Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maluch    4

a może być taka o szerokości ok 4m

np pottinger novadisc 400

albo innej firmy tylko boję się czy mi ciągnika nie wywruci

a jakiej firmy są kosiarki ok 4 m szerokości roboczej bez centralnego zawieszania i bez kondycjonera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz44b    0

Witam:) Mam problem z naprawą kosiarki czołowej bębnowej FELLA KM 310 FZ . Muszę wyjąć ze skrzyni taki pręt 6-kątny,który idzie przez całą skrzynię,ale nie umiem tego zrobić.Czy mógłby ktoś udzielić mi wskazówek?O odpowiedź bardzo proszę na e-maila dorotajanusz44@wp.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

Czy jest sens kupować kosiarkę dyskową na 10ha łąk 3 razy w roku koszone. Ł☺ąki mam niezbyt równe i dlatego nie wiem czy dyskowa o dużej szerokości dobrze wytnie.. kosiarka ma być nowa. Myślałem o famarolu alka L 2,45m. Czy może na tyle łąk starczy bębnowa np 1,85m. ciągniki: 50KM i 80KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Na niezbyt równe łąki jest rada bo co wiosnę dobrym wałem przejechać i będą równe. W bębnową już bym nie inwestował tylko na taki areał 2.40 dyskowa i spokojnie 50km można zapinać i jednego dnia wszystko wyciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czy Vicon 2,4m to dobry wybór?? Mówię o nowej.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Jaka jest cena KUHN GMD 600 GII i cena KUHN GMD 2810 ?

Edytowano przez kapsel1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho86    0

witam,

Mam mały dylemat a chodzi konkretnie o wybór kosiarki, do wyboru mam potingera nova disc 2,52 i kuhn 2,6m. Chodzi mi o nową maszynę może ktoś miał styczność z nimi i ma jakieś porównanie, albo posiada taką maszyne i obiektywnie napiszę o niej. np. z jakim ciagnikiem współpracuje jaka jej wydajność na godz, ceny czesci i noży. z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jaką polecacie polską kosiarke dyskową taką 2.40m do c-360 ?

Co myslicie o samaszu kdl 240 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Podpierają się danymi technicznymi producenta to 360 powinna dać radę ta kosiarka potrzebuje tylko 45KM a waży 420 kg w najgorszym wypadku możesz jeszcze 330 czepiać. :D

 

Dlaczego nie weżniesz większej kosiarki do 385?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Dlatego że mam tylko jeden taki ciągnik o tej mocy i w najgorszym przypadku jakby c-385 miała awarie to nie miałbym czym kosić, a jak w c-360 będę miał awarie to zostaje jeszcze c-330 :D i c-385 :)

Wiesz o co chodzi ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

To już rozumiem,dobrze myślisz przyszłościowo też może pracować z mniejszy i większym ciągnikiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Wczoraj byłem i dealera to kosiarek dyskowych z pronaru nie polecał, jak to mówił, sprzedali pare sztuk i mieli z nimi problemy, o teraz chcą się wycofać żeby już nie sprzedawać kosiarek pronaru, i jak to mówił pronar robi wszystkiego po trochu, polecał samasza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95
Napisano (edytowany)

Zastanawiam się jak 360 będzie radzić z taką kosiarką. Kumpel chce kupić do swojej 360 też dyskowe i pytał się o radę ja osobiście nie miałem styczność ani z dyskową ani z bębnową, (ponieważ nigdy nie było u nas żadnej hodowli), więc nie wiem, co mu odpowiedzieć.

 

 

Z tego, co znalazłem w necie wynika, że kosiarki dyskowe są lżejsze od bębnowych, ale czy przy składaniu takiej kosiarki do pozycji transportowej nie będzie przechylać ciągnika na bok

Edytowano przez 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

C-360 spokojnie da se rade z dyskową 2.4 m

kosiłem C-360 z kosiarką Sipma 2.4m i Kuhn 2.4m

nie ma problemu przy składaniu nie przechyla ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Samasz KDL 240 kosztuje 17.200zł brutto a Kuhn 2.40m kosztuje 26 tyś brutto - różnica trochę jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja swoim samaszam wykosiłem jakieś 90 ha, śladów zużycia i jakichkolwiek awarii nie widać, aczkolwiek mogła by być lepiej pomalowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja podałem tylko tak dla przykładu ;)

Sam teraz się zastanawiam nad kosiarką dyskową i chyba raczej wybiore samasza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj