Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu?

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 05 maj 2015 - 06:26

Niektóre rzeczy są dla mnie nie wiarygodne... Mam dwa ciągniki bo nowego Majora 80 i Renault 70.34. Zakupiłem specjalnie żeby się nie przemęczyły agragat uprawowo-siewny firmy Agro-Masz 2,5m z przednim wałem i wałem Packera. Nie mam jak na razie innego siewnika i podczepiłem poznaniaka 2,5m jaki był dla mnie szok kiedy zarówno Major jak i Renault podniosły agregat z siewnikiem na max 5cm od ziemi i pompy zaczęły wyć.... Możliwe że 1300kg to aż taki problem dla tych ciągników? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? Dzisiaj, 21:48
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 maj 2015 - 07:07

zetor ma udźwig ok 2.4t a renia ok 2.8-3.7 t w zależności od wersji a np dla żeby podnieść pług 3 skibowy ( podobna długość) o masie ok 1100 kg kverneland podaje zapotrzebowanie na udźwig 3200kg czyli raczej możliwe że oba ciągniki tego nie podniosą

#3 Share mrugolek

mrugolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 maj 2015 - 07:32

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? Ja taki agregat + amazone super s używam z zetorem 7245 i działa bez problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 05 maj 2015 - 07:48

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? to małe ciągniki zwłaszcza major jak do takich zestawów

#5 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 05 maj 2015 - 08:16

w Renault sprawdź ciśnienie oleju na wyjściu jakie masz może pompa juz jest do wymiany

#6 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 05 maj 2015 - 08:31

Znajomi mają Ursusy 5714  i agromasze 2,7 tyle że na zwykłych wałkach i problemu z podnoszeniem nie ma. Siewniki poznaniaki. Ogólnie Amazone 2,5m będzie dużo lżejszy niż poznaniak. Musisz mieć coś spierdzielone bo 1300kg to nie jest ciężar przeogromny skoro c330 umie podnieść opryskiwacz zalany 500 litrami wody.

#7 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 05 maj 2015 - 08:47

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? ja mam zetora 5340 i z 3 metrowym uprawowo-siewny aresem ls nie ma najmniejszych problemów z podniesieniem, a sam agregat i siewnik waży ok 1100 + 250-300kg zboża,
oczywiście stabilność swoją drogą, ale mówimy tu o udźwigu, wiec musisz sprawdzić czy na pompie nie jest zdlawiony

#8 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 05 maj 2015 - 08:57

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? Sam nie wiem co o tym myslec sasiad dzisiaj przyjechal Zetorem 7745 i tez nie dalo rady podniesc pompa wyje i koniec. Ale wujek z 3m na 3ch rzedach graczek i ursusem 1224 tez ma problemy z praca tym zestawem... kurcze po to kupilem agregat 2.5m zeby nie bylo problemow z podnoszeniem a tu zonk.

#9 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 05 maj 2015 - 09:14

Wyje raczej  nie  pompa - tylko zawór przepuszcza .  sprawdź  ciśnienie na  wyjściach  hydrauliki zewnętrznej 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#10 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 05 maj 2015 - 09:24

Agregat agregatowi nierówny. Zmierz sobie odległość od końca cięgien dolnych u siebie do osi kół w siewniku i zrób to samo u wuja. Poza tym poznaniak jest dość ciężki. Ważna jest nie tyle sama masa, co ramię, na jakie ona działa, czyli długość zestawu. Jeśli na końcu cięgien dolnych podnośnik ma udźwig 2,5t, to przy 2m długości zestawu może podnieść tak na oko około 1t agregat, więcej nie da rady. Nowy poznaniak 2,5m ma w/g producenta masę własną 420kg plus ziarno 250kg daje prawie 700kg. A gdzie masa agregatu ? Pewnie waży z 500-600kg. Czyli zestaw ma około 1200kg, z czego połowa na jego końcu.

Już znalazłem - AgroMasz 2,5m ma wagę około 660kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 05 maj 2015 - 09:40

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? Moj z walem packera wazy 780kg wg tabliczki znamionowej siewnik 480kg dlugosc od konca ramion do osi siewnika ok 2.35m...

#12 Share Marciness

Marciness

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 maj 2015 - 12:33

Też mamy agregat uprawowo-siewny z Agro-Maszu 3m 3 rzedy zębów z packerem i siewnik famarol (waga-270kg) i nawet zetor 3320 podniósł złożony zestaw w celu przestawienia. Pompa wcale nie wyła i podniósł na niskich obrotach, tylko przód prawie wcale nie dotykał ziemi. Ten major ma chyba ten sam udźwig co nasz zetor, ale masz dużo cięższy siewnik ok. 430kg, więc wysunięty do tyłu ma duże znaczenie. Mimo to pompa powinna podnieść przód traktora.

#13 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 05 maj 2015 - 14:10

Bez pomiaru ciśnienia na hydraulice tego problemu nie da się rozstrzygnąć. Zazwyczaj nie wyje pompa, tylko zawór przelewowy/zawór bezpieczeństwa.

#14 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 05 maj 2015 - 14:27

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? Ostatnio u znajomego testowałem mojego Agroluxa65 z agromaszem 3m i poznaniak tylni wał jak u ciebie. Wynik taki ze: na rozłonym nie podniósł ale nie zobaczyłem czy przodek byl w górze, a dla złożonego zestawu agregat 10 cm nad ziemią i przodek jednym palcem można bylo podnosić. foto też w mojej galerii. pozdr

#15 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 05 maj 2015 - 16:16

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? Znajmy ma tez majora ciaga nim 2.7m z walem rurowym i poznaniakiem podnosi bez problemu, gorzej z uwrociami bez dobrego dociazenia niema co ruszac;) coś musisz miec nie tak skoro nie podnosi. Zapewne kwestia cisnienia bo u mnie w okolicy duzo osob z tym walczylo w nowych ciagnikach, placisz grube pieniadze a gow.... z tego masz ale takie czasy.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#16 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 maj 2015 - 17:56

Raczej z majorkiem coś nie tak... Tu użytkownik ma Farmtraca(a przecież major to to samo) i taki sam agregat z poznaniakiem i daje rade : http://www.agrofoto....sz-i-poznaniak/

#17 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 05 maj 2015 - 19:11

Musi coś być na rzeczy. Ja w Ursusie 5314 mam taki sam udźwig (2600 kg) i zestaw 2,7 m Agro-Masz 2-rzędowy z wałami strunowymi i siewnik Meprozet 3 m (510 kg sam siewnik i 350 dm3 zasypu) podnosił nawet rozłożony - ledwo, ale jednak podnosił i to wyżej niż 5 cm. A złożony zestaw podnoszą?

#18 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 05 maj 2015 - 19:18

Za równo Renata jak i Major ani złożonego ani rozłożonego nie podnoszą... Sam bez siewnika idzie w mgnieniu oka... Z pługiem Rabewerka 4ro skibowym Major nawet nie zajęknie... Nie wiem, Majorowi tur by przeszkadzał? Czy daleko wysunięte ramiona? 

Edytowany przez Luke16, 05 maj 2015 - 19:19.

#19 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 05 maj 2015 - 19:33

Masz możliwość zmiany zawieszenia ramion? Tzn. przesunięcia punktów mocowań wieszaków (tych pionowych) dalej do tyłu ramion, są tam jakieś inne otwory mocujące?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 05 maj 2015 - 19:34

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu? Tur to przynajmniej obciążenie. Ja fitem z 77 roku o udźwigu 2400 kg orałem wywrotem co wazy ponad tonę i szedł bez zająknięcia takze u ciebie cos jest nie tak.

Dodaj odpowiedź