Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki dyskowe

453 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 19:18

Kosiarki dyskowe @jaro ja zdaje sobie sprawę ile kosztuje kosiarka z kondycjonerem :D

@ferdek, mam wrażenie że ty zawsze podpasujesz opinię o danym sprzęcie pod siebie(znaczy pod to co chcesz posiadać albo posiadasz), tak żeby na twoje wyszło

no to ile szybciej wyschnie, 4-5 h??
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki dyskowe Dzisiaj, 06:08
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 19:26

Kosiarki dyskowe No własnie pod siebie a dokładniej pod swoje warunki i tak znajomi co pokupili 2,9m dyskówki są zadowoleni ale spodziewali się przynajmniej duzo większej wydajności, a to się nie da tak rozpędzić na kawałkach 1,5ha do 3ha nierównych potraktowanych przez dziki i czasami z wyłożoną lub wygniecioną trawą, jeden koleś kupił samaszke 2,1m i kolega pożyczał ją zanim kupił dyskówke i samaszka lepiej "goliła" badziewne łąki, ale nie napisałem że dyskówka jest zła, a co do delikatności to doktorek od mechanizacji nauczał że łatwo uszkodzić na kamieniu lisztwe tzn wegnie się i szorowac po trybach będzie, cóż na uczelniach rolniczych uczą żeby dobierać sprzęt do swoich potrzeb i warunków, bo na 15-20 ha w 30 kawałkach kośnego dyskówka 2,9m to moze za dużo?

ps to c z tym kondycjonerem bo podobno to takie spaniałe urządzenie a jak to jest w praktyce, czy tylko większe spalanie podczas koszenia czy naprawde jakość siana jest większa i zawiera więcej baiłka itd no oczywiście czy to bardziej do siana czy bardziej do sianokiszonek?

#63 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 19:29

Kosiarki dyskowe Moim zdaniem to lepsza jest kosiarka dyskowa, sami chcieli byśmy zmienić naszą polską rotacyjną na jakiegoś vicon-a 2,4 m po pierwsze wydajnośc owej kosiarki jest duuużo większa, po drugie moja polska psuje się dzień w dzień, wykosić 15 ha z ciągle psującą się maszyną nie jest wcale takie proste jak by się wydawało, bo jak się obali dwa ha, to zaraz coś się rozwali spokojnie mówiąc. A tak wogóle to posiada ktoś może Vicon-a CM-216, bodajrze to samo co nowa 2400. Osobiście to myśle nad taką. Interesuje mnie dostępnośc do części, i awaryjność :D

Edit: tak nawiasem , to mam 15 ha łąk w dwunastu kawałkach :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 19:54

Kosiarki dyskowe @ferdek nie uważasz, ze czasami za dużo teoretyzujesz??? :D to, że u Ciebie są specyficzne warunki pracy to chyba każdy wie, ale nie znaczy to, że wszędzie takie są...na prawdę nie chciałbym kosić swoich marnych 15ha dwiema bębnówkami...

co widzę w kosiarkach dyskowych???wydajność i jakość cięcia, dla mnie to wystarczy, nic więcej nie oczekuje od kosiarki... :D

z byle jakiej trawy dzięki spulchniaczowi nie robisz dobrej kiszonki, bo przecież on do tego nie służy... :)

i od kiedy to się szybciej kosi do tyłu niż do przodu??? :)

15ha w dziesięciu kawałkach.

@kubi zapytam seniora jak kosił zestawem osa+zgniatacz pokosów, może będzie się orientował...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 20:28

Kosiarki dyskowe w którymś TOP AGRAR było napisane że czas dosychania dzięki zastosowaniu kondycjonera skraca się o 30%. Rolnik się wypowiadał że jak po południu kosił, to następnego dnia przed południem zaczynał zwijanie.
Ja Ci za 3 tygodnie powiem jak to dosycha :D
W ujęciu godzinowym ciężko to określić, bo wiadomo, a to większy upał, a to wiatr.

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 kwiecień 2009 - 21:45

Kosiarki dyskowe Mój wujek ma starą bębnową Famarolkę z kondycjonerem palcowym to jak kosił u nas usługowo, to krócej schła trawa, a i lepiej było przewracać z nastroszonego pokosu. Poza tym siano było miększe bo łodygi były bardziej porozbijane, generalnie kondycjoner wpływał na rozproszenie masy.

Kiedyś na pokazie miałem okazje oglądać kondycjoner walcowy przy kosiarce dyskowej, efekt był nieporównywalnie lepszy niż po kondycjonerze palcowym. Rolnicy, którzy posiadali taki przyrząd w swoim maszynach mówili, że to się bardzo dobrze sprawdza przy koniczynie i zielonkach, bo bardzo mocno zgniata pokos, a nie rozrywa masy, co raczej ma znaczenie przy koniczynie czy jęczmieniu.

#67 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 maj 2009 - 06:25

Kosiarki dyskowe To jak to jest z tym walcowym czy jest tylko do lucerny i koniczyny czy wszystko można tym kosić?
ps. specyficzne warunki panują w moim regionie a nie są takie tylko u mnie :D

#68 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 maj 2009 - 08:03

Kosiarki dyskowe walcowym jak i bijakowym można wszystko, ale bijakowy lepszy do traw, a walcowy do motylkowych.
A na specyficzne warunki w postaci dzików jest sposób... ja ogrodziłem 40 ha pastuchem, sąsiedzi też skorzystali przy okazji ")

#69 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 maj 2009 - 10:48

Kosiarki dyskowe To masz łagodne dziki :)-u mnie to nie pomaga-rwą i tyle...

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 maj 2009 - 11:32

Kosiarki dyskowe Koniczyna po palcowym będzie bardzo poszarpana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą odpaść kwiatki. Reasumując, zależnie od przeznaczenia walcowy do wszystkiego, palcowy - głownie trawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 maj 2009 - 11:34

Kosiarki dyskowe drut 2,5 mm, pastuch 5,5 J. 10 razy mocniejszy niż ten co kiedyś krówki odganiał :)

#72 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 maj 2009 - 13:01

Kosiarki dyskowe 5,5J to co to jest? chyba nie ustawiasz na noc 220Volt jak mój sąsiad :)

#73 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 01 maj 2009 - 13:46

Kosiarki dyskowe Ja też mam 5,6J,. specjalnie na bydło mięsne, jak dotkniesz to aż serce boli, ale ważne że działa

#74 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 01 maj 2009 - 18:03

Kosiarki dyskowe @bOgdan i ten pastuch na prawdę Ci pomaga??u nas różnie bywało a dziki są cholernie uciążliwe...nie dosyć że niszczą na polu to słyszałem (a nawet czytałem) o tym jak dziki w nocy podziurawiły pryzmy z kiszonką z kuku i rozwaliły kopce niszcząc ludziom spore zapasy :) ja jak miałem sporo ziemniaków to nieraz w nocy ciągnikiem stałem na polu z petardami lub karbidem ogniska sie paliło no i oczywiście psy też na noc były brane...masakra!!teraz mam trochę spokoju bo kuku jest troche dalej od lasu. a co do kosiarek to dyskowe są dobre na równe łąki ale jak jest sporo kęp trawy to lepiej się sprawdzi cięższa bębnowa a kondycjoner poleciłbym walcowy dokładnie gniecie zielonkę
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#75 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 maj 2009 - 18:45

Kosiarki dyskowe działa naprawdę, a inne cuda śmierdzidła, to tylko na krótką metę.
Ja jak już pisałem, o zaletach dyskówek wypowiem się za 2 tygodnie

#76 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 maj 2009 - 18:55

Kosiarki dyskowe Prąd w miarę mocny to musi popieścić jak się dotkną. A jak długo praktykujesz ten sposób? Znając życie wkońcu i z tym tez sobie dziki poradzą(oby nie :) )
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#77 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 maj 2009 - 19:14

Kosiarki dyskowe pastuchem grodzimy już parę lat, kiedyś zostawiało się go na polu, a teraz przy domu, bo nóg dostały 3 sztuki. Jak na razie jest skutecznie, ale musi być max mocny

#78 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 maj 2009 - 19:30

Kosiarki dyskowe To jednak musi być skuteczne skoro przez kilka lat tego nie rozpracowały. Ja jak na razie mam spokój ale podoba mi się ten sposób a najbardziej że jest skuteczny. Kolejnym problemem są "nogi" których pastuch dostaje...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#79 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 maj 2009 - 21:56

Kosiarki dyskowe Cóż-zapomniałem dodać że pastuch jest mocny jak diabli-ale muszę też nadmienić że (przynajmniej u mnie) biegnie sobie jeleń czy inny łoś-i dla niego naprawdę jest obojętne jakiego rodzaju jest drut (może być i kolczasty i tak przerywa) no a potem dziki idą jak po swoje przez tą wyrwę...
W ogóle to sporo takiej upierdliwej fauny mieszka w mojej okolicy-najgorsze są bobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2009 - 14:10

Kosiarki dyskowe Ciekawe ja mam na nazwisko Bober, a w mojej okolicy jest kilka, jak nie kilkanaście bobrzych tam. Sąsiadowi, jak wybudowały naprzeciwko budynków w rzece, bele podtopiło. Próbowali to cyklopem rozebrać, ale nie szło. Sołtys miał drzewo przeznaczone na budowę, niestety bobry były szybsze.