Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie pras Rolujących

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jankes185

jankes185

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 maj 2015 - 19:19

Opinie pras Rolujących

SIemano, możecie mi napisać opinie na temat tych trzech pras, jestem ciekaw czy są one coś warte i jak jest z ich użytkowaniem. Z góry dzięki :)   ;)

http://www.lm.pl/ogl.../sprzedam_prase

http://www.lm.pl/ogl...as_rollant_44sp

http://www.lm.pl/ogl...ienie_*********

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie pras Rolujących Dzisiaj, 11:55
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 03 maj 2015 - 20:34

Opinie pras Rolujących

Krone nie uwierze że 330 chodziła  w niej bo trzeba było bela zrobić i wody do chłodnicy dolewać(trzeba ze 45km). Prasa jest jedna z pierwszych serii kr bedzie stara. Może przesto owijanie być hydrauliczne, tego to ja nie wiem bo ja w swojej fortschrittce(feraboli mam inny sposób owijania). Nie widze zamków na komorze co powoduje że ciągnik musi mieć dobrą hydraulikę by klapa sama się nie otworzyła. Ogolnie stałokomorowa czyli bedzie robić takie same baloty w środku nie bedą też  dobrze zbite(dla siana to np dobrze).

Claas stała komora walcowa(słome trzeba będzie z rosą prasować) trochę trzeba koni z 70. Zamków też nie ma.

Fahr pasowa prasa najprawdopodobniej też stało komorowa(duża większosć pasówek ma zmienna wielkość beli)

Ogólnie nie masz się bóg wie czego spodziewać po tych prasach nie bedą miały super wydajności ale jakoś robota bedzie szła.

Najmniej problemów będzie raczej z claasem bo tam masz walce(które bardzo się nie psują) łożyska na walcach i zębatki które napędzają walce i łańcuch. tyle tak właściwie. W  Krone w pewnym momencie łańcuchy trzeba bedzie wymienić a to już impreza kosztu tak 5-6 tys. W pasówce pasy też w pewnym momencie już nie będzie czego łaczyć spinkami a też z 5-6 będą kosztować. 

Ja uważam że lepiej odczekać swoje i kupić coś przyzwoitego w dobrym stanie.

#3 Share 121

121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 maj 2015 - 20:43

Opinie pras Rolujących zastanów się nad prasą john deere 550

#4 Share jankes185

jankes185

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 maj 2015 - 20:48

Opinie pras Rolujących

Właśnie z walcową myślałem, że tak będzie i suchą słome ciężko będzie prasować. No, ale patrząc po twojej opinii to kurcze chyba poczekam jeszcze i wtedy trzeba będzie poszukać coś nowszego i bardziej opłacalnego. Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie :)

550 John Deere- troche chyba jednak za duża do mnie by była i droższa.

#5 Share 121

121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 maj 2015 - 21:00

Opinie pras Rolujących ile chcesz przeznaczyć na prase ?

#6 Share jankes185

jankes185

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 maj 2015 - 21:13

Opinie pras Rolujących

Szczerze się nad tym nie zastanawiałem jeszcze, narazie trzeba poszukać, ale chyba jeszcze poczekam troszke.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 03 maj 2015 - 21:27

Opinie pras Rolujących

Jeśli oczekujesz porady, podaj kilka istotnych danych: z jakim ciągnikiem, na jakim areale, co ma robić (siano, słomę, sianokiszonkę), w jakim terenie, max. cena? JD 550, jak kolega wcześniej pisał - stosunkowo tania (15-20 k), prosta w konstrukcji (jak się zna jej kaprysy), lekka (pon.2 t). Nie liczyłbym na zakup prasy poniżej 10 k, z którą pracujesz długo i szczęśliwie. 

#8 Share jankes185

jankes185

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 maj 2015 - 15:40

Opinie pras Rolujących

Dzwoniłem się dowiedzieć ile za tą Krone to powiedział, że 11k. Wsumie prasował bym siano, słome, sianokiszonke, koniczyne. Widać, że zadbana jest. Pracowała by głównie z 360. Tylko najgorsze jest to jak sie kupuje używane bo nigdy nie wiadomo jakie to będzie.

#9 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 04 maj 2015 - 19:37

Opinie pras Rolujących

Ta kronka nie jest zadbana tylko odmalowana do sprzedazy bo pewnie rdza się swieciła. Jest takie powiedzenie,, Szpachla szpachla i jeszcze raz szpachla" John deere są to dobre prasy ale łożyska na wałek pasów w środku mają sześcikąt a nie koło jak normalnym łożysku. Np new holland ma calowe łożyska. Cenych tych łożysk zaprawiają o ból głowy. W feraboli(niektóre gallignani,eurotech,fortschritt 630 650) są na zwykłych łożyskach są tylko 4 szerokie pasy i masz dobijanie hydrauliczne ale nie z ciągnika tylko siłownik który ci trzyma dobicie a regulujesz dobicie przekładając bolec na inną dziurę. Mnie się moja spodobała i koniec musiała taka być i już choć lukałem varianta claasa ale jakoś dużo jest spalonych.

#10 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 05 maj 2015 - 00:17

Opinie pras Rolujących

Łożysk przez 3 sezony wymieniłem 2! Po 64 zł za sztukę i to nie chinczyki. Nie chcę żeby to zabrzmiało - każda sroczka swój ogonek chwali, ale 550 to dobra prasa. Z drugiej strony prasa bez rotoru, to porażka. Oczywiście w zależności co się robi, ile, i z czym. Wszystko jest względne, a odpowiedni dobór maszyn, to podstawa. Ale tego dzisiaj nikomu już chyba mówić nie trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 17 maj 2015 - 17:59

Opinie pras Rolujących

A nie myślałeś nad Unią Famarol też wytrzymałe.