Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki dyskowe

453 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 19:33

Kosiarki dyskowe tylko 3 tys to pewnie że warto zawsze myślałem żę różnica w cenie to nie 3 tyś ale gdzies bardziej 13 tyś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki dyskowe Dzisiaj, 07:19
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 20:06

Kosiarki dyskowe

@pioter

tyle że do kondycjonera też trzeba dołożyć ;) ja choruję na walcowy ale na 6ha lucerny to trochę malutko a cena nie taka malutka np na CRi w Krone

@jaro

firma od której kupiłem JD ma też krówki, maja Novacata i mówią że warto dopłacić m.in do centralnego zawieszenia

możesz podać ceny u twojego dilera na novadisc i novacat??

z mojego rozeznania na dziś to Krone ma fajną promocje i taniej wychodzi niż Pottinger, jakość pewnie podobna

Novacat 265 H -ok 26 tys,Novadisc 265-ok 19 tys (ceny brutto)-z tym że chyba jednak z racji nierównych łąk skłaniałbym się raczej ku modelom 225.
Jakie są ceny tych Krone ?

#43 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 20:49

Kosiarki dyskowe Hmm...coś tani ten Pottinger u ciebie ;)

Krone AM 243S(2.4m): 20 tys brutto

AM 283S: 22tys brutto

Easy Cut 320(3.2m):26 brutto

te kosiarki stoja u dilera czy na zamówienie, ja dostałem troche gorsze ceny na Pottingera(za novadisc 265- 22brutto)-ale to cena jakbym zamawial dzisiaj bo nic na placu nie maja...??

kosiarka do zetorka czy jd??
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:32

Kosiarki dyskowe a ja mam cennik polskiej sipmy

-Preria Z-184 2,4m 18,422zł brutto, ze spulchniaczem 27 450zł brutto, nigdy bym jej nie kupił...

ale mam też cennik maszyn Sip http://www.sip.si/ ten jest bardziej atrakcyjny :lol:

ceny netto, szerokość odpowiada oznaczeniu

ROTO 215dh 13 tyś
ROTO 255dh 14 tyś
LASER 260D 21tyś
LASER 300D 24 tyś

spulchniacz do ROTO 215 kosztuje 4 ,845zł
spuchniacz do serii LASER 7, 423zł

dodam jeszcze , ze swoją sipmę 11lat temu kupiłem za 6 tyś zł.

a maszyny sip robią na licencji pottingera, przynajmniej te stare zbierające były :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 08:13

Kosiarki dyskowe Co to są wogóle za kosiarki>?
ROTO 215dh 13 tyś
ROTO 255dh 14 tyś
LASER 260D 21tyś
LASER 300D 24 tyś
pytałem na allegro (jest taka wystawiona) to koleś odpisał że sąto te lekkie samaszki i mam takie pytanie cztm się różnią te lekkie samaszki od tych HD różnica w cenie około 3 tyś zł za hd 2,6m (6 dysków) i zapotrzebowanie mocy 70km a taka lekka samaszka 2,4m też 6 dysków i podają zapotrzebowanie mocy 45km, tak samo sipma wypuściła jakąś nową dyskówkę 2,4m zapotrzebowanie 40km i z famarolu czym się różni alka L od alki XL że zapotrzebowanie mocy przy prawie tej samej szerokości jest 2 razy większe?

#46 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 17:39

Kosiarki dyskowe ale jak co to są za kosiarki???masz link w poście podany, tam możesz je zobaczyć na zdjęciu...poza tym Ty piszesz o kosiarkach hd z samaszu, a to są dh firmy sip.
seria roto różni się od serii laser mocowaniem, w roto standardowe, a laser centralne.ogólnie kosiarki z centralnym zawieszeniem są cięższe, potrzebują więcej KM, ale więcej potrafią...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#47 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 19:22

Kosiarki dyskowe Widzę Jaro ,że nie przekonałem Cię do NovaDisc 265 ;) Co do centralnego zawieszenia to taka kosiarka lepiej kopiuje teren np. duże nachylenia terenu w terenach wyżynnych . Ceny tych kosiarek z Sip zbliżone do Pottingera także ciekawe kto sie na nią skusi bo jakoś nie chce mi sie wierzyć ,aby jakość była na takim poziomie jak u zachodnich firm takich jak Kuhn ,Krone , Pottinger .

#48 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 19:27

Kosiarki dyskowe http://www.sip.si/ te kosiarki są ciekawe, to jest jakaś słowacka firma ma ktoś taką na agrofoto?

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 20:06

Kosiarki dyskowe

Widzę Jaro ,że nie przekonałem Cię do NovaDisc 265 :D Co do centralnego zawieszenia to taka kosiarka lepiej kopiuje teren np. duże nachylenia terenu w terenach wyżynnych . Ceny tych kosiarek z Sip zbliżone do Pottingera także ciekawe kto sie na nią skusi bo jakoś nie chce mi sie wierzyć ,aby jakość była na takim poziomie jak u zachodnich firm takich jak Kuhn ,Krone , Pottinger .

Jak mleko będzie w takiej cenie jak obecnie to ciekawe czy w ogóle jakąś kosiarkę będę kupował (moja czeska ma 24 lata i w razie by co :) pewnie jeszcze tyle samo wytrzyma-najwyżej mój Starszy parę godzin więcej pojeździ ;))-no ale pożijom -uwidzim.
Co do firmy SIP -pamiętam że kiedyś coś czytałem (bodajże na Landwirt) że właśnie robią kosiarki dla Poettingera-więc z jakością może być podobnie-o ile nie tak samo (ale rąk to ja sobie za tą wiadomość nie dam poobcinać :D)

#50 Share lutek

lutek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 28 luty 2009 - 19:28

Kosiarki dyskowe Witam
Używa ktoś może kosiarki Famarol 2,1 m ? Prosze o opinie

Pawel

A może innych kosiarek Famarolu ktoś używa ?

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT

Edytowany przez krolikNH, 05 marzec 2009 - 17:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 21:29

Kosiarki dyskowe a co myślicie o kosiarkach classa. Czy ktoś z was użytkuje może kosiarkę class disco ze spulchniaczem pokosu.

#52 Share valtraT

valtraT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:55

Kosiarki dyskowe kto wie jaka może być cena kosiarki dyskowej poettinger 265

#53 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 20:06

Kosiarki dyskowe a co myślicie o kosiarkach lely.? ma ktoś z was maszynę takiej firmy?

#54 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 20:08

Kosiarki dyskowe Novacat 265 z kondycjonerem 45000 netto, można coś jeszcze urwać.

#55 Share ptasiek

ptasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 21:57

Kosiarki dyskowe ja z tata w tamtym roku kupilem dwie kosiarki i jedna dostalem gratis (sprawna, ale wrazie co na czesci do wiekszej. jedna 2,40 i 1,95gratis- obydwie sprawne, ta wieksza podczepiam do 60 i kosze 3 szosowa(koszt 400euro) i druga 2,60(koszt 1400 euro)- podczepiam do 1214 bo nie mam ciagnika o mocy 70 km ktory spokojnie by wystarczyl do niej. Razem z tata jestesmy bardzo zadowoleni z zakupu, tym bardziej ze kosimy 30ha lak trzy razy w sezonie, a przy tym sprzecie to jest doslownie zabawa.

#56 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 14:28

Kosiarki dyskowe słuchajcie orientuje się ktoś o ile skróci się czas schnięcia dobrego pokosu lucerki, gdy bedziemy kosić kosiarką z kondycjonerem walcowym??ile to będzie godzin przy temp załóżmy 20 w dzień??
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#57 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 14:54

Kosiarki dyskowe

Novacat 265 z kondycjonerem 45000 netto, można coś jeszcze urwać.

U mnie była ostatnio na takiej małej wystawie też za 45 tys-ale brutto !(i tak to jest drogo było nie było)

#58 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 15:09

Kosiarki dyskowe Nie wiem co Wy widzicie w tych dyskówkach, chyba taka moda z zachodu przyszła :D , drogie jak cholera, delikatna konstrukcja, nożyki drogie, w razie awarii częsci bardzo drogie, a jakość koszenia kiepściutka, wyłożone trawy zostawia, duża szerokość robocza to w nierównościach wysoko kosi, z doświadczeń znajomych to wynika że 2,1m bębnówka na mniejszych kawałkach 1-2ha szybciej skosi bo na wstecznym nadrabia :D no chyba że ktoś ma idealne łąki w dużych kawałkach no to przepraszam!

#59 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 15:22

Kosiarki dyskowe Kolego a pracowałeś może kiedyś z dyskówką bo ja tak i powiem że praca z nia (tylko odpowienio dopasowanym ciągnikiem) jest bardzo miła i powiem ci jak u wuja kosiliśmy łąki to jedna miała jakies 3 ha i przyjechał jeszcze wuja brat z kolegą i podzielili łąke na pół (tak na oko) i wujo skosił szybciej te 1.5 ha niż 2 bębnówki. A jakość skoszonej trawy nie jest tak kiepściutka :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 18:42

Kosiarki dyskowe @Ferdek07 mimo ,że rzadko udzielam się na forum to po twoim poście zrobię jednak wyjątek . Po pierwsze dyskówki wcale nie mają delikatnej konstrukcji belki robione są ze stali hartowanej o zwiększonej wytrzymałości i na swoim przykładzie mogę powiedzieć ,że nie raz uderzyłem w kamień i jakoś nic się do tej pory nie zgieło . Po drugie owszem są drogie ,ale ja już przekonałem się nie raz ,że jeśli np. kosiarka z firmy X kosztuje 10 tys.zł ,a kosiarka z firmy Y o takiej samej szer. i podobnych parametrach 20 tys.zł to niema siły jakość kosiarki z firmy Y jest na 100% dużo lepsza . Po trzecie nożyki wcale nie są jakoś poza zasięgiem cenowym ,a trzeba zaznaczyć ,że starczają na skoszenie większej ilości ha (przynajmniej u mnie) . Po czwarte nie wiem ,albo nie widziałeś kosiarki dyskowej w pracy ,albo po prostu słyszałeś ,że gdzieś grzmi ,ale nie wiesz gdzie bo to co piszesz ,że nie kosi wyległych traw można włożyć między bajki kiepskiego pisarza . Na koniec dodam ,że mimo tego ,że kosiarka dyskowa nie kosi do tyłu to w połączeniu z odpowiednim ciągnikiem (najlepiej z rewersem używanym bez wciskania sprzęgła ) nie stanowi problemu i na pewno nie wpływa jakoś znacząco na wydajność owych kosiarek .