Polecane posty

lukasz654    5

A do czego służy ten kondycjoner??

I czy Ursus 3512 da rade z KDT 220 (2,20m) z SaMASZU??

A może lepsza będzie KDL 200 albo KDL 240??

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie fajna kosiarka, ciekawy system zmiany nożyków. Wiem, że ktoś na AF miał na próbę i pisał , że super sprzęt. Sam jak będę zmieniał to raczej też na Lely tylko 280 classic lub splendimo m. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Witam.

Przymierzam się do kupna kosiarki dyskowej w rozsądnej cenie na 15ha . Dodam że kosiarka ma by nowa i współpracowac przeważnie z Farmerem F-7258 TE(76km).Co polecacie ,osobiście zastanawiałem się na Samaszem 2,20 m co o tym myślicie ?? Dobry wybór ?? A może Pronar ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

wójka kolega pracuje w samaszu i powedział że pronar podkupił jednego z inżynierów z samaszu który wykradł (skopiował) projekty nowych maszyn zielonkowych i sprzedał dla pronara i teraz też w pronaże ten inżynier pracuje więc najnowsze modele samasza i pronaru to tak narawde bliźniacze maszyny tylko moga się detalami różnić. Dobre co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Witam pozwolę doczepic się do tematu od przyszłego sezonu będę miał do skoszenia ok 60ha łąk sianych na wiosnę, będzie to na jakiś program, ziemie raczej słabe najwiecej 5 klasy także więcej jak raz w roku się nie ukosi, generalnie jestem zielony w zielonce:) będę potrzebował jakiejś kosiarki i zgrabiarki, co do przetrzasarki to powiedzcie czy jest ona konieczna. Kosiarka z tego co czytałem to uderzalbym w dyskowa jakas musze mocno ograniczyc kwote bo za duzo bede mial wydatków wiec w gre wchodza tylko uzywki. chce uzyskac siano jak najbardziej suche bo mam dobrze zbijajaca prase i nie chce zeby mi to siano zgniło, a bedzie przerobione na brykiet. Moje pytania to jaka kosiarka i zgrabiarka bylaby odpowiednia w mojej sytuacji? W jaki sposób mogę się rozliczac z wlascicielem gruntów gdzie ja wszystkim sie zajmuje, od hektara czy zebranej masy i po ile?

ciagnik ktore posiadam to c-330 zetor5211 forterra115 i nh M135. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 5 klasie spokojnie skosisz 2 razy jak dasz nawozu( ja w tym roku na kilku łąkach skosiłem nawet 3). Jeżeli chcesz w siano to przetrząsacz jest konieczny inaczej nie podsuszysz odpowiednio trawy. Kosiarka to ok. 3 metry szerokości, przetrząsacz najlepiej ok. 6-7 metry i zgrabiarka ok 4 metry. Zbytnio nie sugeruj się marką patrz aby były w dobrym stanie technicznym i jak z dostępem do części zamiennych. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja na 6 kose 3 razy.

Pierwszego pokosu nie wysuszysz bez przewalania. Drugi może się to udać ( w tym roku tak mi się udało)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

z tym nawozem to raczej nie da rady ponieważ to jest jakis program ktory dopuszcza tylko nawozy ekologiczne a ja do takich raczej nie mam dostepu, wiec zastanawiam sie czy za szybko nie wyeksplatuje gleby bez nawożenia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

W takim razie w jaki sposób mogę nawozić te łąki? nie moge uzywac nawozów sztucznych, a hoduje tylko brojlery. I ile takie siano może byc warte bo szczerze to nie wiem czy mi sie cos takiego bedzie opłacało, kupowac sprzęt kosic i placic dzierżawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

witam nie bede kolejnego tematu zakaldal prosil bym wszsytkich uzytkownikow kosiarek pronar o opinie i sposterzezenia oplaca sie taka kupic inetresuje mnie njabardziej ta o szerokosci 2.1 z powodu ceny (ok 10 tys) a wykonanie wydaje sie ok prosze o pomoc

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

A po co kosić 3x? Łąki na pewno na dotacje rolnośrodowiskowe - nie pamiętam dokładnie kwoty na ha, ale 500zł jest spokojnie. Kosisz, zbierasz jeszcze nawet sianko sprzedaż i po kłopocie :) Co do kosiarki to może 2x1.65m? I kosić maluchami, bo forterrę zapinać do szerszej to aż szkoda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Ale tu chodzi o to ze to nie są moje laki a chce pozyskać jak najwięcej siana na brykiet. Przeczytaj posty wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

Mam okazje kupić kosiarke dyskową stoll 2.4 jest to maszyna powystawowa. Nowa kosztuje 24 tys a ta 18 tys niewiem czy warto???


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Aaa nie doczytałem :P

Powiedz mi czy Ty chcesz produkować brykiet czy właściciel tych łąk? Ale jak rozumiem dopłaty Ty będziesz brać, a dzierżawcy płacić czynsz i tyle :) Siano na brykiet IMO się w ogóle nie nadaje, jeszcze kwestia brykieciarki, ale jak klientów byś miał to śmiało możesz sprzedawać - normalnie to taka belka 1,2m z 20zł.

Jak samemu chcesz robić brykiet to daj sobie spokój z sianem, a sprzedaj je komuś kto ma bydło, konie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slawny jeśli te łąki nie są Twoje to może szkoda inwestować większą kasę w sprzęt. Myślę,że bez nawozu to tnij na raz w okresie letnim - wysokie temperatury, mało opadów powinno być niby - jest szansa na wysuszenie niskim kosztem. Proponuje kupić kosiarkę 1,65 (tu zgadzam się z Bialym)i zwykłą "7" do trząsania i zgrabiania (łącznie ok. 6tys za nówki) do tego wykorzystasz najmniejsze ciągniki. Wydajność nie będzie powalająca ale też nie polecam kosić całości w jednym terminie ze względu na nieprzewidywalną aurę. Jesteś w dobrej sytuacji bo nie zależy Ci na jakości siana, ale też nie masz ewentualności jaką jest zrobienie sianokiszonki, chyba że w ogłoszenie i heja. To jest moja rada na wejście w te łąki bez inwestycji praktycznie, a z czasem sam się przekonasz co Ci będzie potrzebne.

Ja za dzierżawę łąk na ogół oddaje dopłaty lub 300 - 800 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

@Bialy dlaczego uważasz ze siano na brykiet sie nie nadaje? brykiet bede robil ja, maszyna firmy deta polska. Nie bardzo wiem wlasnie jakby wlasciciel lak chcialby sie rozliczac, czy mozna laki nawozic kurzakiem? albo czy sa jakies nawozy np maczka kostna, ktore mozna rozsiewac siewka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A więc kolego przy urzywaniu polskiej zgrabiarki i przetrząsarki 7 to żywotnośc twojej brykieciarki będzie oscylowała się od 24 godzin do 48 godzin :P:D. U mnie w okolicy było dwóch co z wielkim zapałem zaczynali produkować brykiet min. z siana. Po tygodniu wyszło, że się przejechał na tym interesie, a wszystko przez to, że tłoczysko, czy tam ślimak zależnie od modelu brykieciarki strasznie się niszczył w połączeniu z piachem zebranym z sianem, a koszty napraw nie były małe. A wszystko za sprawą siana robionego właśnie polaską zgrabiarką 7, jak wiadomo ta maszyna tylko zwija rulon siana na siłę pchając z sobą sporo piachu do pokosu, później to szło do brykieciarki i efekt murowany, opowiadał mi to sam właściciel brykieciarki, bo tamtego czasu chciałem sprzedać moje siano a on chciał koniecznie je kupić, bo jako jedyny w mojej okolicy dysponuję zgrabiarką i przetrząsarką karuzelową zachodnich firm. :) Dla tego jak już to zgrabiarka karuzelowa i zachodnia przetrząsarka karuzelowa znacznie ogranicza ilość piasku w sianie. Dla przykładu mogę podać, że jak daję krową siano kupione i wykonane marnym sprzętem to później z koryta można wygarnąć wiadro piachu z całego balota. :) Teraz warto powiedzieć że koszt zakupu nawet urzywanych maszyn zachodnich nie jest mały. Ja za swoją przetrząsarkę sześciokaruzelową kupiłem po wielkich poszukiwaniach za 3,5 tyś ale z małym remontem kosztowała mnie 4 tyś, a za zgrabiarkę 6 metrów wyszła mnie razem koło 9 tyś. Na taki areał jak znalazł, bo mniejszymi maszynami to musiał byś mieć conajmniej trzech ludzi i w sezonie siedzieć ciągle na łące. :) Myslę, że aby dla ciebie było to wmiare opłacalne to umów się z sąsiadem co ma już jakiś porządniejszy sprzęt na taki areał, i np. niech on zrobi siano, a ty zrobisz z niego brykiet i podzielicie się jakoś :)

Pozdro : Endrju00711 ;)

P.S. W zasadzie to temat o kosiarkach dyskowych, więc mamy pytanie odnośnie kosiarek Vicon, posiada ktoś taką, jak z częściami, awaryjnością. Mam na oku taką : http://allegro.pl/kosiarka-dyskowa-vicon-kverneland-3-20m-i1332523548.html . Jak myślicie warto się pchać w nią, może ktoś wie jak ona pracowała dotychczas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

dzieki endrju za info mam znajomych ktorzy w wiekszosci bazuja na sianie, wiec ich podpytam jak to u nich wyglada, wiem tylko ze czesc zbieraja sami ale tez maja dostawce ktory zbiera raz do roku z torfu wiec chyba maja dobry sprzet. Co do sasiada, heh w mojej wsi(6tys mieszkanoc) moze z 30krow by uzbierał choc watpie wiec sasiad tez odpada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Slawny więc tak:

Czy posiadasz już tą maszynę? Te brykieciarki to coś mi się wydaje, że kopia Alchemika. Oprócz niej jeszcze dobre produkuje Wektor. Ale to są 2 różne typy.

Interesowałeś się w tym biznesie, rozpoznawałeś rynek?

Wiesz, że aby to się opłacało należy najlepiej pracować 24h/dobę?

Zakładając optymistycznie (nie mam pojęcia ile z 3 pokosów można zebrać) zbierzesz 300t materiału, to przy wydajności 200kg (dla hydraulicznej - co jest absolutnym minimum) zrobisz to w ok. 2,5 miesiąca.

 

Przemyśl temat. Naprawdę nie chcę Cię zniechęcać. Jak coś napisz do mnie to Ci powiem nieco więcej, bo jestem w temacie na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Witam

Jaką polecanie kosiarkę tylną dyskową do jd 2850 o szerokości roboczej od 3.20 w zwyż jedynie zagranicznych producentów myślę tutaj nad zwykłą kosiarką bez

 

zawieszenia centralnego i bez kondycjonera

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj