Polecane posty

John6930    45

jednym się opłaca, drugim się nie opłaca, wszystko zależy od twoich zdolności finansowych i od ceny mleka i czy ją zapełnisz od razu czy będziesz ją uzupełniał w bydło z biegiem czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

Ja właśnie taką postawiłem w 2010 roku i jestem zadowolony a czy się opłaca zależy ile masz kasy własnej i pamiętaj że postawienie obory to początek wydatków na maszyny jałówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikzlaudy    10

nie no tak licząc to jałowek bedzie pełno a krów to ok 30 zdolność finansowa teraz to 300 tys swoich i licze na dofinansowanie z prow na 500 tys na dokonczenie budowy np dojarnia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32
Napisano (edytowany)

Opłaca się czy nie, to takie pytanie czy wypić Warkę czy Żywiec, to jest indywidualna sprawa czy widzi w tym przyszłość czy nie. Widząc przyszłość w hodowli zwierząt jeden stawia na krowy drugi na byki,a trzeci na świnie, a ktoś kto kocha rolnictwo i nie widzi przyszłości w hodowli zwierząt uprawia zboża i sprzedaje. Nikt nie podpowie ci co robić bo ile osób tyle opinii i pomysłów na życie.
Niewiem może jestem w błędzie, ale czy Ty w ogóle masz jakieś gospodarstwo czy myślisz nad rozpoczęciem,  czy Twoje tematy to podpucha jesteś autorem paru podobnych tematów od zakupu maszyn po budynki gospodarcze i przynajmniej ja zaczynam się gubić- pytasz wszystkich o opinię tak jak w tym temacie czy warto a warto?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.10 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

jak człowiek dobrze liczy i np. przewidywany zysk to 1000zl licz tylko 700zl i na odwrót przewidujac stratę zedu 1000 bądź przygotowany na 1300zl kryzys a raczej coś nie przewidzianego to miałem 1,5r temu gdy obora poszła z dymem i przez to poadlo parę szt bydła ale zawsze musisz mieć ns koncie kwotę min rocznego przychodu na czarną godzinę to wtedy dasz radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jak człowiek dobrze liczy i np. przewidywany zysk to 1000zl licz tylko 700zl i na odwrót przewidujac stratę zedu 1000 bądź przygotowany na 1300zl kryzys a raczej coś nie przewidzianego to miałem 1,5r temu gdy obora poszła z dymem i przez to poadlo parę szt bydła ale zawsze musisz mieć ns koncie kwotę min rocznego przychodu na czarną godzinę to wtedy dasz radę

 

jakbym miał kasę rocznego przychodu(ponad mln zł) na koncie to nie nie bawiłbym się w rolnictwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co byś robił? bo 1 mln zł to az tak wiele nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69
Napisano (edytowany)

I nie tak mało...

Przy obecnych cenach mleka taka inwestycja jest nieopłacalna. To moje zdanie.

Pozdrawiam.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

To Ty teraz masz 30 krów i chcesz budować obore na 40 szt? Dobrze zrozumiałem??


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Masz 26 krow  i chcesz budować obore na 40szt i jeszcze na prow??

Nie wiem ile masz ziemi ale ja bym budował na dwa razy tyle co mam czyli w twoim przypadku na jakieś 60 szt.

A czy się opłaca to sam powinieneś wiedzieć ile Ci zostaje pieniędzy miesięcznie???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikzlaudy    10

mi chodzi budowanie wolnostanowiskowe na 80 z przegrodą na środku budynku żeby po jednej stronie jałowki a tam krowy dojarnia byla by jak najbliżej tego wygrodzenia a jak zbuduje oddzielny budynek na jałowki to zlikwiduje ta przegrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

1 mlion na koncie to dużo nie pracował byś a nagle czarny scenariusz i pożar lub powódź lub inny kataklizm pada kilka sztuk bydła, gradobicie i nie ma po co wyjeżdżać w pole? a jak masz odlozona duża kasę zedu rocznego zysku to stajesz na nogi a nie płacz lament i z banku do banku za kredytami a skąd wiesz że jutro będziesz wyplacalny? życzę wszystkim by mieli roczne dochody bardzo bardo wysokie i nic złego się nie działo ale dopuki nie masz 100% pewnosci że nic cie niezaskoczy to bądź przygotowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj