolleyes:

#12 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 26 luty 2008 - 15:40

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel u mnie w tym roku też będziemy wykorzystywać drugi raz ten sam sznurek tylko zamiast robić szpulki użyjemy stare od migo - matu
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#13 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 26 luty 2008 - 19:00

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel Podczas wykorzystywania powtórnego sznurka napewno są supły czy się wam nie plącze podczas prasowania ?? czy się nie rozwiązuje ?? bo jeśli tak to może skutecznie zepsuć prasowanie. Ja z teściem w zeszłym roku zwijaliśmy linki i powrozy używając wiertarki całkiem mocne linki, używałem jej do holowania i jeszcze się nie rozerwała. :rolleyes:
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#14 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 luty 2008 - 20:13

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel w belarkach nie ma aparatow wiążących i supły nie przeszkadzają i jak idzie ze szpuli to się nie plącze i nie rozwiązuje

#15 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 27 luty 2008 - 07:23

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel ja od pieciu lat wykorzystuje kilkakrotnie ten sam sznumek do owijania bel. Przy rozwijaniu beli zwijam go na kłebki - tak srednio 2 - 3 bele na jeden klebek. Zrobilem sobie dosyc duza szpune na ktora nawijam potem ten sznumek. Przy zwijaniu bel szpule klade na desce umieszczonej w kabinie na blotnikach ciagnika, otwieram szybe i koniec tego sznurka ze szpuli dowiazuje do prasy. Całosć działa super, nawet supły nie przeszkadzaja. Teraz tylko musze to troszke prezrobic i szpule zamocowac w prasie, zeby szyba w kabinie mogla byc zamknieta. Z praktyki moge powiedziez ze wiecej niz 3 sezony jednym sznurkiem nie da sie obwiazywac, po peirwsze dla tego ze czesto sie urywa, a drugi powod to duzo wezłów.
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#16 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 luty 2008 - 09:31

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel No i powstanie nowy sposób obliczania wydajności prasowania-w węzłach na hektar ;)

#17 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 luty 2008 - 14:18

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel PAnowie i Panie ten sposób stosowłem około 10 lat lemu niestety fabryki co produkują sznurek coś zmieniły w produkcji kiedyś balot mógł leżeć cały rok na dworze i nic mu się nie stało tzn. sznurkowi. teraz niech poleży cały rok na dworze to już skruszeje i zgnije lub jest bardzo osłabiony. Nie wiem jak to jest z belą która trzymana jest pod dachem.
Pozdrawiam

#18 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 27 luty 2008 - 15:10

PAnowie i Panie ten sposób stosowłem około 10 lat lemu niestety fabryki co produkują sznurek coś zmieniły w produkcji kiedyś balot mógł leżeć cały rok na dworze i nic mu się nie stało tzn. sznurkowi. teraz niech poleży cały rok na dworze to już skruszeje i zgnije lub jest bardzo osłabiony. Nie wiem jak to jest z belą która trzymana jest pod dachem.
Pozdrawiam

I dobrze, że "gnije" ze względów czysto ekologicznych, wyobraź sobie kilometry "niezniszczalnego" nikomu już nie potrzebnego sznurka, a tak dzięki biodegradacji problem sam się częściowo rozwiązuje.

#19 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 24 maj 2008 - 11:52

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel jakby był bardzo wytrzymały to by ludzie nie wyrzucali tylko kilka razy ten sam używali.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kociolejjakub

kociolejjakub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:> RoLnIcTwO
    > MoToRy
    > ElEkTrYkA i ElEkTrOnIkA

Napisany 04 czerwiec 2008 - 13:18

Powtórne wykorzystanie sznurka z bel Kiedyś były leprze sznurki, bo umnie leżały na podwórku jakieś 10lat. I jeszcze nie kruszeą ani się nie rozrywają. A te nowe to po 2latach można je już spisać na śmieci, poprostu szajs.

Wracając do tematu ja te stare sznórki zwijam w jeden grubrzy i używam do robienia ogrodzenia na dziki przy lesie
MoToR!!!!