Polecane posty

rafal0    33

Witam wszystkich agrofotowiczów!

 

Mam  problem dotyczący ocynkowanych sztachet. Firma która wykonywała ogrodzenie z ocynkowanych sztachet pomalowała je wedle naszego zamówienia. Po roku od postawienia płotu farba (chlorokauczuk strong super trwała emalia z Dekoralu) zaczęła odstawać od ocynkowanych sztachet. Chciałbym uzyskać wasze opinie co zrobić z tymi sztachetkami, piaskować, odtłuścić  i wtedy pomalować farbą. Doradźcie jakich środków użyć i jakie czynności w tej sytuacji wykonać. W załączniku zdjęcia płotu.

post-16379-0-83078000-1430670007_thumb.jpg

post-16379-0-56163300-1430670064_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

malowanie proszkowe ocynku tyko i wyłącznie    wtedy nie odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z piaskowaniem jest problem żeby ocynku nie ściągnąć, delikatnie trzeba drobniejszym piaskiem. Jest specjalny podkład do ocynku, nie pamiętam dokładnie na pewno Unikor  chyba C, malowałem nim już kilka razy nowy ocynk i nie się  nie dzieje po paru latach.

Ale tylko tak to widze, piaskowanie, unikor i farba nawierzchniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ale lipa.Kto o zdrowych zmysłach maluje ocynk chlorokauczukiem.

Z własnego doświadczenia na świeży ocynk mogę polecić Lowicyn bardzo dobrze się trzyma świeżego ocynku.

Piaskowanie odpada bo wytrze ocynk.Można spróbować jakieś chemii do usuwania farb.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamiast piasku użyć sody. Zabieg nazywa się sodowaniem i jest delikatniejszy dla czyszczonej powierzchni. Na przyszłość szukaj farby do ocynku a nie chlorokauczuku. Vitoma kiedyś pisał, żeby cynkowane powierzchnie postarczyć octem. W galwanizerii ktoś to polecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piaskarz    0

Można lekko przepiaskować, odpowiedni podkład i farba nawierzchniowa :) Tanio nie będzie ale dobrze tak :)

Pozdrawiam


Kontakt:

tel. 723-409-850

e-mail: piaskowanie.paul@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Co ty robisz?

Napisałeś, że ogrodzenie robiła jakaś firma rok temu ... zgadza się?

Masz 2 lata na zgłoszenie reklamacji.

Oni spartolili więc oni poprawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

@romano82 Reklamacja złożona jak najbardziej, ale jeśli za pierwszym razem spartolili robotę to chcę się dowiedź na forum co czynić z tym płotem. Dzięki tej wiedzy dam im też swoje propozycje jeśli sami nie zdają nic dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Najlepiej gdybyś na mocy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży która miała zastosowanie do 24.12.2014 domagał się wymiany towaru na nowy. Jeśli nie zdecydują się na to mogą przystąpić do naprawy, lub rozwiązać umowę zabierając płot i oddając pieniądze.

Co do zabezpieczenia to najlepiej proszkowo.
Wg. Mojej wiedzy to podłoże nie było przygotowane właściwie i dlatego farba się łuszczy.
Chlorokauczuk nie będzie aż tak dobrym wyborem. Po kilku latach robi się matowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster71
      wiecie może jakie miały kolory c-325,c-328 i pierwsze c-330 :rolleyes: jestem tu nowy.pomożecie??
    • Przez pisklaczun
      witam mam pytanie czy da się wymontować zbiornik paliwa bez ściągania kabiny, czy tak wogóle się da?? bo zbiornik jest zasyfiony i zamula bardzo filtr paliwa i ciągnik zaraz się muli ;[
      a pytanie 2 to http://allegro.pl/rozrusznik-z-red-mf-690-699-3060-3065-niemiecki-gw-i1536331990.html nada się do tego ciągnika?? i czy warto go kupować??
      i jeszcze 3 pytanie to jakie oznaczenia ma mieć filtr hydrauliki(linki z filtrami mile widziane)
      pozdrawiam
    • Przez szymi4512
      Witam,szukam dokładnych oznaczeń RAL farby John deera do modelu 6220 i pochodne ,bo z tego co wiem są trzy odcienie żółtego i zielonego a nie chce źle zamówić.
      Potrzebuje farby żółtej i zielonej pozdrawiam.  
    • Przez bel920
      przymierzam się do malowania i moje pytanie jakiej marki polecacie farbe aby dała efekt na lata i dobrze się trzymała i kryła jak pomalować to żeby zaraz nie wyblakło ale i malowanie szło do pomalowania deutz  far
    • Przez SebaFrank
      Witam. Poradzcie jakiej grubości siatké wybrać na ogrodzenie dla opasow? Jaka dajecie wysokosc siatki i co ile mniej wiecej słupki? Ogolnie moze jakies dobre rady 😀 Prosze o brak zbednych komentarzy 😁  Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj