Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu?

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 05 maj 2015 - 19:51

Sprawdź ciśnienie tak jak chłopaki  piszą . Masz w nim regulacje siłową ?  Jest dobrze ustawiona ? 

Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? Dzisiaj, 01:52
  •  

#22 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 maj 2015 - 20:06

zetor 7245 + 2.7m agregat z hydropackiem i siewnik poznaniak daje rade wiec nowy major tym bardziej powinien

#23 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 05 maj 2015 - 20:17

Masz możliwość zmiany zawieszenia ramion? Tzn. przesunięcia punktów mocowań wieszaków (tych pionowych) dalej do tyłu ramion, są tam jakieś inne otwory mocujące?

W Renaulcie na bank są i to chyba z 5 i z tego co pamiętam były zamocowane najgłębiej w stronę osi... W Majorze nie mam pojęcia czy są, nie przypominam sobie... 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 05 maj 2015 - 20:29

To przestaw je dalej od osi. Udźwig powinien wzrosnąć kosztem skoku ramion. Jest to prosty zabieg i może pomóc.

#25 Share Skowron15

Skowron15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 maj 2015 - 21:17

to ja starym MTZ 82 podnosze agregat i pełnego poznaniaka na wolnych obrotach a major nie daje rady coś jest nie tak

#26 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 06 maj 2015 - 04:56

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? No właśnie. Nowe sprzęty a byle pierdoły podnieść nie mogą. Moj Agrolux teoretycznie ma 3 tony udzwigu a się zachowuje jak by miał z tego połowe. Nowe maszynki a takie dziadostwo.

#27 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 06 maj 2015 - 13:46

A jednak podnosi wystarczylo tylko mocowania ramion przesunac a ciagnik caly zestaw na malych obrotach podniosl zarowno zlozony jak i rozlozony w skrzyni bylo jeszcze z 30kg ququ plus wskoczyl na siewnik tata, mama i brat lacznie dalo nam to 1,5t rozlozonego nie chcial podniesc ale zlozony tez na wolnych obrotach podniosl. 

Wielkie dzięki dla kolegi XMK13 :D

Dla potwierdzenia:

http://www.agrofoto....0-agromasz-25m/

Edytowany przez Luke16, 06 maj 2015 - 13:55.

#28 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 06 maj 2015 - 14:58

Spoko. Fajnie że pomogłem. :) To teraz jak chcesz zmieniać siewnik to musisz patrzeć na jego masę. AgroMasz i Unia mają ciężkie siewniki.

#29 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 06 maj 2015 - 15:54

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? Siewnik bedzie amazona pewnie d7

#30 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 06 maj 2015 - 16:28

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? A te ramiona w którą strone przesunąłeś? Bo też mam ten sam problem jak ty i mam możliwość przesunięcia ramion w ciągniku Farmer 8244 prawie to samo co Major. To w stronę tylnej osi czy w drugą w strone agregatu? dodam że mam ten drugi wariant w strone agregatu i nie podnosi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 06 maj 2015 - 16:36

No właśnie bliżej agregatu. Czyli w twoim przypadku nic nie zrobisz. Jaki to agregat?

#32 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 06 maj 2015 - 18:21

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? awemak 2.5 m wał packer i siewnik nordsten
ten zestaw jest cięższy od zestawu kolegi.

#33 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 06 maj 2015 - 19:32

Czyli raczej masz za mały udźwig podnośnika. Rozumiem, że masz udźwig 2,3 t? Jeśli tak, to pozostaje Ci dołożenie siłownika pomocniczego.

#34 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 maj 2015 - 19:37

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? 3100 a 610mm od końcówek to 2500 to powinien podnosić

#35 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 06 maj 2015 - 19:49

Pewien jesteś tego udźwigu? Producent podaje 2,3 t na standardzie i 3 t z siłownikiem wspomagającym. Masz ten siłownik?

Przy udźwigu 3 t powinien podnosić bez problemu.

#36 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 maj 2015 - 19:54

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? tak Farmer ma tyle udzwigu jestem tego pewien a jeśli bym dołorzył siłownik to producent podaje że udzwig by wzrósł do 4200kg

#37 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 06 maj 2015 - 20:14

Masz te dane z instrukcji?

#38 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 maj 2015 - 20:24

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? tak w danych technicznych pisze

#39 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 06 maj 2015 - 20:44

Trochę to dziwne. Jeśli masz w Farmerze transmisję Carraro (jak w Majorze lub Farmtracu) to pewnie jest to model T 5.5: http://www.carrarodr...ansmissions.pdf

Ta transmisja ma w danych tech. podany udźwig 2,6 t podstawowy i 3 t z siłownikiem.

Przejrzałem Farmtracki i tam też są modele o udźwigu 2,65 t (675 DT) i 3,1 t (690 DT) (czyli zbliżone wartości). 690 mają siłownik wspomagający.

Obecne Farmery (np. TE) mają udźwig 2,3 t podstawowy i 3 t z siłownikiem: http://farmer.net.pl...rmer-f-9258-te/

Tak więc dla tego podnośnika producent raczej nie przewidział udźwigu na poziomie ponad 4 t.

Tak więc nie wiem gdzie tkwi błąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 maj 2015 - 20:48

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? jutro znajde dane techniczne to pokaże że ma tyle udzwigu

Dodaj odpowiedź